ŠKODA ENYAQ iV
ŠKODA ENYAQ iV

Škoda AUTO poskytne vozy Enyaq iV pro předsednictví v EU

55 elektromobilů Enyaq iV pro přepravu nejvyšších politických představitelů v době českého předsednictví v Radě EU.

Automobilka Škoda vyhrála výběrové řízení na dodávku vozů pro nejvyšší politické představitele v rámci historicky druhého českého předsednictví v Radě EU. Pro převoz významných delegací zapůjčí 55 vozů Škoda Enyaq iV. Kromě toho se stane oficiálním partnerem českého předsednictví.

Elektromobily budou sloužit k transportu delegátů na zasedání summitu a neformálních Rad EU. Kromě toho zvýrazní ekologický akcent českého předsednictví. Enyaq iV je symbolem nové éry automobilky Škoda a jejím prvním sériově vyráběným vozem, který byl od základu vyvinut jako elektromobil. Spojuje v sobě ekologický provoz s přednostmi typickými pro vozy Škoda, mezi něž patří velkorysý prostor a emocionální vzhled. Škoda Enyaq iV se vyrábí v hlavním mladoboleslavském závodě automobilky jako jediný evropský elektromobil na bázi platformy MEB, který je produkován mimo Německo. Pro samotné předsednictví bude mít Úřad vlády k dispozici vozy Enyaq iV 80x poskytující maximální úroveň bezpečí i komfortu. Poprvé tak ve státní zakázce uspěl nový český elektromobil s pohonem 4×4. „Těší nás, že můžeme navázat na partnerství, které jsme započali v roce 2009 a že při českém předsednictví budou naši zemi opět reprezentovat vozy značky Škoda,“ zhodnotil výsledek tendru Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda AUTO zodpovědný za prodej a marketing.

Přestože české předsednictví začne až v červenci příštího roku, Úřad vlády ČR bude mít vozy Enyaq iV k dispozici již od května s cílem zajistit co nejvyšší bezpečnostní standardy převozu. Vozy budou zajišťovat přepravu nejvyšších politických představitelů během jejich pobytu v Praze. „Partnerství se společností Škoda AUTO velmi vítáme. Její zapojení přispěje k hladkému průběhu této významné akce a zajistí spolehlivý a reprezentativní transport evropských lídrů. Důležité také je, že doprava bude ekologická. Česká republika tak respektuje závazky a dlouhodobé trendy v oblasti ochrany klimatu,“ uvedl Úřad vlády ČR.

Mladoboleslavská automobilka je opětovným partnerem této prestižní události, své vozy poskytla již pro první české předsednictví v roce 2009. Tehdy se jednalo o 27 automobilů Škoda Superb v nejvyšší specifikaci Elegance s pohonem všech kol.