ŠKODA AUTO - 1100 OHC Coupé
ŠKODA AUTO - 1100 OHC Coupé

Škoda AUTO představila videocast o modelu 1100 OHC Coupé

Reportáž doplňuje nejnovější díl SIMPLY CLEVER PODCASTu o rozsáhlé renovaci legendárního závodního automobilu z roku 1959.

Škoda AUTO zveřejnila nový díl svého SIMPLY CLEVER PODCASTu také ve formě videocastu. Ve 30 minutové reportáži představuje moderátor Vojtěch Koval historii modelu Škoda 1100 OHC Coupé z roku 1959 i jeho rozsáhlou renovaci. Zajímavé zákulisní informace podávají mimo jiné odborníci ze Škoda Muzea i z centra výroby prototypů české automobilky.

V nejnovějším dílu SIMPLY CLEVER PODCASTu, který Škoda AUTO zveřejnila i ve formě videocastu, představuje moderátor Vojtěch Koval historii závodního vozu Škoda 1100 OHC Coupé. Tento elegantní automobil s uzavřenou karoserií byl v letech 1959/1960 vyroben v počtu pouhých dvou exemplářů. Závodní kariéra obou vozů trvala do roku 1962, poté byla obě kupé zničena při haváriích v silničním provozu. V loňském roce jedno kupé 1100 OHC renovovali odborníci ze Škoda Muzea a z centra výroby prototypů. Použili k tomu originální dokumentaci a provedli zástavbu celé řady dochovaných originálních dílů. Kromě toho členové týmu uplatnili vedle nejmodernějších technologií i tradiční výrobní postupy, například z oblasti stavby karoserií.

S nimi, ale i s prvním majitelem původního vozu Škoda 1100 OHC Coupé ze 60. let si povídá moderátor Vojtěch Koval v podcastu i v doplňujícím videu.

Aktuální díly SIMPLY CLEVER PODCASTu naleznou příznivci značky na všech běžných streamovacích platformách a o nových dílech automobilka informuje na svém oficiálním twitterovém účtu @skodaautonews.