ŠKODA - Mistrovství ČR v maratonu na Dolní Moravě
ŠKODA - Mistrovství ČR v maratonu na Dolní Moravě

ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu na Dolní Moravě

Prima Cup vstoupil do sezony 2022 opět s podporou automobilky ŠKODA, jeho vrcholný podnik se uskuteční 28. května.

ŠKODA AUTO opět podporuje cyklistický seriál závodů horských kol Prima Cup. Letošní kalendář počítá s 12 podniky, 6 z nich se jede jako ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu a vrcholem sezony je blížící se ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu. Na vybraných závodech chystá české zastoupení mladoboleslavské automobilky pro závodníky i diváky širokou škálu aktivit a prezentaci svých produktů.

ŠKODA AUTO podporuje nejen významná cyklistická klání profesionálů a amatérů, ale nabízí také široký sortiment jízdních kol a cyklistického vybavení pro všechny věkové skupiny. Proto se i letos zapojila do cyklistického seriálu horských kol pro širokou veřejnost pod názvem Prima Cup. Ten si klade za cíl přilákat k tomuto sportu vyznavače všech věkových kategorií.


Libor Šedivák - vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika

„Cyklistika patří dlouhodobě k pilířům naší sponzoringové strategie. Podporujeme nejen profesionální závody, ale také aktivity pro širokou veřejnost. Právě z tohoto důvodu je pro nás Prima Cup zajímavou marketingovou platformou, neboť v sobě spojuje sportování amatérských nadšenců a profesionální maratonské závody.“


Na vybrané podniky Prima Cupu se připravuje bohatý doprovodný program pro diváky i závodníky. Ve spolupráci s místně příslušnými obchodníky bude k dispozici dětské dopravní hřiště, cyklistické simulátory nebo sortiment cyklistického příslušenství a značkového vybavení.

Jeden z nejsledovanějších českých závodů a vrcholný podnik v kalendáři Prima Cupu 2022 ‑ ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu ‑ odstartuje 28. května na Dolní Moravě. Trasa letošního domácího šampionátu doznala oproti dřívějším ročníkům výrazných změn. Tou nejpodstatnější je, že celý závod vede masivem Králického Sněžníku a oproti roku 2021 byla vynechána celá část Rychlebských hor. Nejvyšší místo na trati se nachází ve výšce 1300 m nedaleko horské chaty Pod Sněžníkem. Pojede se i pod novou atrakcí resortu Dolní Morava ‑ nejdelší visutou lávkou na světě Sky Bridge 721. Celá trať se točí kolem nejvyššího vrcholu Moravy. Kdo se stane českým šampionem v maratonu, se dozvíme již tuto neděli. Elitní titul obhajují Adéla Holubová a Jan Strož. Letos se budou rozdávat také ocenění pro držitele licence Českého svazu cyklistiky v kategoriích Masters, současně si závody mohou vyzkoušet na libovolné trase dle vlastní fyzické zdatnosti nelicencovaní amatéři.

Na Dolní Moravě bude značka ŠKODA nepřehlédnutelně zastoupena. Velká nafukovací brána orámuje prostor startu a cíle, na místě bude také mobilní dopravní hřiště o rozměrech 30 x 15 metrů. Návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na cyklosimulátorech Rouvy, prohlédnout nové vozy ŠKODA FABIA a ŠKODA KAROQ nebo zakoupit vybavení z vystavené cyklistické kolekce.

Kalendář seriálu Prima Cup 2022:

 • 16. 04. - ALPA Hradec Králové
 • 15. 05. - ZP 211 Stolové hory, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 21. 05. - Silesia Bike Maraton, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 28. 05. - ŠKODA AUTO Dolní Morava, ŠKODA AUTO MČR v maratonu
 • 11. 06. - ČEZ Sázava
 • 25. 06. - Extrém Bike Most, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 01. – 05. 07. - MTB Trilogy, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 05. – 06. 08. - SEGAFREDO Sahara Race
 • 20. 08. - GENERALI ČP Karlovy Vary, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 03. 09. - KROSS Harrachov, ŠKODA AUTO ČP v maratonu
 • 28. 09. - ŠKODA AUTO Gočárovy schody
 • 01. 10. - DECATHLON Mikulov