ŠKODA AUTO Pomáhá handicapovaným
Škoda AUTO pomáhá handicapovaným

Škoda AUTO pomáhá handicapovaným, Centru Paraple předala do užívání 4 vozy

Mladoboleslavská automobilka zůstává i v roce 2020 hlavním partnerem Centra Paraple, rozšířila spolupráci ze 3 na 4 vozy Škoda.

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem po poškození míchy a jejich rodinám se zvládáním těžkých životních situací. Od začátku spolupracuje s automobilkou Škoda AUTO, která se později stala jeho hlavním partnerem. V rámci tohoto partnerství byly předány 4 nové vozy značky Škoda

Stalo se tak v rámci akce „Sejdeme se na zahradě“, která se uskutečnila v areálu Centra Paraple. To může díky podpoře veřejnosti pomáhat znevýhodněným spoluobčanům a jejich příbuzným. Svými službami motivuje klienty v úsilí o samostatnost a společenské i pracovní uplatnění. Hlavní náplní jsou sociální rehabilitace a odborné poradenství. Statistiky ukazují, že každý rok v důsledku úrazu nebo onemocnění dojde k poškození míchy a k následnému ochrnutí zhruba u 250 lidí. Téměř třetina z nich se stane novými klienty Centra Paraple, jehož pomoci využívá ročně asi 1400 lidí z celé republiky. Personálu Centra i jeho klientům budou nově sloužit oproti loňským 3 hned 4 vozy Škoda, které při této příležitosti předal Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda AUTO Česká republika. Jedním z vozů je i elektrický model Citigoe iV, který řidičům s handicapem přináší další výhody. Jsou jimi především užitná hodnota s typicky prostorným zavazadlovým prostorem a možnost často snadnějšího dobíjení místo tankování.

„Centrum Paraple je špičkou v pomoci lidem s handicapem při aktivním návratu do života. Právě díky činnosti organizací, jako je Centrum Paraple, mohou handicapovaní snáze překonávat obtíže plynoucí z omezené mobility a snadněji se vracet do života podle svých představ. Bezbariérová mobilita je jedním z hlavních pilířů naší CSR strategie ve Škoda AUTO. Pro každého z nás je individuální mobilita symbolem svobody a pro naše spoluobčany s handicapem to platí dvojnásob. Pro ně je vůz Škoda z programu Škoda Handy klíčovým parťákem na jejich plnohodnotné cestě životem. Jsme rádi, že prostřednictvím našich 4 vozů můžeme svým dílem přispět,ʺ řekl při předání vozů Petr Janeba.

Škoda AUTO pomáhá klientům Centra Paraple a jejich rodinným příslušníkům, jakož i dalším handicapovaným spoluobčanům, prostřednictvím svého programu Škoda Handy. Jeho zásluhou mohou osoby se sníženou pohyblivostí již od roku 2010 čerpat řadu benefitů. Škoda Handy centra pomáhají klientům při výběru vhodného vozu a jeho úpravách, ale také při jednání s úřady a vyřizováním nezbytné administrativy. Ve spolupráci s partnerskými úpravci API CZ a Hurt zajistí přestavbu vozu tak, aby odpovídal potřebám konkrétního uživatele. Poradci poskytují komplexní servis a zákazníkům asistují při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Mohou zajistit pomoc s vyřízením vratky DPH při nákupu nového vozu do stanovené výše, doporučí nejlepší služby pro dofinancování koupě vozu a poradí se spoustou dalších detailů. Tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky však vychází vstříc držitelům průkazů ZTP a ZTP/P nejen kvalitním poradenstvím, ale i neméně důležitou finanční podporou. Zájemci mohou při nákupu nového vozu Škoda získat slevu. Popřípadě jsou pro program k dispozici prověřené automobily ze sítě certifikovaných prodejců ojetých vozů Škoda Plus. Nad rámec přímé slevy z doporučené pořizovací ceny nového vozu v hotovosti i na úvěr je zákazníkovi obstaráno přihlášení vozu zdarma.

Škoda AUTO mimo jiné ve spolupráci s Kontem bariéry spouští další výběrové kolo grantového programu Škoda NEŘÍDIT a do 15. 10. 2020 mohou držitelé průkazu ZTP, či ZTP/P na webu www.skoda-neridit.cz žádat o grantovou podporu až 15 000 Kč na absolvování řidičského kurzu a získání řidičského oprávnění.

Škoda AUTO se na poli firemní společenské odpovědnosti Škoda AUTO POMÁHÁ zaměřuje na čtyři základní pilíře. Vedle bezbariérové mobility, kam patří právě program Škoda Handy nebo grant Škoda NEŘÍDIT, či podpora rehabilitačních ústavů Kladruby, Luže Košumberk a Hrabyně, se dále koncentruje na pomoc znevýhodněným dětem například prostřednictvím projektu Rozjedu to ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové, dopravní bezpečnost prostřednictvím Výzkumu dopravní bezpečnosti a podporu technického vzdělávání. K tomu je nutno přičíst výraznou ekologickou angažovanost, zapojení zaměstnanců do projektu zaměstnaneckých sbírek i aktivní podporu lokalit, kde se nacházejí výrobní závody. Česká automobilka tak podporuje bezpečnost v ulicích měst zlepšováním přehlednosti přechodů pro chodce, rozvíjí vzdělání žáků mateřských, základních i středních škol, přispívá na chod místních sportovních klubů a sponzoruje kulturní akce v regionech.