Značka: Škoda
Model: Enyaq iV
1 239 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 239 900 Kč
 • Výkon: 132 - 195 kW
 • Spotřeba: 15,8 - 17 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Plně elektrické SUV

Pohodlné, prostorné a šetrné. Již v předprodeji! Čisté linie a dynamická zadní směrová světla přidávají vozu na eleganci. Inovativní a uhrančivá, to je osvětlená maska Crystal Face modelu Enyaq iV.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Škoda Enyaq

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

Robustnost a bezpečí především

Stylový a sebevědomý

Sebevědomý výraz přídě s přimhouřenými světlomety dává tušit dynamické schopnosti modelu ENYAQ iV. Robustnost vozu zaručí, že se v něm budete cítit jistě a bezpečně.

-

Elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru s vyrtuálním pedálem

Výjimečně prostorný, výjimečně kvalitní

Mezi prvky doplňkové výbavy je také k dispozici elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, které lze otevřít i zavřít pomocí tlačítka v předních dveřích na straně řidiče, nebo tlačítkem na dálkovém ovládání. Kromě toho jej lze otevřít také pomocí Virtuálního pedálu – pokud pohybový senzor pod zadním nárazníkem detekuje „kop“, páté dveře se automaticky otevřou.

-

S hlavou vzhůru

Dostatek světla

Na přání je ENYAQ iV dostupný také s panoramatickým střešním oknem, které při pohledu zevnitř poskytuje výhled o ploše 1 m². Jeho přední část je možné pootevřít či zcela odsunout směrem vzad. Sklo je zatmavené, aby do interiéru vpouštělo dostatek světla a zároveň minimum nadbytečného tepla.

-

Výrazné osvětlení

TOP LED světla

Osvětlení vozu byla věnována velká péče, takže se můžete těšit nejen na Matrix-LED světlomety, ale také osvětlení nástupního prostoru či unikátní novinku – osvětlenou přední masku Crystal Face.

Design interiéru

-

Výjimečně prostorný, výjimečně kvalitní

Nové pojetí prostoru

Prostornost modelu ENYAQ iV zdůrazňuje nové pojetí interiéru a objemný zavazadlový prostor, který je pro naše vozy typický. Kvalitní zpracování a příjemné materiály vám zaručí pohodu na cestách, na nichž jistě oceníte množství praktických odkládacích prostor. Ekologický charakter elektromobilu skvěle podtrhují materiály šetrné k životnímu prostředí.

-

Nové pojetí, stejné kvality

Výjimečně kvalitní

Nové řešení interiéru staví na kvalitách, na které jste zvyklí, jako je velkorysý prostor pro všechny cestující, velké množství odkládacích prostor a chytrých řešení. Tvar palubní desky například kopíruje tvar kapoty vozu, při ovládání obrazovky infotainmentu si tak o ni můžete opřít ruku.

-

Ekologická nejen při jízdě

Příroda na prvním místě

Škoda Enyaq iV myslí na přírodu nejen svým bezemisním provozem, ale také ekologickými materiály v interiéru. Čalounění interiéru ecoSuite například využívá kůži barvenou listy olivovníku, které byly donedávna nevyužitým materiálem určeným k likvidaci. V interiéru Lodge jsou sedadla potažena tkaninou, kterou tvoří ze 40 % certifikovaná přírodní vlna a z 60 % polyester z recyklovaných PET lahví.

-

Tradičně promyšlený zavazadlový prostor

Výjimečně prostorný

Pro vozy Škoda jsou charakteristické nadprůměrné zavazadlové prostory, a to jak z hlediska objemu, tak i kvality zpracování nebo množství chytrých řešení. Enyaq iV zůstává věrný této tradici, díky čemuž se můžete těšit na celou řadu prvků, které vám usnadní život.

Founders Edition

-

Limitovaná edice Founders Edition

Jedinečnost vozu

Buďte nepřehlédnutelní s limitovanou edicí vozu ENYAQ iV. Dokonalé barevné kombinace a plaketka Founders Edition zdůrazňují jedinečnost tohoto vozu.

-

Nepřehlédnutelný Crystal Face

Unikátní vzhled vozu

Přední maska s osvětlenou mřížkou a horizontální linkou dodává vozu unikátní vzhled za každé situace.

-

Interiér v přírodních barvách

Ekologická nejen při jízdě

Atraktivní a čistá ergonomie interiéru zaujme na první pohled přírodními barvami, které podtrhují ekologičnost vozu. Výjimečný je také výhled z vozu.

-

Všestranná konektivita

Mějte kontrolu, buďte ve spojení

Buďte online kdykoliv a kdekoliv. Systém se zabudovanou eSIM poskytne Wi-Fi připojení pro zařízení cestujících, online informace o dopravě a mnoho dalších praktických funkcí.

-

Bohatství odkládacích prostorů

Nadprůměrné zavazadlové prostory

Všechny věci, které nosíte u sebe, můžete pohodlně odložit do velkého množství odkládacích prostor v autě a mít je tak vždy po ruce.

Nabídka interiérů

-

Interiér LOFT

Elegantní základ

Základní provedení interiéru, ve kterém se uplatňují elegantní a nadčasové kombinace vzbuzující moderní, přitom útulný dojem. Potahy sedadel jsou v kombinaci kůže a šedé látky s prošitím. Přístrojová deska je potažena šedou látkou s prošitím, jako dekor je použit broušený hliník.

-

Interiér LODGE

Budoucí mobilita na přání

V interiéru Lodge, který je nabízen na přání, se silně odráží téma budoucí mobility, inovací a udržitelnosti. Díky měkkým materiálům a jasným barvám vytváří přátelskou a útulnou atmosféru. Potahy sedadel jsou provedeny v kombinaci přírodní látky a certifikované přírodní vlny. V interiéru je přírodní látka s prošitím použita také na přístrojové desce, kde ji naleznete spolu s hliníkovým dekorem.

-

Interiér LOUNGE

Vysoká kvalita

Volitelný interiér Lounge s vysoce kvalitními materiály splňuje požadavky na estetiku i moderní vzhled a zaměřuje se na propracované detaily. Důkazem jsou potahy sedadel z kůže a umělého semiše, šedý broušený dekor a přístrojová deska potažená šedým umělým semišem s prošitím.

-

Interiér SUITE

Exkluzivní materiály

Užijte si nádech luxusu v příplatkovém koženém interiéru Suite, vybaveném exkluzivními materiály, jimž dominuje měkká kůže použitá na čalounění sedadel. Budete obklopeni maximálním komfortem a harmonií, mimo jiné díky přístrojové desce potažené černou umělou kůží s prošitím a černému Piano dekoru.

-

Interiér ECOSUITE

Ekologický přístup

Stylový a sofistikovaný interiér ecoSuite, nabízený na přání, umí uspokojit i ty nejvyšší nároky na komfort a udržitelný přístup k životnímu prostředí. Sedadla jsou čalouněna ekologicky činěnou kůží v barvě cognac se štítkem ECO OLIVE LEATHER. Umělá kůže ve stejné barvě s prošíváním byla použita na přístrojovou desku. Vše je završeno decentním černým Piano dekorem.

Konektivita

-

Špičkový infotainment

Bezdrátové propojení s Vaším telefonem

Enyaq iV je dodáván s 13" infotainmentem. Ovládání je doplněno o dotykovou lištu, kterou lze používat k ovládání hlasitosti, zoomu mapy v navigaci, nebo ke změně teploty klimatizace.

Součástí výbavy je také SmartLink, který umožňuje použití vašich oblíbených aplikací přímo v autě prostřednictvím infotainmentu. Škoda Connect navíc zajišťuje soubor online služeb, které zahrnují proaktivní servis, diagnostiku, aktualizaci softwaru a základní funkce pro elektrovozy v rámci balíčku Vzdáleného přístupu.

-

Škoda Connect

Dálkové ovládání vybraných funkcí vozidla

Online služby Škoda Connect poskytují online navigaci a informační služby včetně online informací o dopravě a možnosti dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu. Půjde tak na dálku například sledovat, ovládat a plánovat nabíjení vozu nebo vyhledávat nabíjecí stanice včetně naplánování trasy.

-

Vzdálený přístup

Ovládání klimatizace online či vzdálené nabíjení

Díky vzdálenému přístupu může uživatel mimo jiné ještě před začátkem jízdy ve voze zapnout klimatizaci. Tato funkce nejvíc přijde vhod v období s velice nízkými, či naopak vysokými teplotami, kdy uživatel přijde k vozu již připravenému k jízdě nezávisle na vnějších podmínkách.

-

Přirozené hlasové ovládání

Váš vůz rozumí mluvené řeči

S digitální asistentkou Laurou vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, digitální asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment, klimatizaci, či psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

-

USB-C porty

Dobíjet může každý

ENYAQ iV je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty umístěnými vpředu, které slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven také dalšími dvěma USB-C porty vzadu určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech a navíc také 230V zásuvkou.

To nejlepší z digitálního věku

-

Virtuální kokpit

Smart technologie

S nově pojatým interiérem souvisí i nový virtuální kokpit, který je minimalisticky kompaktní a zobrazuje pouze ty nejpodstatnější informace. Enyaq iV jej zařadil do své standardní výbavy, přičemž jeho doplňkem může být head-up-displej, který poprvé ve voze značky Škoda obsahuje také funkci rozšířené reality. Pro ni je vyhrazena část nad daty zobrazovanými head-up-displejem.

-

Mějte kontrolu, buďte ve spojení

Chytré nastavení, snadné ovládání

Přehlednou 13" obrazovkou infotainmentu to jen začíná. Přes ni si můžete nastavit všechny základní funkce vozu, jako je klimatizace nebo bezpečnostní asistenti. Enyaq iV také nabízí široké možnosti konektivity, od portů USB-C přes bezdrátové spárování s vaším chytrým telefonem až po vzdálené ovládání vozu prostřednictvím aplikace Škoda Connect.

-

Inteligentní, inovativní, intuitivní

Široké možnosti aktivity

Kromě nově pojatého interiéru přináší ENYAQ iV celou řadu inteligentních a inovativních řešení, jejichž ovládání je zcela intuitivní. Mezi ně patří například standardně dodávaný virtuální kokpit, široké možnosti konektivity, ambientní osvětlení a v neposlední řadě také zcela nový head-up-displej s rozšířenou realitou.

-

Aby každá cesta byla zážitkem

Nabitý funkcemi

Automatická třízónová klimatizace CLIMATRONIC, na přání doplněná o úsporné tepelné čerpadlo. Sofistikované ambientní osvětlení s možností individuálního nastavení barvy a intenzity pro jednotlivá místa interiéru. Volič jízdních režimů. Tlačítko pro parkovací asistenty. To je jen zlomek funkcí, kterými je ENYAQ iV nabitý a které udělají z vašich každodenních jízd nadmíru příjemný zážitek.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 147
-
Škoda Enyaq iV - interiér
 • Cena od: 1 239 900 Kč

Clever iV 60

 • Asistovaná jízda 1.0.
 • DC rychlé nabíjení z 5 na 80 % za 35 min
 • 13" infotainment
 • 19" kola z lehkých slitin
 • Vyhřívaní předních sedadel a volantu
 • KESSY - bezklíčové zamykání a startování

Základní výbava obsahuje nejžádanější komfortní, funkční a bezpečnostní prvky a dává široký prostor pro individualizaci.

Značka: Kia
Model: 147
-
Škoda Enyaq iV - interiér
 • Cena od: 1 364 900 Kč

Clever iV 80

 • Asistovaná jízda 1.0.
 • DC rychlé nabíjení z 10 na 80 % za 29 min
 • 13" infotainment
 • 19" kola z lehkých slitin
 • Vyhřívaní předních sedadel a volantu
 • KESSY - bezklíčové zamykání a startování

Základní výbava obsahuje nejžádanější komfortní, funkční a bezpečnostní prvky a dává široký prostor pro individualizaci.

Značka: Kia
Model: 147
-
Škoda Enyaq iV - interiér
 • Cena od: 1 464 900 Kč

Clever iV 80x

 • Asistovaná jízda 1.0.
 • DC rychlé nabíjení z 10 na 80 % za 29 min
 • 13" infotainment
 • 19" kola z lehkých slitin
 • Vyhřívaní předních sedadel a volantu
 • KESSY - bezklíčové zamykání a startování

Základní výbava obsahuje nejžádanější komfortní, funkční a bezpečnostní prvky a dává široký prostor pro individualizaci.

Značka: Škoda
Model: Enyaq iV
-
skoda enyaq iv vybava l a k 790
 • Cena od: 1 544 900 Kč

L&K 85

 • Dojezd až 548 km (dle WLTP)
 • Rychlé nabíjení z 10 na 80 % již za 28 minut
 • Kožený interiér s ventilací předních sedadel
 • Matrix-LED přední světlomety
 • Asistovaná jízda 2.5

Výbavový stupeň L&K má navíc kožený interiér s ventilací předních sedadel, Matrix-LED přední světlomety, LED zadní světla s animovanými ukazateli směru, adaptivní podvozek DCC, vyhřívaná přední a zadní sedadla, virtuálním pedálem, audiosystém CANTON nebo asistovanou jízdu 2.5.

Značka: Škoda
Model: Enyaq iV
-
skoda enyaq iv vybava l a k 790
 • Cena od: 1 644 900 Kč

L&K 85x

 • Dojezd až 523 km (dle WLTP)
 • Rychlé nabíjení z 10 na 80 % již za 28 minut
 • Kožený interiér s ventilací předních sedadel
 • Matrix-LED přední světlomety
 • AAsistovaná jízda 2.5

Výbavový stupeň L&K má navíc kožený interiér s ventilací předních sedadel, Matrix-LED přední světlomety, LED zadní světla s animovanými ukazateli směru, adaptivní podvozek DCC, vyhřívaná přední a zadní sedadla, virtuálním pedálem, audiosystém CANTON nebo asistovanou jízdu 2.5.

Asistovaná jízda 2.0

-

Aistovaná jízda 2.0

Usnadní dlouhé cestování i krátké přesuny

Asistovaná jízda 2.0 v sobě integruje několik systémů a funkcí, které představujeme zvlášť na následujících stránkách. Jejich propojením vůz dokáže významně usnadnit řízení a zvýšit pohodlí při jízdě. Po aktivaci zvládne Asistovaná jízda 2.0 samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně, pomůže vám zaparkovat, nebo zobrazí okolní provoz na displeji před vámi.

-

Prediktivní adaptivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

-

Rozpoznání dopravních značek

Škoda Enyaq iV – Asistovaná jízda 2.0

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Bezpečně v pruhu

Tento asistent vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce, a to včetně žlutých čar při stavebních pracích, kuželů a jiných hranic vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená „adaptivní“ varianta tohoto asistentu (dostupná pouze jako součást Asistované jízdy 2.0) spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

-

Asistent jízdy v koloně

Snadná jízda s asistenty

Tento asistent usnadňuje jízdu v koloně. Asistent jízdy v koloně ve spolupráci s Adaptivním tempomatem a Adaptivním vedením v pruhu rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v koloně.

-

Nouzový asistent

I v nouzi bezpečně

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se manévr pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Bezpečnostní asistenti

-

Front assist včetně asistentu pro vyhýbací manévry

Varování předpřekážkou

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

V kritické situaci, kdy brzděním zasahuje Front Assist (a vůz je vybaven adaptivním tempomatem) a řidič naznačí volantem vyhýbací manévr, pomůže Asistent pro vyhýbací manévry cílenými zásahy do řízení objet překážku tak, aby se s ní vůz nestřetl.

-

Asistent při odbočování

Varování před překážkou

Asistent při odbočování, který je součástí Front Assist, má za úkol sledovat protijedoucí vozidla při odbočování vlevo v nízkých rychlostech, nejčastěji na křižovatce. Pokud hrozí přímé nebezpečí, zabrzdí vůz do úplného zastavení a zároveň spustí varovný signál.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Hlídá vám záda

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Varování při vystupování

Bezpečnost při odchodu

Tento bezpečnostní prvek je další přidruženou funkcí Asistentu změny jízdního pruhu. Varování při vystupování opticky i akusticky varuje řidiče i ostatní cestující (vpředu i vzadu) například při vystupování z podélně zaparkovaného vozu, kdy by otevření dveří hrozilo srážkou s jiným vozem, cyklistou, motocyklistou, nebo elektrickou koloběžkou. Varování při vystupování využívá zadních radarů Asistentu změny jízdního pruhu a sleduje prostor za vozem a po stranách vozu až do vzdálenosti 35 metrů.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Dokonalá příprava na náraz

Účelem systému Proaktivní ochrany cestujících je připravit posádku na náraz. Tento systém spolupracuje s jedním radarem vpředu, dvěma zadními radary, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody, nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

-

Multikolizní brzda

Brzdí do poslení chvíle

Pokud se ENYAQ iV stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

Snadné parkování

-

Manévrovací asistent

Snadné parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz ENYAQ iV vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Panoramatický kamerový systém (AREA VIEW)

360stupňový výhled

Chcete přesně vědět, co se děje kolem vašeho vozu? Panoramatický kamerový systém (Area View) zobrazuje na displeji infotainmentu několik různých pohledů kolem vozidla zachycených širokoúhlými objektivy čtyř kamer namontovaných vpředu a vzadu a na krytech zpětných zrcátek. 360stupňový panoramatický výhled na vozidlo usnadňuje parkování nebo manévrování v úzkých uličkách.

-

Parkovací kamera vzadu

Rear View Camera

Během parkovacího manévru vám ENYAQ iV poskytne maximální komfort a orientaci v prostoru díky zadní parkovací kameře. Při zařazení zpětného chodu se aktivuje kamera v pátých dveřích a záběry se zobrazí na displeji infotainmentu. Dynamické pomocné linie na displeji ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval při daném úhlu nastavení volantu, nebo vás upozorní, kdy je třeba volantem otočit.

Motory

-

Enyaq iV 60 (62 kWh) 132 kW

Škoda Enyaq iV – motory

 • 15,6 - 16,7 kWh/100km El. spotřeba
 • Převodovka 1°
 • maximální rychlost 160 km/h
 • palivo elektřina
 • zrychlení za 8,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 0 g/km
 • max. točivý moment 310 Nm
 • Kapacita baterie 58,0 kWh
-

Enyaq iV 80 (82 kWh) 150 kW

Škoda Enyaq iV – motory

 • 16,6 - 18,1 kWh/100km El. spotřeba
 • Převodovka 1°
 • maximální rychlost 160 km/h
 • palivo elektřina
 • zrychlení za 8,5 s na 100 km/h
 • emise CO2 0 g/km
 • max. točivý moment 310 Nm
 • Kapacita baterie 77,0 kWh
-

Enyaq iV 80x (77 kWh) 195 kW 4x4

Škoda Enyaq iV – motory

 • 17,3 - 18,6 kWh/100km El. spotřeba
 • Převodovka 1°
 • maximální rychlost 160 km/h
 • palivo elektřina
 • emise CO2 0 g/km
 • Kapacita baterie 77,0 kWh

Elektrický pohon

-

Jízdní režimy a adaptivní podvozek

Možnost šesti jízdních pohonů

Stejně jako jiné modely Škoda, také Enyaq iV bude k dostání s volbou jízdních režimů. Těch bude dohromady šest: Eco+, Eco, Comfort, Normal, Sport a Individual. Řidič jimi ovlivní nejen reakci vozu na akcelerační pedál, ale také dostupný točivý moment, maximální rychlost či výkon klimatizace. V kombinaci s volitelným Adaptivním podvozkem DCC ovlivní zvolený jízdní režim také nastavení podvozku.

-

SUV s pohonem zadních nebo všech kol

Enyaq iV – špičkové elektrické SUV

Do vozů Škoda se vrací pohon zadních kol! První, čeho si za volantem všimnete, je skvělý odpich. Jakmile se z toho zážitku vzpamatujete, uvědomíte si, že pohon zadních kol vozu dodává na jistotě. Ve městě oceníte malý poloměr otáčení. Elektromotor na zadní nápravě může být doplněn druhým elektromotorem umístěným vpředu a z modelu Enyaq iV se tak stane vůz s pohonem všech kol.

-

Zvolte velikost baterie

Nižší těžiště, lepší chování v zatáčkách

Bateriové články jsou v modelu ENYAQ iV zabudovány do podlahy, čímž snižují těžiště vozu, což zlepšuje chování v zatáčkách a umožňuje maximální využití prostoru pro cestující a jejich zavazadla. Baterie jsou dostupné ve dvou kapacitách: 62 a 82 kWh. Od jejich kapacity se odvíjí názvy jednotlivých verzí (60 a 80) a další klíčové vlastnosti, jako je výkon či dojezd. ENYAQ iV lze dále vybavit tepelným čerpadlem, které dokáže ochladit nebo ohřát interiér s daleko nižší spotřebou energie než jiné dostupné systémy.

-

Možnosti nabíjení

Nabíjení přímo ze sítě

ENYAQ iV je vybaven kombinovaným systémem nabíjení. To znamená, že ho lze nabíjet střídavým proudem (AC) při výkonu až 11 kW, nebo stejnosměrným proudem (DC) při výkonu až 125 kW. Krom nabíjení přímo ze sítě se energie získává také zpětně při rekuperačním brzdění, čímž se rapidně prodlužuje dojezd. Kinetická energie se při zpomalování mění na elektřinu, která se ukládá do vysokonapěťové baterie. Konvenční brzdění, které mění tuto energii pouze na teplo při tření brzd, se díky tomu využívá pouze minimálně.

Úsporný provoz

-

Úspory, které potěší

Hlavní důvody, proč zvolit ENYAQ iV

Při jízdě elektromobilem šetříte nejen životní prostředí, ale také svoji peněženku. Čekají na vás bonusy v podobě finančních úlev, zvýhodnění při parkování či v provozu a mnohé další.

-

Různé možnosti nabíjení

Zpřístupněný elektormobil

Infrastruktura spojená s využíváním elektromobilů roste každým dnem. Také Škoda AUTO má zásluhu na zpřístupnění potřebných služeb řidičům v Evropě, mimo jiné díky účasti na projektu IONITY. Jeho cílem je vybudovat v Evropě síť rychlonabíjecích stanic, ze kterých má být 400 postaveno už do konce roku 2020. Škoda AUTO se také chystá nabízet uživatelům možnost nabíjení ve svých dealerstvích.

-

Mnoho způsobů, jak ušetřit

Úspory, které potěší

Provoz elektromobilu ENYAQ iV je bez lokálních emisí, což z něj v očích vlády ČR (a mnoha dalších) činí velice atraktivní vůz, kterému se nejen aktuálně, ale i v budoucnu dostane bezesporu velké podpory. Uživatelé elektromobilů se tak vedle finančních úlev mohou těšit například na výhody spojené s parkováním vozu, jeho provozem či výhledově také vjezdem do center měst.

Technické údaje

-
Škoda enyaq iV TECHNICKÉ ÚDAJE

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Enyaq iV

Povinná položka

 

Vozy skladem

Škoda Enyaq iV 82 kWh 150 kW 1° převodovka Sportline iV 80
 • Cena s DPH 1 304 900 Kč
 • Cena bez DPH 1 078 430 Kč
 • 0 km
 • 150 kW / 205 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Bílá Moon Metalíza
Škoda Enyaq iV 82 kWh 195 kW 1° převodovka 4x4 Sportline iV 80x
 • Cena s DPH 1 701 400 Kč
 • Cena bez DPH 1 406 116 Kč
 • 0 km
 • 195 kW / 266 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Šedá Graphite Metalíza
Škoda Enyaq iV 82 kWh 220 kW 1° převodovka 4x4 RS iV
 • Cena s DPH 1 539 999 Kč
 • Cena bez DPH 1 272 726 Kč
 • 0 km
 • 220 kW / 300 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Šedá Graphite Metalíza

Někteří nesprávně říkají: Škoda ENIAK, Škoda ENIAQ, Škoda ENYAK, Škoda ENIAC, SCODA Enyaq