ŠKODA - 120 let motorsportovních aktivit
ŠKODA - 120 let motorsportovních aktivit

Škoda AUTO oslavila 120 let motorsportovních aktivit

Jan Kopecký s Janem Hlouškem suverénními vítězi 48. Rally Bohemia, tým Škoda Motorsport slaví na své domácí půdě double.

Rally Bohemia byla 4. podnikem domácího šampionátu a současně se stala centrem tuzemských oslav 120 let působení značky Škoda v motoristickém sportu. Výjimečně se při této příležitosti ukázal tým Škoda Motorsport, který svou domácí soutěž suverénně ovládl. Z vítězství se raduje dvojice Jan Kopecký/Jan Hloušek, za nimi přijela do cíle posádka Dominik Stříteský/Jiří Hovorka. Nadvládu vozů Škoda nejlépe dokumentuje skutečnost, že se jich 9 umístilo v nejlepší desítce.

Na start se postavily 3 vozy Škoda Fabia Rally2 evo v barvách týmu Škoda Motorsport. Dalších šest závodních speciálů startovalo tradičně v režii dealerských týmů. Od začátku byl nejrychlejší Jan Kopecký, který bojoval o sekundy se silným speciálem WRC Václava Pecha. Ten však po první sekci odstoupil kvůli technickým problémům svého vozu a od té doby jel Kopecký vlastní soutěž. Do cíle si přivezl více než minutový náskok. „Jsem rád, že zrovna na této soutěži, která je tak důležitá pro značku Škoda, se nám podařilo zvítězit. Děkuji celému týmu za fantastickou podporu a špičkově připravený vůz,“ řekl po projetí cílem soutěže její vítěz.

Poděkování patří celému týmu za perfektní přípravu a vynikající výkon během samotného soutěžního víkendu. Gratuluji všem posádkám, dvojité umístění na stupních vítězů nás na domácí rally v souvislosti s oslavami 120 let působení automobilky v motorsportu těší dvojnásob. Děkuji Honzům za bezchybný výkon, Dominikovi s Jirkou za zodpovědný přístup v rámci naší první spolupráce a Marcovi a Marcelovi za výbornou premiéru na rychlých a pro ně neznámých mladoboleslavských asfaltech,“ říká Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport.

Skvělý dojem opět zanechal Dominik Stříteský, jenž si odbyl premiéru v profesionálním továrním týmu. Obdivuhodně dobře se vypořádal s tlakem a bezchybnou jízdou si dojel pro 2. místo, které je jeho dosud nejlepším výsledkem v absolutním pořadí mistrovství ČR. „Tohle byl ohromný zážitek a zároveň zkušenost pro mě i Jirku. Ohromně si vážíme šance, kterou jsme dostali a jsme rádi, že jsme se odvděčili druhým místem. Velký dík patří i fanouškům, kteří se sešli podél trati této nádherné soutěže,“ zhodnotil svou premiéru s továrním vozem mladý pilot. Stupně vítězů zkompletovala dvojice Jan Černý/Petr Černohorský s vozem Škoda Fabia Rally2 evo dealerského týmu Louda Auto Škoda Racing. V lepší umístění doufal domácí Filip Mareš reprezentující Laureta Auto Škoda Team, ale po defektu v závěru soutěže se musel spokojit s konečnou 4. pozicí. Hned za ním dorazil do cíle 20letý bolivijský mladík Marco Bulacia Wilkinson, jenž si stejně jako Stříteský odbyl úspěšnou premiéru s továrním vozem. V první desítce konečného pořadí se umístilo hned devět soutěžních speciálů z Mladé Boleslavi.

Nejen závoděním byly naplněny oslavy 120 let značky Škoda v motoristickém sportu. Na náměstí Komenského v centru Mladé Boleslavi vyrostl Škoda Rally Park, který během víkendu přivítal kolem 2000 návštěvníků. Nabídl jim bohatý doprovodný program, který si užívaly celé rodiny. Dospělí si mohli vyzkoušet jízdu ve značkovém rallysimulátoru Škoda SimRide, případně si prohlédnout závodní elektromobil Škoda RE-X1 Kreisel. Pro děti byly připraveny různé soutěže a zábavní program. Před samotnou soutěží se ve Škoda Muzeu uskutečnilo živé finále esportového turnaje Škoda Motorsport 120 let Trophy, jehož vítězem se stal Jan Kundlák, který si díky tomu bude následující dva měsíce užívat za volantem vozu Škoda Octavia RS iV.

Konečné pořadí Rally Bohemia 2021:

  • 1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) 1:27:15,1
  • 2. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) +1:08,4
  • 3. Jan Černý/Petr Černohorský (Louda Auto Škoda Racing Team/Škoda Fabia Rally2 evo) +1:21,4
  • 4. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) +1:29,7
  • 5. Marco Bulacia Wilkinson/Marcelo Der Ohannesian (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) +1:56,8
  • 6. Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát (Kontakt Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) +2:53,1
  • 7. Roman Odložilík/Martin Tureček (TRT Technology/Škoda Fabia Rally2 evo) +3:00,9
  • 8. Albert von Thurn und Taxis/Berhnard Ettel (BRR Baumschlager Rallye & Racing Team/VW Polo R5) +4:08,0
  • 9. Karel Trojan/Petr Chlup (Korno Motorsport/Škoda Fabia Rally2) +5:57,0
  • 10.David Tomek/Václav Kopáček (Autokomplex Menčík Škoda Rally Team/Škoda Fabia Rally2) +6:10,5