Značka: Škoda
Model: Enyaq iV
1 704 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 704 900 Kč
 • Výkon: 220 kW
 • Spotřeba: 17,2 - 18,1 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Nový Enyaq Coupé RS - Špičkové elektrické SUV překypující emocemi a komfortem

Zcela nový vůz Škoda Enyaq Coupé RS je jiskrou, která zažehne Vaši vášeň pro řízení. Za svůj působivý vzhled vděčí kombinaci elegantních tvarů a černých detailů karoserie. Škoda Enyaq Coupé RS je mimořádně atraktivní nejen za jízdy, ale také stojící v klidu.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Škoda Enyaq

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

Exteriér

Emoce v pohybu

Přirozenou eleganci modelu ENYAQ COUPÉ RS iV podtrhují prvky typické pro naše sportovní modely. Specifické nárazníky RS a kola o průměru až 21" spolu s černými detaily karoserie naznačují tichou sílu, která se skrývá ve zcela novém modelu ENYAQ COUPÉ RS iV.

Zcela nový model ENYAQ COUPÉ RS iV byl tvarován tak, aby dosáhl vynikajících aerodynamických vlastností. Působivé a také účinné jsou standardně montované Matrix LED světlomety a mezi ně vsazená maska Crystal Face s vysoce lesklým černým rámečkem. Boční zrcátka jsou rovněž černá, zatímco boční prahy jsou lakovány v barvě karoserie a obsahují černé ozdobné lišty.

-

Kola

Kola dělají auto

Výjimečnost modelu ENYAQ COUPÉ RS iV podtrhují dvě sady kol, které jsou k dispozici výhradně pro tento model. Standardně jsou namontována černá 20\" kola TAURUS z lehké slitiny vybavené Aero kryty. Chcete li ještě více zdůraznit sportovní charakter vozu, můžete si na přání zvolit 21\" kola VISION z lehké slitiny, která jsou rovněž vybavena kryty Aero. Volba je jen na Vás.

-

Plaketka RS

Talentovaný nováček v sestavě RS

Enyaq Coupé RS iV upozorňuje na své sportovní kvality také plaketkou RS na předních blatnících. Tím jasně a zřetelně deklaruje, že patří do rodiny RS značky Škoda. Jedná se o první plně elektrický vůz Škoda RS.

-

Designová záď

Velkolepý ze všech úhlů

Přiznejme si, že většina ostatních řidičů se bude dívat hlavně na záď Vašeho vozu. Proto je dobré vědět, že i z tohoto úhlu vypadá zcela nová Škoda Enyaq Coupé RS iV jednoduše skvěle. Mezi hlavní designové prvky patří elegantně se svažující střecha, výrazný zadní nárazník a Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru. Nápisy na zadních dveřích jsou vyvedeny v černé barvě typické pro naše sportovní modely.

-

LED osvětlení

Matrix-LED přední světlomety

Matrix-LED přední světlomety používají na veškeré své funkce výhradně LED technologii. Kromě běžných režimů disponují také funkcí světla do špatného počasí, které nahrazuje samostatná mlhová světla. Stejně tak zajišťují i přisvěcování do zatáčky.

Funkce Matrix

Funkce Matrix dokáže upravovat světelný kužel a vypínat jednotlivé segmenty světlometu v závislosti na aktuálních datech z multifunkční kamery za předním sklem a „maskovat“ tak několik vozidel zároveň. To poskytuje řidiči maximální světelný výkon, aniž by oslňoval ostatní účastníky silničního provozu.

Top LED zadní světla

Tradičním znakem pro vozy Škoda, které jsou vybaveny Top LED zadními světly s animovanými ukazateli směru jízdy, je rovněž charakteristický uvítací efekt. Top LED zadní světla jsou plně vybavena LED technologií pro veškeré své funkce.

Design interiéru

-

Interiér

Pohodlný a sportovní

Jednou z mnoha předností modelu ENYAQ iV je jeho prostorný a pohodlný interiér. Zcela nový model ENYAQ COUPÉ RS iV staví na tomto pevném základu a přidává ještě více standardní výbavy. Dokonale se v něm odráží i dynamický design exteriéru vozu. Je skvělou volbou, pokud se chcete ponořit do pohodlí a užívat si radost z jízdy.

-

Dvě provedení interiéru

Odvaha a elegance

Váš nový vůz ENYAQ COUPÉ RS iV se dodává v jednom ze dvou provedení interiéru. Ať už si vyberete RS LOUNGE nebo RS SUITE, můžete si být jisti kvalitními materiály a nejmodernějšími technologiemi. Hlavní rozdíly mezi oběma výbavami spočívají v čalounění sedadel a palubní desky a také v barvě prošití. RS LOUNGE sází ve velké míře na unikátní materiál Artisyn, který připomíná kůži, ale je vyroben z recyklovaných polyesterových vláken. V RS SUITE je na čalounění sedadel a palubní desky použita kůže s prošíváním v elegantní šedé barvě.

-

Multifunkčním volant

Spojte se se silnicí

Zcela nová Škoda Enyaq Coupé RS iV je vybavena sportovním tříramenným multifunkčním volantem potaženým perforovanou kůží. Prošívání je v závislosti na zvolené variantě v barvě limetkové nebo šedé. V chladném počasí budou Vaše ruce vděčné za funkci vyhřívání volantu. Progresivní dynamické řízení oceníte při svižné jízdě. Na zadní straně volantu jsou také pádla, kterými lze nastavit intenzitu rekuperace.

-

Sportovní sedadla

Pohodlná opora

Pokud chcete pohodlnou jízdu, kvalitní sedadla jsou nutností a přesně taková najdete v modelu ENYAQ COUPÉ RS iV. Vpředu jsou instalována vyhřívaná sportovní sedadla s integrovanou opěrkou hlavy a bočním vedením. Sedadlo řidiče je plně elektricky ovládané s nastavením bederní opěrky a paměťovou funkcí. Plně elektrické ovládání sedadla spolujezdce je volitelné, stejně jako vyhřívání zadních sedadel. V kombinaci s příkladnou prostorností a výhledem z vozu tak získáte vše, co potřebujete k tomu, abyste si ve voze ENYAQ COUPÉ RS iV užili každou minutu jízdy.

-

Vnitřní prostor

Prostor pro Vaše plány

Jednou ze silných stránek vozů Škoda je nadstandardní vnitřní prostor a praktické Simply Clever prvky všude kam se podíváte. Zcela nový Enyaq Coupé RS iV si i přes větší důraz na potěšení a zábavu z jízdy zachovává všestrannost, která z něj dělá ideální vůz pro každodenní cestování. Vezměte si například zavazadlový prostor: jeho objem 570 litrů v základním uspořádání sedadel znamená, že se do něj vejde vše, co potřebujete na cestu. Po sklopení zadních sedadel získáte plných 1610 litrů. Pak jsou tu detaily, jako je mezipodlaha zavazadlového prostoru s kapsou pro uložení nabíjecích kabelů a síťový program se zajišťovacími očky, díky nimž je používání zavazadlového prostoru mnohem praktičtější.

Nabídka interiérů

-

Interiér RS Lounge

Moderní vzhled s vysoce kvalitními materiály

Standardní interiér RS Lounge s vysoce kvalitními materiály splňuje požadavky na estetiku i moderní vzhled a zaměřuje se na propracované detaily. Důkazem jsou potahy sedadel v kombinaci materiálů Suedia a kůže, dekorační obložení Carbon a přístrojová deska potažená šedým materiálem Suedia s zeleným prošitím.

-

Interiér RS Suite

Nádech luxusu s využitím exkluzivních materiálů

Užijte si nádech luxusu ve volitelném koženém interiéru RS Suite, vybaveném exkluzivními materiály, jimž dominuje měkká kůže použitá na čalounění sedadel. Budete obklopeni maximálním komfortem a harmonií, mimo jiné díky přístrojové desce potažené černou umělou kůží s prošitím a dekoračnímu obložení Carbon.

Konektivita

-

Konektivita

Špičkový infotainment

Enyaq iV je dodáván s 13" infotainmentem. Ovládání je doplněno o dotykovou lištu, kterou lze používat k ovládání hlasitosti, zoomu mapy v navigaci, nebo ke změně teploty klimatizace. Součástí výbavy je také SmartLink, který umožňuje propojení s mobilním telefonem a použití Vašich oblíbených aplikací přímo v autě prostřednictvím infotainmentu. Škoda Connect navíc zajišťuje soubor online služeb, které zahrnují proaktivní servis, diagnostiku, aktualizaci softwaru a vzdálený přístup. V rámci vzdáleného přístupu můžete z mobilního telefonu nastavit detaily nabíjecího procesu a naplánovat klimatizaci či vytápění vozu. Tyto funkce jsou dostupné v rámci služeb vzdálené nabíjení, ovládání klimatizace online a chytré plánování.

-

Škoda Connect

On-line služby

On-line služby Škoda Connect poskytují online navigaci a informační služby včetně informací o dopravě a možnosti dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu. Půjde tak na dálku například sledovat, ovládat a plánovat nabíjení vozu nebo vyhledávat nabíjecí stanice včetně naplánování trasy.

-

Digitální asistentka

Přirozené hlasové ovládání

S digitální asistentkou Laurou Vás bude Váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, digitální asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura Vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment, klimatizaci, či psát zprávy, zatímco Vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 147
-
Škoda Enyaq Coupé RS iV
 • Cena od: 1 704 900 Kč

RS

 • Crystal Face - osvětlená přední maska
 • Panoramatická střecha
 • Asistovaná jízda 2.5
 • Virtuální pedál
 • Elektricky ovládané sedadlo řidiče
 • Matrix-LED přední světlomety

Spojení karoserie coupé s dynamickým elektrickým pohonem přináší jedinečný zážitek z jízdy každý den.

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.5

Usnadní dlouhé cestování i krátké přesuny

Asistovaná jízda 2.5 integruje několik systémů a funkcí, které jsou samostatně představeny na následujících stránkách. Jejich vzájemným propojením může vůz výrazně usnadnit řízení a zvýšit komfort cestování. Vůz s asistovanou jízdou 2.5 dokáže automaticky zastavit a znovu se rozjet, udržovat vůz v jízdním pruhu, předjíždět jiná vozidla, sledovat ostatní vozidla v dopravní zácpě nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před vámi.

-

Prediktivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Prediktivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě situace před vozem upravuje rychlost i na základě rozpoznaných značek a na základě mapových podkladů v navigaci. Zpomalí tedy při vjezdu do obcí, před kruhovým objezdem, zatáčkou či odbočením.

-

Rozpoznání dopravních značek

Rozpozná dopravní značky a zobrazuje je řidiči

Systém rozpoznávání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Bezpečně v pruhu

Tento asistent Vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém rozpoznává jízdní pruhy na vozovce, a to včetně žlutých čar při stavebních pracích, kuželů a jiných hranic vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená adaptivní varianta tohoto asistentu spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

-

Asistent při jízdě v koloně

Snadná jízda s asistenty

Tato funkce je navržena tak, aby mohla převzít řízení vozů v kolonách. Ovládá motor, brzdy i řízení, takže se vůz může automaticky rozjíždět, brzdit a zatáčet tak, aby napodoboval pohyb okolních automobilů (v rychlostech do 60 km/h).

-

Nouzový asistent

I v nouzi bezpečně

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se manévr pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Bezpečnostní asistenti

-

Front assist a asistent pro vyhýbání v městském provozu

Varování před překážkou

Systém Front Assist, který využívá radar v přední masce, je navržen tak, aby monitoroval vzdálenost od vozidla vpředu. Systém umí nově rozpoznat i chodce a cyklisty. Pokud řidič nereaguje, umí systém sám vůz zastavit, případně zmírnit následky kolize.

Asistent pro vyhýbání v městském prostředí podporuje řidiče při úhybných manévrech a pomůže s objížděním překážek jako jsou dopravní ostrůvky, zaparkovaná auta, práce na silnici a podobně. S využitím online komunikace s aktuálními daty z jiných vozidel, která už těmito místy projela, může být na základě získaných dat upravena trasa jízdy.

-

Asistent při odbočování

Varování předpřekážkou

Asistent při odbočování monitoruje protijedoucí vozidla při odbočování vlevo v malých rychlostech mezi 2 a 15 km/h. V kritických situacích může zastavit vozidlo a aktivovat výstražná světla. Antikolizní asistent podporuje řidiče aktivním zvyšováním momentu řízení v případě hrozící kolize s chodcem, cyklistou nebo jiným vozidlem ‑ v ideálním případě se dokáže kontrolovaným manévrem vyhnout kolizi.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Hlídá Vám záda

S využitím radarových senzorů v zadním nárazníku Asistent změny jízdního pruhu dokáže detekovat jiná vozidla a těžko viditelné objekty jako jsou cyklisté na vzdálenost až 70 metrů tím, že monitoruje prostor po stranách a za vozem. V závislosti na rychlosti a vzdálenosti objektu rozhodne, zda varovat řidiče.

-

Varování při vystupování

Bezpečnost při odchodu

Když zastavíte a otevřete dveře, abyste vystoupili, systém je schopen detekovat ostatní účastníky silničního provozu jako jsou auta, cyklisté, běžci, chodci a podobně až na vzdálenost 35 m. Pokud detekuje blížící se objekt, varuje posádku vpředu i vzadu vizuálním a zvukovým výstražným znamením o nebezpečí hrozícím při vystoupení z vozu.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Dokonalá příprava na náraz

Tento asistenční systém zajišťuje cestujícím na předních sedadlech zvýšenou ochranu v kritických situacích, které by mohly vést k nárazu nebo převrácení vozidla. Uzavře boční okna a nechá jen 5cm mezeru, zavře střešní okno a přitáhne bezpečnostní pásy.

-

Multikolizní brzda

Brzdí do poslení chvíle

V případě nehody se aktivuje multikolizní brzda, která zabrzděním zabrání dalšímu nekontrolovanému pohybu vozidla a omezí tak riziko dalších kolizí.

Snadné parkování

-

Bezstarostné parkování

Manévrovací asistent

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, může být vůz ENYAQ COUPÉ RS iV vybaven systémem automatického parkování a funkcí uložený parkovací manévr. Automatické parkování umožní řidiči zaparkovat pouhým zmáčknutím tlačítka a výběrem detekovaného parkovacího místa v infotainmentu. Poté vůz sám převezme řízení a zaparkuje do příčného či podélného parkovacího místa. Funkce Uložený parkovací manévr umožňuje, aby se vůz naučil a zapamatoval si manévr, tak jak jej provede řidič sám. Takto zapamatovaný manévr umí vůz zopakovat a ve známém prostředí zaparkovat zcela samočinně.

-

Parkovací kamera vzadu

Manévrovací asistent

Během parkovacího manévru Vám ENYAQ COUPÉ RS iV poskytne maximální komfort a orientaci v prostoru díky zadní parkovací kameře. Při zařazení zpětného chodu se aktivuje kamera v pátých dveřích a záběry se zobrazí na displeji infotainmentu. Dynamické pomocné linie na displeji ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval při daném úhlu nastavení volantu, nebo Vás upozorní, kdy je třeba volantem otočit.

-

Panoramatický kamerový systém

Manévrovací asistent

Chcete přesně vědět, co se děje kolem Vašeho vozu? Panoramatický kamerový systém zobrazuje na displeji infotainmentu několik různých pohledů kolem vozidla zachycených širokoúhlými objektivy čtyř kamer namontovaných vpředu a vzadu a na krytech zpětných zrcátek. 360stupňový panoramatický výhled na vozidlo usnadňuje parkování nebo manévrování v úzkých uličkách.

Motory

-

Elektromotor 195 kW 1° převodovka 4x4

Škoda Enyaq Coupé RS iV

 • 17,2 - 18,1 kWh/100km El. spotřeba
 • 1° Převodovka 4x4
 • Maximální rychlost 180 km/h
 • Palivo elektřina
 • Emise CO2 0 g/km
 • Kapacita baterie 77,0 kWh

Technologie

-

Technologie

Připraven splnit každé Vaše přání

Baterie je uložena pod podlahou, takže poskytuje nízké těžiště a vyšší polohu sedadla, která je nezbytná pro skvělý přehled o dění kolem vozu. Dva elektromotory, jeden na každé nápravě, poskytují vozu ENYAQ COUPÉ RS iV pohon všech kol a výkon až 220 kW. Standardní výbava zahrnuje sportovní podvozek a funkci volbu jízdního režimu, která umožňuje zvolit jízdní profil odpovídající Vašim aktuálním potřebám. Na přání je k dispozici také adaptivní podvozek (DCC). To vše znamená, že ENYAQ COUPÉ RS iV se dokáže přizpůsobit jakémukoli stylu jízdy a snadno zvládne jakoukoli silnici.

-

Elektromotory

Sofistikovaný a vzbuzující důvěru

ENYAQ COUPÉ RS iV je nejen vybaven dvěma elektromotory, ale každý z nich je spojen s vlastní jednostupňovou automatickou převodovkou. Synchronní elektromotor na zadní nápravě je v provozu neustále, ale elektromotor na přední nápravě šetří energii tím, že se zapíná pouze v případě potřeby. Vpředu je instalován asynchronní elektromotor, protože tento typ pohonné jednotky je pro takový úkol vhodnější. Zní to složitě? Nebojte se, ENYAQ COUPÉ RS iV se o všechno postará a Vy si budete bez stresu užívat jeho sebevědomé jízdní výkony.

-

Rekuperace

Sportovní a přesto úsporný

ENYAQ COUPÉ RS iV je sice sportovní, ale to neznamená, že by ztrácel ze zřetele své poslání sloužit jako ekologický vůz. Kromě toho, že se snaží šetřit energii všude, kde to jde, dokáže dokonce vyrábět další energii, která se ukládá do baterie. Motory vozu mohou fungovat jako generátory elektrické energie, to se hodí zejména v městském provozu při častém brzdění. Tento proces se nazývá rekuperace a využívá přeměny kinetické energie na elektrickou energii při zpomalování vozu. Rekuperace probíhá automaticky, ale řidič má možnost zvolit její intenzitu pomocí pádel pod volantem.

-

Baterie

Nabitý energií

Zcela nový Enyaq Coupé RS iV má baterii o kapacitě 82 kWh uloženou pod podlahou vozu. Za běžných okolností doporučujeme nabíjet baterii doma střídavým proudem. Nabíječka Škoda iV Charger může dodávat nabíjecí výkon až 11 kW. Jistě, toto nabíjení bude pomalejší, ale je šetrnější k baterii. Ze stejného důvodu doporučujeme při běžném každodenním používání nabíjet baterii maximálně na 80 %. Pokud spěcháte nebo jste na dlouhé cestě můžete nabíjet také stejnosměrným proudem s výkonem až 135 kW.

Technické údaje

-
Škoda Enyaq Coupé RS iV technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Enyaq Coupé RS

Povinná položka

 

Vozy skladem

ŠKODA Enyaq iV 82 kWh 220 kW 1° převodovka 4x4 RS iV
 • Cena s DPH 1 349 000 Kč
 • Cena bez DPH 1 114 876 Kč
 • 9 499 km
 • 220 kW / 300 k / 0,0 l
 • 06/2022
 • Automatická, 1 st.
 • Elektro
 • Zelená
Škoda Enyaq Coupé 82 kWh 220 kw 4x4 RS
 • Cena s DPH 1 199 900 Kč
 • Cena bez DPH 991 653 Kč
 • 16 900 km
 • 220 kW / 300 k / 0,0 l
 • 06/2022
 • Automatická
 • Elektro
 • Stříbrná
Škoda Enyaq iV 82 kWh 150 kW 1° převodovka Sportline iV 80
 • Cena s DPH 1 304 900 Kč
 • Cena bez DPH 1 078 430 Kč
 • 0 km
 • 150 kW / 205 k / 0,0 l
 • 2023
 • Manuální
 • Elektro
 • Bílá Moon Metalíza

Někteří nesprávně říkají: Škoda ENIAK, Škoda ENIAQ, Škoda ENYAK