Škoda auto - běh Teribaer v Mladé Boleslavi
Škoda AUTO podpořila charitativní běh TERIBEAR

Škoda AUTO generálním partnerem charitativního běhu Nadace Terezy Maxové dětem.

Škoda AUTO již popáté jako generální partner podpořila charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou a TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví. Pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem rozhýbali 11. září zaměstnanci společnosti Škoda AUTO i široká veřejnost společně s TERIBEAREM Mladou Boleslav. Na běžecké trase v lesoparku Štěpánka se do charitativního běhu zapojilo 3 232 účastníků, kteří během jediného dne naběhali či nachodili 27 121,2 km. Škoda AUTO každý kilometr proměnila ve 20 Kč, celkovou částku dorovnala na 600 000 Kč a podpoří tak znevýhodněné děti z dětských domovů.

„Počet účastníků charitativního běhu 'TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví' opět překonal naše očekávání a velmi nás těší, jak si tuto akci vzali za svou nejen naši zaměstnanci, ale i široká veřejnost z regionu. Díky nim se nám podařilo částkou 600 000 Kč navýšit Vzdělávací fond Škoda AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem na osobní rozvoj a vzdělání znevýhodněných dětí,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda AUTO zodpovědný za řízení lidských zdrojů.

V Mladé Boleslavi se ve středu 11. září spolu s TERIBEAREM na start postavilo 3 232 účastníků a společnými silami naběhali či odchodili 27 121,2 kilometrů na 1200 m dlouhém okruhu. Tým zaměstnanců Škoda AUTO do celkového počtu přispěl 6 337,2 kilometry a 3 820 km přibylo v rámci sportovního programu pro zaměstnance automobilky ŠKOFIT. Při „kurzu“ 1 km = 20 Kč a po dorovnání dosáhla výsledná částka 600 000 Kč – a právě o tolik prostředků automobilka Škoda navýšila Vzdělávací fond Škoda AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem, ze kterého se o podporu mohou formou otevřeného grantového řízení přihlásit všechny dětské domovy v regionech Škoda.

Na stánku Škoda AUTO byla během celého dne k dispozici relaxační zóna s dětským koutkem, před zahájením běhu proběhlo bezpečné protažení s profesionálním instruktorem. Dopolední doprovodný program byl určen zejména žákům základních škol, na které čekaly rady a tipy pro větší bezpečnost v silničním provozu. Odpolední atmosféru pak obohatila autogramiáda hráčů a trenérů FK Mladá Boleslav nebo vystoupení kapely April.

„Mám velkou radost, že se akce TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví uskutečnila již popáté a s tak skvělým výsledkem. Pocit sounáležitosti, pomoci a radosti byl znát celý den a já všem velmi děkuji za to, že nebyli lhostejní a podpořili dobrou věc,“ říká patronka nadace Tereza Maxová.

Škoda AUTO s nadací spolupracuje i na projektu ´ROZJEDU TO!´, který motivuje děti a teenagery z dětských domovů k většímu důrazu na vzdělání, osobnímu rozvoji a pomáhá při volbě budoucího povolání. Projektem ´ROZJEDU TO!´ prošlo dosud 104 dětí ve věku 11 až 15 let a v současné době je do něj zapojeno 35 dětí z 5 dětských domovů. Nadstavbou projektu ´ROZJEDU TO!´ je pak Vzdělávací fond Škoda AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem, který na projekt ´ROZJEDU TO!´ navazuje. Podporuje tak další vzdělávací aktivity, zlepšování podmínek ke studiu a zajištění materiálních potřeb nezbytných ke studiu. Dosud bylo v rámci tohoto projektu podpořeno 118 dětí.