Škoda Auto
Škoda Auto

Škoda Auto poskytla 15 nových vozů pro výuku v autoškolách

Celkem 15 nových vozů značky Škoda bylo slavnostně předáno v prostorách autorizovaného dealerství LAURETA AUTO v Mladé Boleslavi.

Škoda Auto ve spolupráci s autorizovaným prodejcem LAURETA AUTO dnes v Mladé Boleslavi předala zástupcům Asociace autoškol ČR 15 nových vozů Škoda. Kromě deseti nejnovějších modelů Škoda Fabia byly mezi předanými automobily také modely Kamiq, Scala a Karoq. Jedná se o pokračující spolupráci mezi českou automobilkou a největší organizací zaštiťující provozovatele autoškol.

Výhodné podmínky pro autoškoly díky programu Škoda Autoškolám

Automobilka Škoda Auto dlouhodobě podporuje české autoškoly a vzdělávání nových i stávajících řidičů. Její program Škoda Autoškolám umožňuje českým autoškolám i jednotlivým instruktorům nakoupit nové vozy za velmi výhodných podmínek. Díky službám Škoda Financial Services mohou provozovatelé autoškol financovat libovolný model formou operativního leasingu nebo zvýhodněného úvěru.

Pro začínající řidiče je zásadní vůz, na který je spoleh

„Jsme moc rádi, že i v letošním roce můžeme prostřednictvím spolupráce s Asociací autoškol ČR přispět k obnově vozového parku českých autoškol. Pro začínající řidiče je zásadní učit se řídit ve voze, který jim umožní získat správné návyky za volantem. Zároveň mají možnost seznámit se s nejnovějšími bezpečnostními systémy, které tyto moderní automobily nabízí, a které zlepšují bezpečnost provozu na českých silnicích,“ říká Tomáš Duchoň, vedoucí prodeje českého zastoupení Škoda Auto.

Zlepšování standardu výuky v autoškolách

Asociace autoškol ČR je největším českým spolkem zaštiťujícím aktivní provozovatele tuzemských autoškol a jejím primárním cílem je zvyšování standardu výuky v autoškolách. V současnosti má 199 členů, kteří zaměstnávají přes 1000 učitelů, vlastní více než 1000 výcvikových vozidel pro skupinu B a každý rok připraví k získání řidičského oprávnění přibližně 40 000 nových zájemců. Díky dlouholeté spolupráci s automobilkou Škoda Auto se této organizaci daří pomáhat konkrétním autoškolám také s modernizací jejich vozového parku.

Nové vozy umožní práci s bezpečnostními a asistenčními systémy

„Vozový park je nejen vizitkou konkrétní autoškoly, ale také zárukou jejího kvalitního vzdělávání. Pouze s novými a moderními automobily mohou autoškoly začínajícím řidičům umožnit odpovídající praktický výcvik, který zahrnuje také práci s asistenčními a bezpečnostními systémy těchto vozů. Zároveň můžeme začínající řidiče připravit na budoucí nástup elektromobility. Velice si proto vážíme pokračující spolupráce se Škoda Auto a děkujeme za 15 nových automobilů, díky kterým se budou moci začínající řidiči zaškolovat ve spolehlivých a moderních vozech,“ říká Aleš Horčička, předseda Asociace autoškol ČR.

Vývoj asistenčních systémů a elektromobilita v praxi

V rámci celodenního programu v den předání nových vozů mohli zástupci Asociace autoškol ČR navštívit výrobní závod Škoda Auto a také Škoda Muzeum včetně depozitáře. V průběhu akce proběhl i seminář na téma testování asistenčních systémů, jehož cílem bylo seznámení všech přítomných s chytrými řešeními, která dnešní moderní automobily nabízí. Diskuze se také věnovala tématu elektromobility a všichni přítomní měli možnost vyzkoušet si nejnovější model elektromobilu Škoda Enyaq iV.