ŠKODA AUTO
ŠKODA AUTO

Škoda AUTO dosáhla důležitých milníků ve výrobě vozů

Celosvětově bylo vyrobeno 750 000 vozů Škoda Kodiaq.

Škoda AUTO oslavila od začátku měsíce dosažení tří důležitých mezníků v oblasti výroby: V závodě v Kvasinách opustil výrobní linku 750 000. model Škoda Kodiaq. Kromě toho automobilka dodala 4 miliony motorů EA211 a dosáhla hranice 15 milionů vyrobených převodovek aktuální generace. Oba komponenty se montují i do vozů dalších značek koncernu Volkswagen.


Michael Oeljeklaus - člen představenstva Škoda AUTO za oblast Výroby a logistiky

„Tyto tři milníky v oblasti výroby jasně dokazují vysokou výkonnost našich zaměstnanců. Impozantní čísla dokládají, že naše modely mají po celém světě skvělou odezvu a dovedou svou vysokou spolehlivostí přesvědčit v každodenním provozu. Zároveň se v uplynulých letech výrazně zvýšil význam naší výroby komponentů pro koncern Volkswagen. Blahopřeji kolegům k dosaženým úspěchům, které jsou v těchto obtížných časech nejlepší motivací, abychom se naplno pustili do dalších výzev.“


750 tisíc vozů Škoda Kodiaq

Modelem Škoda Kodiaq zahájila česká automobilka ofenzívu modelů kategorie SUV. Své vrcholné SUV uvedla na trh během podzimu 2016 a od té doby vzniklo již tři čtvrtě milionu exemplářů. V loňském roce společnost představila modernizované provedení úspěšného modelu, který se na přání dodává i v sedmimístném provedení. Vůz s pořadovým číslem 750 000 sjel z linky v Kvasinách, kde automobilka vyrábí také modely Škoda Karoq, Škoda Superb a Škoda Superb iV.

4 miliony motorů EA211

Motory typu EA211 vyrábí Škoda AUTO ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi od roku 2012 a nyní společnost dosáhla hranice čtyř milionů vyrobených kusů. Téměř 700 zaměstnanců zhotoví přibližně 2500 agregátů za den. Motor s hliníkovým blokem vzniká v tříválcových variantách 1,0 MPI, 1,0 MPI Evo, 1,0 TSI a 1,0 TSI Evo a jako čtyřválec 1,6 MPI a 1,4 TSI. Tyto jednotky se dodávají nejen do automobilů Škoda, které se vyrábějí v České republice, ale vyvážejí se do celého světa pro montáž do dalších vozů koncernových značek Audi, Volkswagen a SEAT.

15 milionů převodovek aktuální generace

Škoda AUTO také v těchto dnech vyrobila 15miliontou převodovku aktuální generace. Manuálních převodovek MQ/SQ100, které se vyrábějí v Mladé Boleslavi, vznikly od roku 2011 více než 2 miliony kusů. Škoda AUTO používá v současnosti toto ústrojí v modelu Škoda Fabia a montuje se i do vozů dalších značek koncernu Volkswagen. Větších pěti- a šestistupňových manuálních převodovek typu MQ200 vyprodukovala česká automobilka od roku 2001 téměř 8,5 milionu. Určeny jsou pro řadu různých modelů Škoda, k nimž patří i moderní vozy KUSHAQ nebo SLAVIA z indického závodu v Púně. Převodovky tohoto typu rovněž spolehlivě slouží v modelech ostatních koncernových značek. Další převodovky vznikají v závodě Škoda AUTO ve Vrchlabí: od zahájení výroby v roce 2012 zde opustily výrobní linku více než 4 miliony automatických přímo řazených ústrojí DQ200. I ty vedle modelů české automobilky nacházejí uplatnění ve vozech dalších koncernových značek.