ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV
ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

Škoda AUTO podporuje Zdravotního klauna

Škoda AUTO předá organizaci Zdravotní klaun dva vozy Škoda Enyaq Coupé iV. Jejich podoba vznikla na základě vítězných návrhů v dětské soutěži Auto pro Zdravotního klauna, která probíhala během léta.

Škoda AUTO dnes odhalila podobu dvou elektrických vozů Škoda Enyaq Coupé iV, které příští týden předá dobročinné organizaci Zdravotní klaun. Designéry se v rámci soutěže Auto pro Zdravotního klauna staly samy děti. Ty měly možnost během léta nakreslit a poslat svoji představu, jak by měly vypadat vozy, kterými Zdravotní klauni jezdí za nemocnými dětmi a seniory. Oba vozy předají zástupci automobilky společnosti Zdravotní klaun spolu s finančním darem během akce pro veřejnost, jež se koná 27. září 2022 v pražském Freestyle Parku Modřany. Rodinným odpolednem provází Josef Trojan a zvány jsou nejen rodiny s dětmi. Účastníci mohou potkat i moderátora Tomáše Zástěru či herečku Barboru Jánovou. Škoda AUTO organizaci Zdravotní klaun podporuje od roku 2002 a letos si tedy připomíná již 20 let úspěšné spolupráce.


Maren Gräf - členka představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast Lidé a kultura

"Podpora Zdravotních klaunů je pro nás ve Škoda AUTO srdeční záležitostí. Když jsme rozhodli o předání dvou vozů Enyaq iV Zdravotním klaunům, ihned jsme věděli, že design těchto dvou vozidel vytvoří samy děti. Tímto způsobem bychom ve Škoda AUTO rádi přispěli k tomu, aby se radost dostala tam, kde je v každodenním životě nejvíce užitečná – k malým pacientům, jejich rodinám a ošetřujícímu personálu."


K slavnostnímu předání obou vozů dojde v úterý 27. září v pražském Freestyle Parku Modřany během akce pro širokou veřejnost, jíž předchází tisková konference pro novináře. Program začíná ve 14:30 a připraveny jsou soutěže pro děti, fotokoutek a další aktivity. Celá akce vyvrcholí „Koncertem pro červené nosy“, na němž vystoupí skupina Elán KontraBand hrající známé skladby kapely oblíbené v celém bývalém Československu.

Hlavním bodem programu je předání dvou vozů Škoda Enyaq Coupé iV organizaci Zdravotní klaun spolu s finančním příspěvkem ve výši 1 000 000 Kč. Rodinné odpoledne je volně přístupné, zájemci o účast se již nyní mohou registrovat na adrese www.autoproklauna.cz. Akcí provází Josef Trojan a mezi pozvanými budou i autoři úspěšných návrhů se svými rodinami a kamarády.

Cílem výtvarné soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ bylo nejen vymyslet nápaditou podobu zapůjčených vozů, ale také zviditelnit důležité poslání Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem. Zejména pro vážně nebo dlouhodobě nemocné pacienty a jejich nejbližší, kteří v souvislosti s léčbou často zažívají složité životní situace, hrají klauni nezastupitelnou roli.

Soutěže se mohly zúčastnit děti do 15 let z celé republiky, a to jednak formou omalovánek, které byly distribuovány i na nemocničních odděleních či prostřednictvím internetové stránky www.autoproklauna.skoda-auto.cz, kde měli mladí designéři možnost měnit barvy a vytvářet obrazce prostřednictvím prohlížeče na tabletu nebo mobilním telefonu.

Z došlých návrhů vybrala porota složená ze zástupců automobilky Škoda AUTO a neziskové organizace Zdravotní klaun 20 nejzajímavějších ztvárnění. Veřejnost na internetu následně hlasovala pro jeden vítězný vůz, druhý určila porota. Na jejich motivy pak vznikly finální polepy, kterými jsou darované automobily opatřeny a v této podobě budou sloužit organizaci Zdravotní klaun. Dvacet autorů finálních návrhů si také odnese cenu v podobě dárkového balíčku v hodnotě 1 000 Kč a autoři vítězných děl získají tablet Apple iPad včetně Apple Pencil, pera pro kreslení na obrazovce.

Pomoc dětem a seniorům patří k základním pilířům společenské odpovědnosti automobilky. Škoda AUTO podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již od roku 2002, a to jak zápůjčkami vozů, tak přímými finančními dary. Například v loňském roce organizaci poukázala částku 1 milion Kč.

skoda auto podporuje zdravotniho klauna enyaq iv 02 skoda auto podporuje zdravotniho klauna enyaq iv 03