ŠKODA ENYAQ iV
ŠKODA ENYAQ iV

Škoda AUTO na festivalu GREENTECH

Karsten Schnake, člen představenstva Škoda AUTO za oblast Nákupu, bude na tomto mezinárodním festivalu hovořit o dodavatelských řetězcích a cirkulární ekonomice. Festivalu zaměřeného na inovativní udržitelné technologie a udržitelný životní styl se zúčastní více než 100 vystavovatelů.

Škoda AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně od 22. do 24. června inovativní koncepty udržitelnosti v oblasti Nákupu. V rámci panelové diskuse mimo jiné na téma dodavatelských řetězců, cirkulární ekonomiky a udržitelných materiálů vystoupí Karsten Schnake, člen představenstva Škoda AUTO za oblast Nákupu. Škoda AUTO kromě toho představí vrcholné provedení elektromobilu Enyaq Coupé RS iV a poskytne k předváděcím jízdám vůz Enyaq iV 80.


Karsten Schnake - člen představenstva Škoda AUTO za oblast Nákupu

"Jako automobilka si jsme vědomi naší odpovědnosti za klima a životní prostředí a známe též vzrůstající požadavky a očekávání našich zákazníků směrem k udržitelnosti. Ve společnosti Škoda AUTO o udržitelném rozvoji přemýšlíme komplexně a v oblasti Nákupu jsme si společně s našimi dodavatelskými partnery stanovili ambiciózní cíle. Festival GREENTECH je přesně tou pravou platformou pro vyhledávání slibných inovací a iniciování dlouhodobé spolupráce na tomto poli."


Festival GREENTECH se koná od 22. do 24. června ve výzkumné a průmyslové zóně bývalého letiště Tegel. Platforma se zaměřuje na představitele z oblastí ekonomiky, politiky, vědy a techniky, a také na veřejnost. Program je rozčleněn do oblastí: CONFERENCE, GREEN AWARDS a EXHIBITION. Celkem se festivalu letos zúčastní více než 100 vystavovatelů. Kromě toho bude během dvoudenních akcí na programu celá řada rozhovorů s odborníky, prezentace a přednášky zaměřené na témata udržitelného rozvoje.

Karsten Schnake vystoupí ve čtvrtek 23. června od 11:45 hodin na pódiu DEEPDIVE a v panelové diskuzi bude hovořit mimo jiné o kritériích udržitelnosti v oblasti nákupu, dodavatelských řetězců a cirkulární ekonomiky. Škoda AUTO očekává návštěvníky festivalu na stánku i08 v „Activation Area“. Zde bude také vystaven model Škoda Enyaq Coupé RS iV s čistě elektrickým pohonem, pro předváděcí jízdy budou připraveny tři vozy Škoda Enyaq iV 80.

Udržitelnost ve Škoda AUTO

Společnost Škoda AUTO důsledně minimalizuje dopady své podnikatelské činnosti na životní prostředí a prostřednictvím strategie NEXT LEVEL – Škoda STRATEGY 2030 ještě výrazněji posílila ve svých ambiciózních environmentálních cílech: Automobilka plánuje ve srovnání s rokem 2020 snížit flotilové emise o 50 % a do roku 2030 přejde ve všech českých a indických závodech na uhlíkově neutrální výrobu. Průkopníkem je závod ve Vrchlabí, který jako první závod Škoda AUTO vyrábí již od konce roku 2020 s uhlíkově neutrální bilancí. Automobilka navíc pro svou oblast Nákupu vytyčila nový směr: i v ní bude nyní hrát klíčovou roli udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomika. Škoda AUTO bude nadále zapojovat své dodavatele do celého řetězce tvorby přidané hodnoty a poskytovat jim podporu při rozvoji inovativních přístupů v oblasti udržitelnosti.