Sri Lanka
Škoda AUTO vstoupí na srílanský trh

Škoda AUTO v květnu 2020 otevře dealerství v hlavním městě Srí Lanky Kolombu.

Česká automobilka Škoda AUTO důsledně pokračuje ve své internacionalizaci a od května 2020 bude oficiálně zastoupena také na Srí Lance.

Předseda představenstva společnosti Škoda AUTO Bernhard Maier zdůrazňuje: „Další internacionalizace naší značky a získávání nových trhů patří mezi hlavní oblasti Strategie 2025. Opětovný vstup na srílanský trh je dalším krokem k tomu, abychom celosvětově i nadále posilovali pozici značky Škoda.“

Škoda AUTO se na Srí Lanku vrací po 17 letech: česká automobilka otevře v květnu 2020 dealerství v Kolombu, hlavním městě ostrovního státu ležícího u jižního cípu Indie. Za importéra a obchodního partnera si Škoda AUTO vybrala společnost IWS Automobiles (Pvt) Ltd.

Zpočátku zde bude Škoda nabízet čtyři modelové řady: model Fabia, vůz střední třídy Superb, velké SUV Kodiaq a kompaktní SUV Karoq. V průběhu letošního roku se nabídka dále rozšíří o bestseller značky - model Octavia. Využitím stávajících synergií v projektu INDIA 2.0 by Škoda mohla do budoucna na Srí Lance nabídnout také modely, které budou vyvinuty v rámci nadcházející modelové ofenzívy na indickém trhu.

Zákazníci si budou moci objednat první vozy od začátku března 2020, první dodané vozy pak zákazníci obdrží při otevření nového dealerství v květnu.

Důsledná internacionalizace a vstupování na nové trhy patří mezi hlavní pilíře Strategie 2025, s níž Škoda AUTO vytvořila podmínky pro trvale udržitelný a dlouhodobý růst. Kromě toho zahrnuje strategie také oblast elektromobility a digitalizace a vytváří tak předpoklady pro transformaci společnosti Škoda AUTO od výrobce automobilů k „Simply Clever společnosti nabízející nejlepší řešení mobility“.