Škoda AUTO odhaluje první skici exteriéru studie VISION 7S

Nově navržená příď s obzvláště robustním nárazníkem. Úzké přední světlomety protažené až k bokům vozu rozšiřují čtyřoký vzhled světel do tvaru písmene „T“. Mohutný podvozek, velká, aerodynamicky optimalizovaná kola a mírně se svažující linie střechy směrem k zádi.

Škoda AUTO prvními skicami exteriéru studie VISION 7S odhaluje další detaily svého nového designového jazyka. Skici zachycují mohutné SUV s výrazně tvarovanou přídí a světlomety ve tvaru písmene „T“.

Exteriérové skici čistě elektrické studie Škoda VISION 7S ukazují nově navrženou a mohutnou příď. Výrazně širší a plošší maska chladiče je uzavřená a tmavá. Přední světlomety, které jsou posunuty více k bokům vozu, jsou uspořádány ve dvou řadách nad sebou a nad nimi ostře řezaný pás denního svícení zasahuje až ke hranám výrazně rozšířených blatníků. Světelnou grafiku tím doplňuje do tvaru písmene „T“.

Výrazně tvarovaná přední kapota nese známý designový prvek v podobě linie typické pro vozy Škoda. Robustní, zcela přepracovaný nárazník tvoří sedm vertikálně uspořádaných otvorů pro přívod vzduchu, z nichž prostřední je zvýrazněn oranžovým segmentem. Spodní část předního nárazníku má hliníkovou ochranu podvozku. Velká, aerodynamicky optimalizovaná kola podtrhují mohutný vzhled studie VISION 7S. Boční pohled se vyznačuje čistými plochami a linií střechy, která se směrem k zádi mírně svažuje.

Nový designový jazyk značky Škoda navazuje na známé hodnoty značky, jako je robustní vzhled, funkčnost a autentičnost. Příznačný je velkorysý prostor, odolné a udržitelné materiály a aerodynamické, efektivní tvary.

Již první skica interiéru studie VISION 7S naznačila minimalisticky laděný interiér a velkorysý prostor. Interiér nového koncepčního vozu se vyznačuje symetrickým „obepínajícím“ designem. Široká horizontální palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Optimálně umístěná odkládací plocha pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou. Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant. Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Výplně dveří mají rovněž interaktivní haptické a vizuální prvky. Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzole, nejbezpečnějším místě ve voze. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

Prostorný interiér má dvě různé konfigurace, které nabízejí nový prostorový zážitek pro samotnou jízdu a odpočinek. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy. Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta nabízí cestujícím maximální prostor a komfort.

Světová premiéra studie VISION 7S se uskuteční 30. srpna. Přináší první ukázku nového designového jazyka značky Škoda. Ten je založen na klasických hodnotách české automobilky, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita.

skoda vision 7s exterier skica 01 skoda vision 7s exterier skica 02

skoda vision 7s interier skica 01 skoda vision 7s interier skica 02