Značka: Škoda
Model: Enyaq iV
1 644 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 644 900 Kč
 • Výkon: 220 kW
 • Spotřeba: 17,0 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Nový Enyaq RS iV - elektrické SUV se sportovním duchem

Zcela nový vůz Škoda Enyaq RS iV Vás okamžitě upoutá pozornost svým výrazným sportovním designem. Dynamické vlastnosti vozu podtrhují kola s průměrem až 21 palců a tmavé doplňky karoserie. Sportovní nádech modelu Enyaq RS iV neomezuje jeho praktičnost a pohodlí pro posádku.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Škoda Enyaq

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

Exteriér

Na silnici zazáří

Nový ENYAQ RS iV byl vytvarován pro dokonalou aerodynamickou účinnost. Tento přístup k designu s sebou nese příjemný bonus vozu přidává na atraktivitě. Podobně působivé a zároveň účinné jsou standardně dodávané světlomety Matrix‑LED, mezi nimiž je uložena osvětlená čelní maska Crystal Face s vysoce lesklým černým rámováním. Zpětná zrcátka jsou také černá, prahy jsou lakovány v barvě karoserie a mají černý dekorativní prvek.

-

Designová záď

Velkolepá podívaná ze všech úhlů

Přiznejme si, že na Vás většina ostatních řidičů bude koukat zezadu. Proto je dobré vědět, že zbrusu nová Škoda Enyaq RS iV vypadá prostě dokonale i z tohoto úhlu. K tomu jí pomáhají výrazný zadní nárazník a standardně dodávaná Top LED zadní světla s dynamickými blinkry. Písmena na pátých dveřích jsou vyvedena v leskle černé barvě, typické pro naše sportovní modely..

-

Kola

Kola dělají auto

Výjimečnost modelu ENYAQ RS iV podtrhují dvě sady kol, které jsou k dispozici exkluzivně pro tento model. Černé 20“ lité disky Taurus s Aero kryty jsou dodávány v základní výbavě. Pokud chcete ještě více zdůraznit sportovnost vozu, můžete si vybrat volitelné antracitové 21“ lité disky Vision (na snímku), jimž také nechybí Aero kryty. Volba je jen na Vás.

-

Plaketka RS

Nový přírůstek do rodiny RS

Enyaq RS iV upozorňuje na své sportovní vlohy také logy RS na předních blatnících. Tím jasně a zřetelně hlásí, že patří do rodiny modelů Škoda RS.

Design interiéru

-

Interiér

Pohodlný a sportovní

Jednou z mnoha předností modelu ENYAQ iV je jeho prostorný a pohodlný interiér. Zbrusu nový ENYAQ RS iV staví na jeho základech a přidává ještě více sériové výbavy. Také dokonale odráží výrazný design exteriéru. Celkově vzato jde o skvělý vůz, pokud chcete být obklopeni pohodlím a užívat si potěšení z jízdy.

-

Dvě provedení interiéru

Odvaha a elegance

Váš nový ENYAQ RS iV je k dispozici s dvěma provedeními interiéru (Design Selections). Ať už si vyberete RS Lounge (na snímku) nebo RS Suite, můžete si být jisti, že dostáváte vysoce kvalitní materiály a špičkovou techniku. Hlavními rozdíly mezi oběma Design Selections jsou čalounění sedadel i palubní desky a barevné prošívání sportovního volantu a vyjímatelných koberečků. RS Lounge si zakládá na vysoce kontrastní limetkové barvě a mikrovláknu Artisyn. U RS Suite je pro sedadla a čalounění palubní desky použita kombinace kůže a koženky s prošíváním v elegantní šedivé barvě.

-

Volant

Padne Vám do ruky

Zbrusu nová Škoda Enyaq RS iV má multifunkční sportovní tříramenný volant, čalouněný perforovanou kůží. Prošívání má limetkovou nebo šedou barvu dle provedení Design Selection. V chladném počasí vám ruce poděkují za funkci vyhřívání volantu. Progresivní dynamické řízení si na svižné projížďce skvěle užijete. V zadní části volantu se také nachází pádla, jimiž můžete nastavit intenzitu rekuperace kinetické energie.

-

Sportovní sedadla

Podpoří Váš komfort

Pokud chcete cestovat v pohodlí, nutností jsou vysoce kvalitní sedadla. A právě ta najdete v modelu ENYAQ RS iV. Vpředu se nachází sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, dobrým bočním vedenímvyhříváním. Nehledě na čalounění v kombinacích Artisyn/kůže/koženka (RS Lounge) nebo perforovaná kůže/koženka (RS Suite) je sedadlo řidiče vždy plně elektricky stavitelné a disponuje nastavitelnou bederní opěrkou i paměťovou funkcí. Plně elektricky stavitelné sedadlo spolujezdce je součástí doplňkové výbavy, stejně jako vyhřívání zadních sedadel. Toto Vám v kombinaci s ukázkovou prostorností a skvělým výhledem z vozu dává vše, co potřebujete, abyste si užili každou minutu cesty v modelu ENYAQ RS iV.

-

Vnitřní prostor

Fantazii se meze nekladou

Jednou ze silných stránek vozů Škoda je nadstandardní vnitřní prostor s praktickými prvky Simply Clever všude, kam se podíváte. Zbrusu nový Enyaq RS iV si  bez ohledu na větší zaměření na potěšení a zábavu za volantem  ponechává praktické prvky, které z něj činí dokonalé auto pro každý den. Například zavazadlový prostor: jeho objem 585 litrů v základní konfiguraci sedadel pojme vše, co potřebujete na svých cestách. Sklopte zadní opěradla a dostáváte celých 1710 litrů. Pak zde máme drobnosti typu variabilní podlahy kufru s prostorem k uložení nabíjecích kabelů a síťový program s háčky, díky nimž je zavazadlový prostor ještě praktičtější. Základní výbava a výběr originálního příslušenství jsou jednoduše tak bohaté, že můžete popustit uzdu své fantazii.

Nabídka interiérů

-

Interiér RS Lounge

Moderní vzhled s vysoce propracovanými materiály

Standardní interiér RS Lounge s vysoce kvalitními materiály splňuje požadavky na estetiku i moderní vzhled a zaměřuje se na propracované detaily. Důkazem jsou potahy sedadel v kombinaci materiálů Suedia a kůže, dekorační obložení Carbon a přístrojová deska potažená šedým materiálem Suedia s zeleným prošitím.

-

Interiér RS Suite

Nádech luxusu s využitím exkluzivních materiálů

Užijte si nádech luxusu ve volitelném koženém interiéru RS Suite, vybaveném exkluzivními materiály, jimž dominuje měkká kůže použitá na čalounění sedadel. Budete obklopeni maximálním komfortem a harmonií, mimo jiné díky přístrojové desce potažené černou umělou kůží s prošitím a dekoračnímu obložení Carbon.

Konektivita

-

Konektivita

Špičkový infotainment

Enyaq RS iV je dodáván s 13" infotainmentem. Ovládání je doplněno o dotykovou lištu, kterou lze používat k ovládání hlasitosti, zoomu mapy v navigaci, nebo ke změně teploty klimatizace.

Součástí výbavy je také SmartLink, který umožňuje propojení s mobilním telefonem a použití Vašich oblíbených aplikací přímo v autě prostřednictvím infotainmentu. Škoda Connect navíc zajišťuje soubor online služeb, které zahrnují proaktivní servis, diagnostiku, aktualizaci softwaru a vzdálený přístup. V rámci vzdáleného přístupu můžete z mobilního telefonu nastavit detaily nabíjecího procesu a naplánovat klimatizaci či vytápění vozu. Tyto funkce jsou dostupné v rámci služeb vzdálené nabíjení, ovládání klimatizace online a chytré plánování.

-

Škoda Connect

On-line služby

On-line služby Škoda Connect poskytují online navigaci a informační služby včetně informací o dopravě a možnosti dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu. Půjde tak na dálku například sledovat, ovládat a plánovat nabíjení vozu nebo vyhledávat nabíjecí stanice včetně naplánování trasy.

-

Digitální asistentka

Přirozené hlasové ovládání

S digitální asistentkou Laurou Vás bude Váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, digitální asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura Vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment, klimatizaci, či psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

Výbavové stupně

-
Škoda Enyaq RS iV
 

RS iV

 • Crystal Face - osvětlená přední maska
 • Panoramatická střecha
 • Asistovaná jízda 2.5
 • Rychlé nabíjení z 10 na 80 % již za 36 minut
 • Pohon všech kol a dojezd až 514 km (dle WLTP)
 • Matrix-LED přední světlomety

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.5

Usnadní Vám cestování a zvýší celkový komfort

Asistovaná jízda 2.5 integruje několik systémů a funkcí, které jsou samostatně představeny na následujících stránkách. Jejich vzájemným propojením může vůz výrazně usnadnit řízení a zvýšit komfort cestování. Vůz s asistovanou jízdou 2.5 dokáže automaticky zastavit a znovu se rozjet, udržovat vůz v jízdním pruhu, předjíždět jiná vozidla, sledovat ostatní vozidla v dopravní zácpě nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před Vámi.

-

Prediktivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Prediktivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě situace před vozem upravuje rychlost i na základě rozpoznaných značek a na základě mapových podkladů v navigaci. Zpomalí tedy při vjezdu do obcí, před kruhovým objezdem, zatáčkou či odbočením.

-

Rozpoznání dopravních značek

Rozpozná dopravní značky a zobrazuje je řidiči

Systém rozpoznávání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Bezpečně v pruhu

Tento asistent Vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém rozpoznává jízdní pruhy na vozovce, a to včetně žlutých čar při stavebních pracích, kuželů a jiných hranic vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená adaptivní varianta tohoto asistentu spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

-

Asistent při jízdě v koloně

Snadná jízda

Tato funkce je navržena tak, aby mohla převzít řízení vozů v kolonách. Ovládá motor, brzdy i řízení, takže se vůz může automaticky rozjíždět, brzdit a zatáčet tak, aby napodoboval pohyb okolních automobilů (v rychlostech do 60 km/h).

-

Nouzový asistent

I v nouzi bezpečně

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se manévr pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Bezpečnostní asistenti

-

Hlídaní mrtvého úhlu

Detekuje všechna vozidla

S využitím radarových senzorů v zadním nárazníku Side Assist dokáže detekovat jiná vozidla a těžko viditelné objekty jako jsou cyklisté na vzdálenost až 70 metrů tím, že monitoruje prostor po stranách a za vozem. V závislosti na rychlosti a vzdálenosti objektu rozhodne, zda varovat řidiče.

-

Front assist a asistent pro vyhýbání v městském provozu

Varování před překážkou

Systém Front Assist, který využívá radar v přední masce, je navržen tak, aby monitoroval vzdálenost od vozidla vpředu. Systém umí nově rozpoznat i chodce a cyklisty. Pokud řidič nereaguje, umí systém sám vůz zastavit, případně zmírnit následky kolize.

Asistent pro vyhýbání v městském prostředí podporuje řidiče při úhybných manévrech a pomůže s objížděním překážek jako jsou dopravní ostrůvky, zaparkovaná auta, práce na silnici a podobně. S využitím online komunikace s aktuálními daty z jiných vozidel, která už těmito místy projela, může být na základě získaných dat upravena trasa jízdy.

-

Asistent při odbočování

Varování předpřekážkou

Asistent při odbočování monitoruje protijedoucí vozidla při odbočování vlevo v malých rychlostech mezi 2 a 15 km/h. V kritických situacích může zastavit vozidlo a aktivovat výstražná světla. Antikolizní asistent podporuje řidiče aktivním zvyšováním momentu řízení v případě hrozící kolize s chodcem, cyklistou nebo jiným vozidlem v ideálním případě se dokáže kontrolovaným manévrem vyhnout kolizi.

-

Varování při vystupování

Vystupujte bezpečně

Když zastavíte a otevřete dveře, abyste vystoupili, systém je schopen detekovat ostatní účastníky silničního provozu jako jsou auta, cyklisté, běžci, chodci a podobně až na vzdálenost 35 m. Pokud detekuje blížící se objekt, varuje posádku vpředu i vzadu vizuálním a zvukovým výstražným znamením o nebezpečí hrozícím při vystoupení z vozu.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Dokonalá příprava na náraz

Tento asistenční systém zajišťuje cestujícím na předních sedadlech zvýšenou ochranu v kritických situacích, které by mohly vést k nárazu nebo převrácení vozidla. Uzavře boční okna a nechá jen 5cm mezeru, zavře střešní okno a přitáhne bezpečnostní pásy.

-

Multikolizní brzda

Brzdí do poslední chvíle

V případě nehody se aktivuje multikolizní brzda, která zabrzděním zabrání dalšímu nekontrolovanému pohybu vozidla a omezí tak riziko dalších kolizí.

Snadné parkování

-

Bezstarostné parkování

Manévrovací asistent

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, může být vůz ENYAQ COUPÉ RS iV vybaven systémem automatického parkování a funkcí uložený parkovací manévr. Automatické parkování umožní řidiči zaparkovat pouhým zmáčknutím tlačítka a výběrem detekovaného parkovacího místa v infotainmentu. Poté vůz sám převezme řízení a zaparkuje do příčného či podélného parkovacího místa. Funkce Uložený parkovací manévr umožňuje, aby se vůz naučil a zapamatoval si manévr, tak jak jej provede řidič sám. Takto zapamatovaný manévr umí vůz zopakovat a ve známém prostředí zaparkovat zcela samočinně.

-

Parkovací kamera vzadu

Skvělá orientace v prostoru

Během parkovacího manévru Vám ENYAQ COUPÉ RS iV poskytne maximální komfort a orientaci v prostoru díky zadní parkovací kameře. Při zařazení zpětného chodu se aktivuje kamera v pátých dveřích a záběry se zobrazí na displeji infotainmentu. Dynamické pomocné linie na displeji ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval při daném úhlu nastavení volantu, nebo Vás upozorní, kdy je třeba volantem otočit.

-

Panoramatický kamerový systém

Dokonalý přehled

Chcete přesně vědět, co se děje kolem Vašeho vozu? Panoramatický kamerový systém zobrazuje na displeji infotainmentu několik různých pohledů kolem vozidla zachycených širokoúhlými objektivy čtyř kamer namontovaných vpředu a vzadu a na krytech zpětných zrcátek. 360stupňový panoramatický výhled na vozidlo usnadňuje parkování nebo manévrování v úzkých uličkách.

Motory

-

Škoda Enyaq RS iV

Elektromotor 220 kW 1° převodovka 4x4

 • 17,0 kWh/100km El. spotřeba
 • 1° Převodovka 4x4
 • Maximální rychlost 180 km/h
 • Palivo elektřina
 • Emise CO2 0 g/km
 • Zrychlení za 6,5 s na 100km/h

LED osvětlení

-

Matrix-LED přední světlomety

Světla do špatného počasí

Matrix-LED přední světlomety používají na veškeré své funkce výhradně LED technologii. Kromě běžných režimů disponují také funkcí světla do špatného počasí, které nahrazuje samostatná mlhová světla. Stejně tak zajišťují i přisvěcování do zatáčky.

-

Funkce Matrix

Maximální světelný výkon

Funkce Matrix dokáže upravovat světelný kužel a vypínat jednotlivé segmenty světlometu v závislosti na aktuálních datech z multifunkční kamery za předním sklem a „maskovat“ tak několik vozidel zároveň. To poskytuje řidiči maximální světelný výkon, aniž by oslňoval ostatní účastníky silničního provozu.

-

Top LED zadní svítidla

Špičková LED technologie

Tradičním znakem pro vozy Škoda, které jsou vybaveny Top LED zadními světly s animovanými ukazateli směru jízdy, je rovněž charakteristický uvítací efekt. Top LED zadní světla jsou plně vybavena LED technologií pro veškeré své funkce.

Technologie

-

Technologie

Připraven splnit každé Vaše přání

Pokroky ve vývoji elektrického pohonu znamenají, že technika až donedávna považovaná za futuristickou je nyní připravena ke každodennímu používání. A nejen to zbrusu nový ENYAQ RS iV potěší každého nadšeného řidiče. Baterie je uložena pod podlahou, takže snižuje polohu těžiště a poskytuje vyšší polohu za volantem, nutnou k dobrému přehledu o dění okolo vozu. Každá z obou náprav má svůj elektromotor, ENYAQ RS iV má proto pohon všech kol a výkon až 220 kW*. K standardní výbavě patří sportovní odpružení a systém Driving Mode Select, umožňující výběr jízdního profilu, který odpovídá vašim aktuálním potřebám. K dispozici je volitelné adaptivní odpružení (DCC). To vše znamená, že ENYAQ RS iV snadno zvládne každý styl řízení a snadno si poradí na kterékoliv silnici.

-

Rekuperace

Sportovní ale s nízkou spotřebou

ENYAQ COUPÉ RS iV je sice sportovní, ale to neznamená, že by ztrácel ze zřetele své poslání sloužit jako ekologický vůz. Kromě toho, že se snaží šetřit energii všude, kde to jde, dokáže dokonce vyrábět další energii, která se ukládá do baterie. Motory vozu mohou fungovat jako generátory elektrické energie, to se hodí zejména v městském provozu při častém brzdění. Tento proces se nazývá rekuperace a využívá přeměny kinetické energie na elektrickou energii při zpomalování vozu. Rekuperace probíhá automaticky, ale řidič má možnost zvolit její intenzitu pomocí pádel pod volantem.

-

Elektromotory

Sofistikovaný a vzbuzující důvěru

ENYAQ COUPÉ RS iV je nejen vybaven dvěma elektromotory, ale každý z nich je spojen s vlastní jednostupňovou automatickou převodovkou. Synchronní elektromotor na zadní nápravě je v provozu neustále, ale elektromotor na přední nápravě šetří energii tím, že se zapíná pouze v případě potřeby. Vpředu je instalován asynchronní elektromotor, protože tento typ pohonné jednotky je pro takový úkol vhodnější. Zní to složitě? Nebojte se, ENYAQ COUPÉ RS iV se o všechno postará a Vy si budete bez stresu užívat jeho sebevědomé jízdní výkony.

-

Baterie

Plný čisté energie

Trakční akumulátor zbrusu nového modelu Enyaq RS iV o kapacitě 82 kWh se nachází pod podlahou vozu. Díky tomu má auto nízko uložené těžiště, což je důležité pro jízdu v zatáčkách a maximum dostupného prostoru pro posádku. Za normálních podmínek doporučujeme nabíjení střídavým proudem (AC). V takovém případě umí nabíječka Škoda iV dodávat až 11 kW výkonu. Jistě, takové dobíjení bude pomalejší, ale také šetrnější vůči baterii. Ze stejného důvodu doporučujeme při běžném každodenním užívání nabíjet baterii maximálně na 80 procent. Pokud spěcháte nebo vyrazíte na delší trasu, například na dovolenou, můžete dobíjet DC rychlým nabíjením z 10 na 80 % již za 36 minut. A když využíváte k nabíjení svého vozu energii z obnovitelných zdrojů, snižujete nejen lokální emise.

Technické údaje

-
Škoda Enyaq RS iV technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Enyaq RS iV

Povinná položka

 

Vozy skladem

ŠKODA Enyaq iV 82 kWh 220 kW 1° převodovka 4x4 RS iV
 • Cena s DPH 1 534 900 Kč
 • Cena bez DPH 1 268 512 Kč
 • 9 499 km
 • 220 kW / 300 k / 0,0 l
 • 06/2022
 • Automatická, 1 st.
 • Elektro
 • Zelená
Škoda Enyaq iV 82 kWh 195 kW 1° převodovka 4x4 Sportline iV 80x
 • Cena s DPH 1 701 400 Kč
 • Cena bez DPH 1 406 116 Kč
 • 0 km
 • 195 kW / 266 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Šedá Graphite Metalíza
Škoda Enyaq iV 82 kWh 150 kW 1° převodovka Clever iV 80
 • Cena s DPH 1 149 999 Kč
 • Cena bez DPH 950 412 Kč
 • 0 km
 • 150 kW / 205 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Modrá Race Metalíza

Někteří nesprávně říkají: Škoda ENIAK, Škoda ENIAQ, Škoda ENYAK