ŠKODA - „Firemní auto roku 2021“
ŠKODA - „Firemní auto roku 2021“

Škoda AUTO má sedm titulů v anketě „Firemní auto roku 2021“

Porota složená ze 165 fleetových odborníků zvolila sedm modelů značky Škoda jako nejlepší importované vozy na německém fleetovém trhu.

Společnost Škoda AUTO má hned sedm vítězů v anketě „Firemní auto roku 2021“ a slaví tak dosud největší úspěch v této uznávané anketě, pořádané německým odborným časopisem „firmenauto“. Škoda Octavia (kompaktní třída), Škoda Superb (střední třída), Škoda Superb iV (střední třída plug-in hybridů), Škoda Kamiq (malá SUV a crossover), Škoda Karoq (kompaktní SUV a crossover), Škoda Kodiaq (středně velké SUV a crossover) i čistě elektrická Škoda Enyaq iV (středně velký elektromobil) vyhrály hodnocení ve svých kategoriích importovaných vozů.

Pro renomované ocenění odborného časopisu „firmenauto“ hodnotilo 165 fleetových profesionálů nejlepší firemní vozidla z nejprodávanějších modelů na německém fleetovém trhu a zvolilo vítěze ve 20 kategoriích. Škoda AUTO je jedním z nejúspěšnějších výrobců se sedmi oceňovanými modelovými řadami. Od roku 1999 tak česká značka byla oceněna tímto prestižním titulem již pětatřicetkrát. V komerční sféře se zejména hodnotí typické přednosti vozů Škoda , jako je spotřeba, spolehlivost, vynikající poměr ceny a výkonu a rovněž tak i vysoká míra bezpečnosti a komfortu.

Škoda Octavia zvítězila jako nejlepší importovaný fleetový vůz v kompaktní třídě již pojedenácté. Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu značky Škoda plynule navazuje v působivém příběhu úspěchu této modelové řady. Jedním z důvodů úspěšnosti je široká nabídka motorů. Kromě úsporných naftových a benzínových agregátů nabízí hned tři varianty alternativních pohonů: plug-in hybridní, mild-hybridní pohon a pohon na stlačený zemní plyn (CNG). Moderní infotainment a rozsáhlá konektivita s on-line podporou, podobně jako inovativní asistenční systémy pro velmi dobrou aktivní a pasivní bezpečnost, jsou pro současnou generaci vozu Octavia charakteristické. Podle údajů poskytovatele odborných služeb Dataforce obsadila Octavia Combi na významném fleetovém trhu v roce 2020 s tržním podílem ve výši 31,8% jasně první místo ve svém segmentu.

Vítězstvím v žebříčku mezi importovanými vozy střední třídy a plug-in hybridními vozy střední třídy se modely Škoda Superb a Superb iV přibližují vozu s rekordním počtem vítězství. Desátý a jedenáct titul v anketě časopisu „firmenauto“ podtrhuje silnou pozici modelu. Vynikající prostornost, nízká spotřeba, vysoký komfort při jízdě na dlouhé vzdálenosti a suverénní jízdní výkony jsou pro rodinu vozů Superb typické. S moderním plug-in hybridním pohonem dokáže iV verze modelu Škoda Superb urazit až 65 kilometrů na čistě elektrický pohon.

Také SUV modely značky Škoda dokázaly fleetové experty přesvědčit – všichni čtyři zástupci této atraktivní kategorie automobilů získaly titul „Firemní auto roku“. Škoda Kamiq získala v kategorii „Malá SUV a crossovery do 4,30 metru“ ocenění za nejlepší importovaný vůz a stejně tomu bylo i v případě modelu Škoda Karoq v kategorii „Kompaktní SUV a crossovery do 4,50 metru“ a modelu Škoda Kodiaq v kategorii „Středně velká SUV a crossovery do 4,80 metru“. Nejvíce hlasů pro nejlepší fleetový vůz v kategorii „Středně velké importované elektromobily“ získala Škoda Enyaq iV.

Ocenění získaná v odborné anketě odráží silnou výkonnost vozů rodiny SUV značky Škoda na německém fleetovém trhu. Model Škoda Kodiaq tak obsadil v segmentu „A SUV/CUV“ společnosti Dataforce v roce 2020 s tržním podílem 10,9% celkově druhou příčkou, Škoda Karoq pak následoval s 6,1% na čtvrtém místě. Celkově značka Škoda zvýšila podle údajů společnosti Dataforce svůj tržní podíl na tomto významném fleetovém trhu v roce 2020 na 8,6% a posunula se v počtu nově registrovaných firemních vozů v Německu na páté místo.

Odborný časopis „firmenauto“ uděluje cenu „Firemní auto roku“ již od roku 1999, letošní ročník tak byl třiadvacátý v pořadí. Od roku 2019 vybírá porota složená z význačných odborníků nejlepší firemní automobily. V každém segmentu se volilo mezi nejprodávanějšími firemními, případně služebními automobily, které byly stanoveny za podpory společnosti Dataforce. Porota byla v roce 2021 složena ze 165 fleetových manažerů, odborníků na vozový park z řad nezávislých poskytovatelů služeb a asociací i novinářů z evropských fleetových magazínů. Porota reprezentuje do značné míry německý fleetový trh – její členové zastupují společnosti s celkovým počtem přesahujícím 200 tisíc vozů.