Škoda skici nového modelu Kodiaq
Škoda skici nového modelu Kodiaq

Škoda Auto odhaluje skici exteriéru nového modelu Kodiaq

Skici ukazují dynamický vzhled a nové designové prvky nového modelu Kodiaq.

Týden před světovou premiérou zveřejnila Škoda Auto designové skici exteriéru nové generace vozu Škoda Kodiaq, které odhalují jeho dynamický a emotivní vzhled. Mezi highlighty patří skulpturálně tvarovaná příď, výrazné hranaté podběhy kol, kola o průměru 17" až 20", robustní zadní nárazník a Matrix-LED přední světlomety druhé generace s krystalickými designovými prvky.


Oliver Stefani - Šéfdesignér společnosti Škoda Auto

"Zcela nový Kodiaq je moderní a dynamický, s nápadně osobitým vzhledem. V souladu se zásadou, že forma následuje funkci, jsme implementovali první prvky našeho budoucího designového jazyka Modern Solid. Design klade důraz na praktičnosti, ale díky dynamickému tvaru přináší i lepší aerodynamikou."


Nová generace modelu Kodiaq se vyznačuje výrazným vzhledem a většími rozměry, což slibuje ještě více vnitřního prostoru. Může se pochlubit skulpturálně tvarovanou kapotou, hranatými podběhy kol a koly o průměru 17" až 20". Dalším designovým highlightem je D sloupek na přání vyvedený v jedinečném odstínu Dark Chrome.

Premiéru ve voze Kodiaq mají Matrix-LED přední světlomety druhé generace. Výrazný široký světelný podpis na zádi ve tvaru písmene C sahá daleko ke středu pátých dveří. Ve spodní části se nachází červený pás spojující zadní svítilny. Celkový vzhled umocňuje robustní zadní nárazník. Dynamický vzhled doplňuje nový nápis Škoda umístěný uprostřed pátých dveří.

Světová premiéra bude přenášena živě prostřednictvím platformy Škoda Storyboard a na YouTube kanálu Škoda 4. října 2023 v 18:45 SELČ.

skoda auto skici modelu kodiaq 02 800 skoda auto skici modelu kodiaq 03 800

skoda auto skici modelu kodiaq 04 800