DigiLab India
Škoda AUTO DigiLab India podpoří projekt INDIA 2.0

Digitální vývoj je základním kamenem strategie růstu společnosti Škoda AUTO v Indii.

Škoda AUTO DigiLab založil svou čtvrtou pobočku v indickém městě Púna. Škoda AUTO DigiLab India (www.skodaautodigilab.co.in) bude podporovat hlavní podnikání společnosti Škoda AUTO Volkswagen India Private Limited vývojem digitálních a mobilních řešení. Kromě toho společnost Volkswagen IT Services India Private Limited zřídila specializované středisko vývoje softwaru se sídly v Gurugamu a Púna. Toto středisko má globálně podporovat IT požadavky Škoda AUTO a vyvíjet digitální řešení. Služby, obsah a řešení mobility vyvinutá těmito dvěma novými organizacemi budou přínosem pro všechny značky koncernu Volkswagen v Indii. Obě aktivity budou podporovat projekt INDIA 2.0, vedený společností Škoda AUTO, v rámci tržní strategie pro celý koncern Volkswagen na indickém trhu.

Předseda představenstva Škoda AUTO Bernhard Maier vysvětluje: „Pomocí Škoda AUTO DigiLab India dále rozšiřujeme naši globální síť. Pokud jde o digitalizaci, Indie patří k průkopníkům v inovacích. Průměrný věk populace bude v roce 2025 pouhých 29 let. Většina našich zákazníků v Indii vyrostla s chytrými telefony a očekává mobilní služby přizpůsobené na míru a bezproblémové připojení v autě. To je přesně to, čím se zabýváme v naší nové pobočce Škoda AUTO DigiLab ve spolupráci s místními high-tech společnostmi.“

Gurpratap Boparai, managing director společnosti Škoda AUTO Volkswagen India Private Limited, dodal: „S novými řešeními digitálních služeb a mobility poskytovanými Škoda AUTO DigiLab India a naším specializovaným vývojovým střediskem softwaru v Gurugramu a Púna chceme vytvořit rozmanitý digitální ekosystém pro naše zákazníky. Stejně jako ostatní členové rostoucí celosvětové inovační sítě společnosti Škoda AUTO bude i Škoda AUTO DigiLab India vyvíjet řešení a služby v oblasti mobility - vždy se bude snažit nabízet zákazníkovi skutečnou přidanou hodnotu. Škoda AUTO DigiLab India může také celosvětově podporovat klíčové podnikání společnosti Škoda AUTO pomocí nových technologií a digitálních řešení.“

Nová centra využívají přední digitální kompetence subkontinentu

Tým Škoda AUTO DigiLab India spojí síly s technologickými společnostmi a slibnými start-upy v zemi, na oplátku podpoří intelektuální kapitál země, posílí lokální fond talentů a propojí průmysl s místními start-upy s cílem rozšířit pozici Indie v rámci globálního IT průmyslu.

Škoda AUTO DigiLab India si klade za cíl využít obrovský potenciál, který subkontinent nabízí jako světový leader v oblasti softwaru a technologií. Tím, že pracuje na projektech digitálního rozvoje a dodává řešení šitá na míru indickému trhu, podporuje Škoda AUTO DigiLab India hlavní obchodní aktivity koncernu v Indii. Z tohoto vývoje budou mít prospěch i další trhy značky Škoda, kdekoliv to bude možné. Za tímto účelem bude Škoda AUTO DigiLab India úzce spolupracovat s inovačními centry automobilky v České republice, Izraeli a Číně.

Specializované Vývojové centrum softwaru se sídly v Gurugramu a Púna bylo zřízeno jako součást Volkswagen IT Services India Private Limited a využívá také obrovský potenciál země v oblasti IT a podporuje oddělení IT společnosti Škoda AUTO a koncernu Volkswagen. Centrum vyvíjí programové aplikace a digitální řešení, která kupujícím automobilů v Indii poskytují ještě rozmanitější zákaznické zkušenosti, a podporuje všechny značky koncernu Volkswagen na indickém trhu.

Digitalizace je nedílnou součástí projektu INDIA 2.0 vedeného společností Škoda AUTO

Škoda AUTO DigiLab v Púna je nedílnou součástí projektu Indie 2.0 vedeného společností Škoda AUTO, kde koncern Volkswagen potvrdil investice ve výši zhruba jedné miliardy eur.

Společnost Škoda AUTO stále buduje svá inovační centra v rámci důležitých trhů a v high-tech regionech. Škoda AUTO DigiLab byl otevřen v Praze v roce 2017 a stal se tak prvním ze čtyř nyní fungujících center. První spin-off vznikl v lednu 2018, zahájením provozu v izraelském IT hotspotu v Tel Avivu jako společný projekt pražského Škoda AUTO DigiLab a místního importéra vozů Škoda, Champion Motors. Třetí hub v Číně se připojil k týmu v dubnu 2019 a od té doby testuje digitální prototypy a služby mobility pro čínský trh. Tyto agilní obchodní organizace, které fungují jako začínající podniky v oblasti IT, umožňují společnosti Škoda AUTO trvale posilovat své odborné znalosti v oblasti inovací i digitálního rozvoje.