ŠKODA AUTO DIGILAB v Číně
Škoda AUTO DigiLab nyní také v Číně

Několik projektů se již nachází ve fázi vývoje; patří k nim i služba doručování do zavazadlového prostoru vozu a služba mobility pro potřebné.

Pod jménem Škoda AUTO DigiLab China založila Škoda AUTO v Pekingu další odnož své inovační dílny, která se propojí s místní startupovou komunitou, aby s ní mohla spolupracovat na projektech. V centru pozornosti budou stát oblasti mobility budoucnosti, digitalizace a vývoj a realizace nových obchodních modelů. 

Předseda představenstva společnosti Škoda AUTO, Bernhard Maier, říká: „Jak v Praze, tak i v Tel Avivu se oba naše DigiLaby už ve startupové komunitě pevně etablovaly. Čína je v celosvětovém měřítku jedním z inovátorů digitalizace. Pro nás je proto logické, že budujeme další odnož – Škoda AUTO DigiLab China – abychom i v Číně získali přístup k důležitým technologiím budoucnosti.“

Prezident společnosti Škoda China, Dr. Ralf Hanschen, dodává: „Nový Škoda AUTO DigiLab China přivede naše digitální podnikání a služby mobility příští generace na místní trh. Inovační centrum bude jakožto nejmladší člen rostoucí globální inovační sítě vyvíjet řešení mobility a služby pro Čínu, Evropu a pro zbytek světa.“

Se založením Škoda AUTO DigiLab China automobilka nyní disponuje platformou na svém celosvětově největším trhu, kde může společně s lokálními startupy a kreativními talenty vyvíjet nové digitální služby a řešení mobility. Jako první z těchto tří center byl na začátku roku 2017 založen Škoda AUTO DigiLab v Praze, v lednu 2018 zahájil provoz spin-off Škoda AUTO DigiLabu v izraelském IT-hotspotu Tel Aviv – jako společný podnik s izraelským importérem Champion Motors. S oběma inovačními dílnami Škoda trvale posílila své digitální vývojové a inovační kompetence.

V roce 2019 se ve Škoda AUTO DigiLabu China rozjedou zajímavé projekty, jedním z nich je služba, která umožňuje doručování zboží přímo do zavazadlového prostoru vozu. Tým ve Škoda AUTO DigiLabu China intenzivně jedná s potenciálními partnerskými doručovacími společnostmi ohledně zahájení testovacích a pilotních projektů.

Dalším projektem je služba „CareDriver“ pro zájemce, kteří potřebují asistenci při přepravě. Speciálně proškolení řidiči nabídnou s vozem Škoda Kodiaq nebo Superb službu převozu ode dveří ke dveřím, aby tak doplnili mezery pro přepravu pacientů – současně tuto službu budou využívat také soukromé nemocnice, aby svým pacientům umožnily pohodlnější a méně stresující cestu do nemocnice.

Koncem března skončil v Pekingu první hackaton, který pořádala Škoda China, s názvem „Clever Mobility Services for better life“. Na dvoudenní akci, která se konala ve spolupráci s informační platformou a startupovým inkubátorem Innoway, dorazilo celkem 88 účastníků, kteří proti sobě nastoupili v různých kategoriích. Innoway sídlí v bezprostředním sousedství některých nejrenomovanějších čínských univerzit uprostřed Pekingského Silicon Valley – Zhongguancun – a je pro značku Škoda ideálním partnerem při realizaci strategických plánů.

Ve více než 40 projektech se Škoda AUTO DigiLaby zabývají mimo jiné tématy, jako je sdílená ekonomika, služby mobility, digitalizace, konektivita a elektromobilita. Rozsah je velký: sahá od vývoje nových myšlenek a konceptů na optimalizace dopravních toků až po řešení mikromobility pro města.