Škoda Enyaq iV
Škoda Enyaq iV

Škoda Auto předala 11 plně elektrických vozů Enyaq

Škoda Auto předala 11 elektromobilů Enyaq zástupcům organizací působících zejména ve vzdělávací a sociální sféře.

Automobilka Škoda Auto uspořádala 4. října slavnostní setkání, během něhož předala zástupcům neziskového sektoru celkem 11 plně elektrických vozů Škoda Enyaq a Škoda Enyaq Coupé RS. Hlavním cílem je podpořit udržitelnou mobilitu jednotlivých organizací, zvýšit úroveň poskytovaných služeb a současně přiblížit uživatelům osobní zkušenost s plně elektrickými automobily. Dlouhodobá zápůjčka je v první fázi tříměsíční s možností dalšího prodloužení, náklady spojené s pronájmem vozů hradí automobilka. Pomoc sociálním organizacím a vzdělávacím institucím patří spolu s například podporou zdravotnictví nebo ochranou životního prostředí k pevným pilířům strategie udržitelnosti automobilky Škoda Auto.


Maren Gräf - členka představenstva za oblast Lidé a kultura

"Automobilka Škoda Auto jako jedna z největších firem v Česku považuje za samozřejmé všestranně se angažovat v sociální oblasti. Těší nás, že můžeme pomáhat školám a univerzitám tím, že poskytujeme maximální podporu talentovaným mladým lidem a připravujeme je na zajímavou kariéru. Jsme také spolehlivým partnerem sociálních institucí a různými způsoby podporujeme jejich skvělou práci. Poskytujeme například mobilitu tam, kde významně pomáhá potřebným spoluobčanům v jejich každodenním životě."


Plně elektrické vozy Enyaq zamíří do Mladé Boleslavi, ale i Plzně či Pardubic

Cekem 11 elektromobilů Škoda Enyaq a Enyaq Coupé RS je určeno ke zlepšení mobility institucí věnujících se vzdělávání, sociální péči nebo rozvoji regionů. Mezi obdarované instituce ze sociální oblasti patří pražská Česká federace potravinových bank nebo Asociace poskytovatelů sociální péče sídlící v Táboře. Další vozy budou sloužit u Centrálních polytechnických dílen nebo u Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje, která se věnuje ekonomickému a sociálnímu rozvoji regionu.

Elektromobily pro školství a vědu

Další elektromobily zamíří do školství a vědeckého výzkumu, konkrétně do výzkumného centra nových technologií Západočeské univerzity v Plzni, tamní Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, technologického centra Techmania a Střední průmyslové školy dopravní Plzeň. V případě technických škol je přínos zápůjčky nejen v podpoře udržitelné mobility zaměstnanců, ale také v důkladném seznámení se s vlastnostmi elektromobilů v každodenním provozu. Dochází tak k důležitému využití teoretických poznatků s jejich aplikací v praxi. Rodina elektromobilů Škoda Enyaq zajišťuje ekologický a tichý provoz, mezi další výhody patří i snadná obsluha a při pravidelném nabíjení z vlastního wallboxu vyniknou také příznivé provozní náklady.

Dlouhodobá podpora vzdělávání a sociálních služeb

Škoda Auto se pomoci vzdělávání i sociálním službám věnuje dlouhodobě, a to jak v regionech, kde provozuje výrobní závody, tak na celorepublikové úrovni. Spolupráce se týká desítek středních a vysokých škol, jimž automobilka poskytuje materiální pomoc pro zdokonalení výuky, jako jsou motory, převodovky, počítače i celé automobily. Úspěšným vzdělávacím projektem se stala rovněž pojízdná technologická laboratoř Edu.Lab, která žákům a studentům základních či středních škol po celé České republice i na Slovensku přibližuje moderní technologie, jako je 3D tisk, pokročilá robotika či kybernetická bezpečnost. V oblasti sociální péče dodává automobilka vozy již šestým rokem na Mladoboleslavsku, Vrchlabsku a Rychnovsku organizacím působícím v širokém spektru služeb, od péče o mládež a seniory přes pomoc zdravotně či mentálně znevýhodněným občanům až po poskytování zdravotně-sociálních služeb těžce nemocným a umírajícím. Škoda Auto podporuje rovněž mobilitu například zdravotníků a přispívá na projekty se zaměřením na rozvoj komunitních činností, zlepšení zdravotních služeb, vzdělávání, ekologie či dopravní bezpečnosti, ale také na pořádání kulturních akcí.