Exportér roku
Škoda AUTO již čtvrt století Exportérem roku

Škoda AUTO je nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění. Své prvenství jako Exportér roku zpečetila již pětadvacátým vítězstvím. V letošním roce zvítězila Škoda AUTO v kategorii Objem exportu 2018. V roce 2018 vyvezla česká automobilka do zahraničí zboží a služby v hodnotě 378 miliard korun a podílela se tak zhruba 9 % na celkovém exportu České republiky. Slavnostní udílení cen proběhlo včera v prostorách Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

„Jsem potěšen, že i letos se nám podařilo obhájit toto významné prvenství. Škoda AUTO tak již čtvrt století potvrzuje svou nezastupitelnou roli v exportu České republiky, na kterém se podílí zhruba 9 %. Naše úspěšná série titulů Exportér roku, završená již pětadvacátým vítězstvím v řadě, dokládá dynamický rozvoj našeho podniku v posledních dekádách. I v dalších letech si chceme tuto bilanci udržet a prostřednictvím atraktivní nabídky vozů a služeb získávat nové zákazníky,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast lidských zdrojů. „Navzdory výzvám na důležitých růstových trzích dosáhla Škoda v letošním roce již pošesté za sebou milníku 1 milionu dodaných vozů. Tento výsledek jen potvrzuje, že naše atraktivní modelová paleta má na celém světě vynikající ohlas.“

I v letošním ročníku Škoda AUTO opět obhájila prvenství v kategorii Objem exportu pro rok 2018. Mezi největší exportní trhy české automobilky v roce 2018 patřily například Čína, Německo, Rusko, Velká Británie nebo Polsko. V roce 2018 vyvezla Škoda AUTO do zahraničí zboží a služby v celkové hodnotě 378 miliard korun a podílela se tak zhruba 9 % na celkovém exportu České republiky.

V květnu letošního roku představila Škoda AUTO svůj první vůz s plug-in-hybridním pohonem, model Superb iV, a také první čistě elektrický vůz Citigoe iV, a vstoupila tak do éry elektromobility. Jedná se o významný milník ve 124leté historii společnosti. Škoda AUTO investuje miliardy do technologií, aby si tak pojistila dlouhodobou budoucnost: jen do alternativních pohonů a služeb pro novou mobilitu samotných investuje 2 miliardy euro. Do konce roku 2022 představí automobilka 30 nových modelů, z nichž 10 bude částečně či plně elektrifikovaných.