ŠKODA - IT kancelářské prostory
ŠKODA - IT kancelářské prostory

Škoda AUTO otevřela v Praze moderní IT kancelářské prostory

Nové kanceláře poslouží především zaměstnancům z oblasti IT, která prochází dynamickým rozvojem.

Škoda AUTO slavnostně otevřela nové kancelářské prostory v Praze-Vysočanech, které si pronajala v jedné z nejmodernějších budov v hlavním městě. Jedná se celkem o pět podlaží, do nichž se z dosavadních kanceláří přesunou zaměstnanci působící zejména v oblasti IT na třech různých místech v Praze. Jedno patro je vyhrazeno neziskovému vzdělávacímu institutu „42 Prague“. Elegantní kancelářská věž AFI City 1, vysoká 75 metrů, působí jako dominanta nové čtvrti. Interiéry i okolí vynikají moderním pojetím v souladu s nejnovějšími trendy v oblasti nízkých provozních nákladů, udržitelnosti a zdravého pracovního prostředí.


Christian Schenk - člen představenstva Škoda AUTO za oblast Financí a IT

„V nově otevřených kancelářských prostorech společnosti Škoda AUTO budou naši IT experti v budoucnu spolupracovat na projektech a zároveň mít možnost se dále vzdělávat přímo na pracovišti. Tímto způsobem důsledně zavádíme inovativní koncepce New Work a zdůrazňujeme pozici společnosti Škoda AUTO coby vysoce atraktivního zaměstnavatele v oblasti IT. Takto se nám v budoucnu podaří získávat pro naši společnost ještě více kvalifikovaných mladých IT talentů.“


Karsten Schnake - člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast Financí a IT

„Kancelářské prostory vybavené podle nejnovějších standardů představují pro naše zaměstnance atraktivní prostředí pro práci s využitím principů coworkingu. Strategická poloha v pražských Vysočanech umožňuje výbornou dopravní dostupnost v rámci Prahy a okolí, a zároveň je i v krátké dojezdové vzdálenosti do Mladé Boleslavi.“


Pro zaměstnance z oboru IT, financí i vzdělávání.

Nové kanceláře budou sloužit především zaměstnancům z mnoha oborů IT, kteří se zabývají vývojem pokročilých softwarových řešení, aplikací, systémů a jejich využití v automobilech i při chodu firmy. Sídlo zde má také kompetenční centrum spravující účetní a logistické systémy v prostředí SAP pro řadu společností koncernu Volkswagen. Jedno podlaží je vyhrazeno neziskovému vzdělávacímu institutu „42 Prague“ – v průběhu příštích let tady připraví až 450 nových softwarových vývojářů. V budově se nachází rozlehlé auditorium, které lze využít pro přednášky či kvalifikační kurzy, ale i další firemní akce.

V Praze bude brzy 200 nových pracovních míst.

Oddělení IT prochází dynamickým rozvojem a během následujících tří let bude společnost Škoda AUTO v Praze otvírat 200 nových pracovních pozic. Výhodou kancelářských prostor v Praze je propojení s dalšími firmami a experty působícími převážně v hlavním městě. Moderně pojatý interiér poskytne podmínky pro vytvoření sdílených míst zefektivňujících spolupráci zaměstnanců a externích specialistů, samozřejmostí je špičkové technické vybavení pro schůzky probíhající on-line.

Čistý vzduch díky ionizaci.

V rámci celé České republiky je zcela ojedinělá použitá ventilační soustava s pokročilým čištěním vzduchu na bázi ionizace, které odstraní 99,8 % všech virů včetně koronaviru. V podzemních garážích budovy se rovněž nachází několik nabíjecích stanic, jejichž počet se bude s postupným obsazováním rozšiřovat tak, aby pokryly narůstající počet elektromobilů využívaných zaměstnanci společnosti Škoda AUTO i jejich obchodními partnery.

Významný krok k zefektivnění kancelářských prostor.

Nově otevřené kanceláře jsou součástí rozsáhlých plánů na modernizaci a konsolidaci kancelářských prostor. Další etapu představuje aktuálně budovaný komplex Laurin & Klement Kampus, který bude coby nové sídlo společnosti Škoda AUTO dokončen na konci roku 2023. Novostavba vzniká na třídě Václava Klementa naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti v Mladé Boleslavi. Moderní budova je pojata jako etalon trvalé udržitelnosti a její kapacita umožní relokaci zaměstnanců z firemních i pronajímaných prostor, čímž automobilka docílí operativních úspor a výrazného zlepšení pracovních synergií.