Škoda elektromobilita
Škoda elektromobilita

Škoda Enyaq s 0% úrokem

Nyní i s možností vládní dotace pro podnikatele až 200 000 Kč.

Podnikáte? K výhodnému financování vozu Enyaq s nulovým úrokem, předplaceným servisem a pojištěním zdarma vám nyní navíc nabízíme vyřízení žádosti o vládní dotaci. Díky nové dotační výzvě Ministerstva průmyslu a obchodu můžete získat příspěvek až 200 000 Kč na elektrovůz kategorie M1 s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH.

Škoda Enyaq

Ušetřete s vládním dotačním programem a pořiďte si nový vůz Škoda Enyaq nebo Škoda Enyaq Coupé z naší nabídky.

S výhodným financováním s nízkým úrokem získáte zdarma značkové pojištění a Předplacený servis Standard na 5 let nebo do 60 000 km.

Vozy skladem Konfigurator

 
 
 

Škoda elektromobilita

Karta a aplikace Chargee pro pohodlné nabíjení

S aplikací kartou Chargee můžete nabíjet na území celé České republiky a Evropy. Širokou síť dobíjecích stanic máte v aplikaci připravenou, stačí vyhledat a dobíjet.

Škoda elektromobilita

Dotace na nabíjecí stanice

Možnost využití dotace až 50 000 Kč na pořízení AC nabíjecí stanice a až 150 000 Kč na pořízení DC stanice v kombinaci s pořízením elektromobilu.

Škoda elektromobilita

Vyřízení dotace

Abychom Vám ještě více ulehčili rozhodování, pomůžeme Vám v rámci dotačního poradenství i s vyřízením samotné dotace.


Vládní podpora nízkoemisních služebních vozidel

Vláda České republiky navrhla v dubnu 2022 balíček podpůrných opatření proti rostoucím cenám pohonných hmot. Součástí vládního balíčku byla daňová opatření na podporu elektromobility, zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun a zrušení povinného přimíchávání biosložky do paliv. Tato opatření navržená vládou byla schválena v rámci legislativního procesu s nabytím účinnosti od 1. července 2022.

Přijetím vládního balíčku byl novelizován zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, podle kterého došlo ke snížení zdanitelného příjmu u zaměstnance používajícího nízkoemisní služební vozidlo nejen pro pracovní, ale i pro soukromé účely (dříve 1 % vstupní ceny za každý kalendářní měsíc). Zaměstnanec tak u nízkoemisních vozidel daní příjem pouze ve výši 0,5 % vstupní ceny vozu. Pro zaměstnance je nyní více výhodné využívat nízkoemisní vozidlo i pro soukromé účely.

Na základě novely zákona o daních z příjmů došlo také ke změně odpisové skupiny u dobíjecích stanic pro elektromobily. Pro wallboxy, samostatně stojící dobíjecí stanice a příslušná elektrická rozvodná zařízení tak byla zkrácena doba odpisu z 10 na 5 let.

Dále se týká také těchto vozidel:

Silniční vozidlo kategorie N2 nebo N3 nebo silniční vozidlo třídy I kategorie M3 anebo třídy A kategorie M3 využívající alternativní palivo podle § 2 písm. b) zákona o pohonných hmotách s výjimkou paliva s vysokým rizikem nepřímé změny ve využívání půdy vyráběného ze surovin, u nichž je zjištěno značné rozšíření oblasti produkce na půdu s velkou zásobou uhlíku v souladu s integrovaným vnitrostátním plánem v oblasti energetiky a klimatu podle přímo použitelného předpisu Evropské unie upravujícího správu energetické unie schváleným podle zákona o podporovaných zdrojích energie; jde-li o vozidlo využívající tekuté biopalivo nebo syntetické či parafinické palivo, nesmí být smícháno s konvenčním fosilním palivem, nebo Vozidlo určené k provozu na dráze trolejbusové.


Zaujala Vás naše nabídka?

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka