ŠKODA AUTO pro zdravotního klauna
ŠKODA AUTO pro zdravotního klauna

Škoda AUTO vyzývá děti: Navrhněte auto pro Zdravotní klauny

Od letošního podzimu bude Zdravotní klaun využívat dva vozy Škoda Enyaq Coupé iV, jejichž vzhled navrhnou děti v rámci soutěže AUTO PRO ZDRAVOTNÍHO KLAUNA. Do konce července mohou děti zasílat návrhy, v srpnu bude následovat hlasování.

Dvě dekády partnerství společnosti Škoda AUTO a neziskové organizace Zdravotní klaun v letošním roce oslaví oba partneři neobvyklou soutěží pro malé kreativce s názvem AUTO PRO ZDRAVOTNÍHO KLAUNA. Vzhled dvou vozů Škoda Enyaq Coupé iV, které automobilka na konci září Zdravotním klaunům předá, navrhnou děti. Soutěžní návrhy mohou děti zasílat do konce července prostřednictvím webu https://autoproklauna.skoda-auto.cz/. Z dvacítky finalistů bude v srpnu vybírat veřejnost a odborná porota dva vítězné návrhy, které automobilka převede do podoby skutečných vozů. Vozy Škoda Enyaq Coupé iV navržené dětmi budou organizaci Zdravotní klaun slavnostně předány 27. září 2022.

Výtvarná soutěž AUTO PRO ZDRAVOTNÍHO KLAUNA má za cíl zviditelnit důležité poslání Zdravotních klaunů a také jejich partnerství s automobilkou Škoda AUTO. Zdravotní klaun je dobročinná organizace s mezinárodní působností, která od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. V ČR působí 93 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 10 domovů pro seniory a 1 hospic. Vozy Škoda pomáhají Zdravotním klaunům na cestách už více než 20 let. Samotná automobilka navíc podporuje organizaci finančními dary.

Posláním Zdravotních klaunů je tvořit uvolněné prostředí v dětských nemocnicích a dalších specializovaných zařízeních, přinášet radost a dobrou náladu na místa, kde se jich příliš nedostává. Odbourávají stres nejen dětských pacientů, ale i jejich rodičů, a příbuzných. Zkvalitňují seniorům život v domovech pro seniory a v neposlední řadě těší a vyvádějí ze stereotypu i samotný zdravotnický personál To vše dělají s velkou láskou, protože ví, že kde je smích, je i naděje.

Soutěž AUTO PRO ZDRAVOTNÍHO KLAUNA

Maren Gräf, členka představenstva Škoda AUTO za oblast Lidé a kultura, říká: „Mám ze srdce radost, že můžeme každoročně podpořit Zdravotní klauny, kteří dávají dětem úsměv. Obzvlášť mě těší, že se letos děti mohou kreativně zapojit do soutěže a navrhnout auto svých snů.“

V první fázi soutěže mohou děti zaslat svůj návrh prostřednictvím internetové stránky https://autoproklauna.skoda-auto.cz/ nebo ho vymalovat s pomocí pastelek a papíru. „Dětské oči vidí svět nás dospělých zcela jinak a určitě bude těžké vybrat jeden návrh. Malování je jednou z věcí, které děti milují, a při našich návštěvách na nemocničních pokojích vidíme, jak úžasné věci dokáží vytvářet. Upřímně se těšíme, jaká auta nám děti navrhnou a až jim je budeme moci představit naživo,“ říká Alena Seoud, ředitelka fundrasingu a marketingu Zdravotního klauna. Soutěžní návrhy bude možné zasílat až do 31.07.2022.

Ze zaslaných návrhů Škoda AUTO vybere 20 nejlepších o nichž bude hlasovat veřejnost. Zvítězí návrh, který získá v průběhu srpnového hlasování nejvíce hlasů v internetovém hlasování. Druhý vítězný návrh vybere z těchto 20 nejlepších odborná porota Škoda AUTO.

Na přelomu srpna a září zveřejní Škoda AUTO dva vítězné návrhy a převede je do podoby skutečných vozů. Vozy Škoda Enyaq Coupé iV navržené dětmi budou organizaci Zdravotní klaun slavnostně předány 27. září 2022 v Praze.