ŠKODA AUTO EDU.LAB
ŠKODA AUTO EDU.LAB

Škoda AUTO EDU.LAB na Zlín Film Festivalu 2021

Dvě desítky vozů Škoda budou zajišťovat mobilitu hostů největšího festivalu filmů pro děti a mládež na světě.

Škoda AUTO zajišťuje i letos mobilitu hostů Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, největší akce svého druhu na světě. Spolupráce se zlínským festivalem trvá již 19. rokem. Hlavní novinkou, kterou automobilka letos přiveze do Zlína, je Škoda AUTO EDU.LAB. Mobilní laboratoř má vzbudit mezi žáky základních a středních škol zájem o moderní technologie a motivovat je ke studiu technických oborů.

Flotila 23 vozů Škoda bude od 9. září až do 15. září brázdit ulice Zlína s hosty největšího a nejstaršího filmového festivalu pro děti a mládež na světě. Zlín Film Festival se poprvé konal v roce 1961 a od té doby si vybudoval vynikající renomé mezi širokou veřejností i odborníky. Film a Zlín jsou ostatně téměř synonymem, ve zdejších studiích natáčeli a tvořili umělci světového formátu, jako Elmar Klos, Karel Zeman, Hermína Týrlová či Josef Pinkava. Hlavním tématem 61. ročníku festivalu je „Literatura ve filmu“, která je součástí kinematografie od jejích prvopočátků, proto je letošní ročník věnován snímkům, inspirovaným knižními předlohami.

Dominantou letošního doprovodného programu Zlín Film Festu bude mobilní laboratoř Škoda AUTO EDU.LAB, která návštěvníkům nabídne propojení budoucnosti s moderními technologiemi prostřednictvím virtuální a rozšířené reality, termovize, 3D tisku od Prusa Research a umělé inteligence, kterou představují 4 stanoviště připravené týmem umělé inteligence Škoda AUTO. Zde je možno vyzkoušet techniky detekce osob při hře kámen-nůžky-papír, porovnat optimalizační dovednosti při optimalizaci nakládky kamionu, otestovat rozpoznání předmětů a taktéž vyzkoušet problematiku zavádění autonomního řízení vozidel. Projekt Škoda AUTO EDU.LAB má za cíl představit žákům a studentům moderní technologie a přiblížit jim možnosti technického vzdělávání. V rámci venkovní expozice laboratoře budou moci zájemci poměřit síly s autonomním RC modelem nebo navštívit coffee van ve kterém obsluhu zastane robot YUMI od společnosti ABB, nebo si prohlédnout plně elektrický Škoda Enyaq iV, při jehož vývoji a výrobě se uvedené technologie naplno uplatňují. Návštěvníci si budou moci na památku odnést fotografii z fotobudky Smybox. Nejen pro dospělé, ale i děti bude mimo jiné čekat bohatý program a ukázky historických vozů Škoda i řada soutěží o věcné ceny. Škoda AUTO EDU.LAB umístěný na prostranství za zámkem v Sadu Svobody bude přístupný po celou dobu festivalu denně od 9:00 do 18:00 h. Důležitým partnerem projektu je také výrobce nákladních vozů Scania – díky jejichž tahači bude možno laboratoř přemístit do Zlína až z Mladé Boleslavi, kde doposud proběhlo, od spuštění v minulém týdnu, školení žáků 8. a 9. tříd třech základních škol. Po návratu ze Zlína bude pokračovat školení dětí z regionů, kde automobilka působí, v plánu je ale také Den otevřených dveří pro seniory.

I letos se návštěvníci zlínského festivalu mohou těšit na oblíbený rodinný „Den se Škoda AUTO“, který proběhne v sobotu 11. září 2021 na zlínském náměstí Míru. Součástí programu bude dětské mobilní dopravní hřiště, kreativní koutek pro děti, otočný simulátor, nafukovací skákací vůz a v neposlední řadě si budou návštěvníci moci odnést vzpomínku v podobě fotografie z historického foto koutku Škoda, kde mohou vyfotit s vozem L&K Škoda 110. Příjemně strávený den bude možné zakončit v kavárně Škoda, která pod záštitou organizace Světluška nabídne nejen kávu, ale mimo jiné interaktivní stanoviště k tréninku smyslů (hmatové a čichové hry, orientace v prostoru aj.).

Partnerství s filmovým festivalem ve Zlíně je součástí aktivit společnosti Škoda AUTO na poli kulturního sponzoringu. Automobilka dlouhodobě patří k největším partnerům prestižních kulturních institucí a kulturních akcí v ČR. Do této oblasti patří spolupráce s Českou filharmonií, podpora Národního divadla či mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl.