ŠKODA - Poradní výbor
ŠKODA - Poradní výbor

Škoda Adventure: Po stopách historie Škoda AUTO

Uživatel aplikace Škoda Adventure je při plnění úkolů vtažen do dobrodružného příběhu historie jedné z nejstarších automobilek světa.

Nová bezplatná aplikace Škoda Adventure seznamuje uživatele se vzrušujícím příběhem historického vývoje mladoboleslavské společnosti Škoda AUTO. Na výběr jsou dva okruhy: Cesta po Mladé Boleslavi a Cesta po Škoda Muzeu. Škoda Adventure zábavnou formou vtahuje do historie české automobilky i města, v němž Škoda AUTO působí od roku 1895.

Čeští průkopníci individuální mobility, nadšení cyklisté Václav Laurin a Václav Klement, položili před Vánocemi 1895 základy společnosti Škoda AUTO právě v Mladé Boleslavi. V tomto městě dodnes působí vedení jedné z nejstarších automobilek světa, nachází se zde také její hlavní výrobní závod, výzkumně-vývojová základna, Škoda AUTO Vysoká škola a v neposlední řadě Škoda Muzeum. Po místech, kudy již 126. rokem kráčí historie jízdních kol, motocyklů, automobilů a dalších produktů značky Laurin & Klement/Škoda provází nová aplikace Škoda Adventure. Uživatelům je k dispozici zdarma, a to na AppStore i Google Play.

Putování po stopách strhujícího příběhu vývoje společnosti Škoda AUTO je rozděleno do dvou na sobě nezávislých okruhů. Je tak pouze na uživateli aplikace Škoda Adventure, zda absolvuje jedinou z vycházek či oba okruhy, případně v jakém pořadí.

Cesta po Mladé Boleslavi

Během putování domovským městem společnosti Škoda AUTO čeká uživatele 12 zastavení, resp. úkolů. Po otevření některého úkolu a jeho úspěšném vyřešení získá návštěvník Mladé Boleslavi přístup k dalším 11 místům. Všechna jsou spjata s historickým vývojem společnosti Škoda AUTO, tematický záběr je přitom velmi široký: od osobností zakladatelů Laurina a Klementa přes bývalá i současná místa výroby automobilů Škoda po sídla dalších míst přímo spojených se společností Škoda AUTO. Celková délka trasy činí asi 3,5 km, k jejímu absolvování bude potřeba přibližně 1,5 – 2 hodiny času (včetně plnění úkolů).

Cesta po Škoda Muzeu

Druhý z okruhů aplikace Škoda Adventure přivádí návštěvníky do centra Mladé Boleslavi, kde se nachází Škoda Muzeum. Základy jeho reprezentativní sbírky byly položeny již v polovině 60. let minulého století, současné Škoda Muzeum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1995. Sídlí v přestavěné historické tovární budově, disponuje i vlastní renovační dílnou, archivem, depozitářem a dalším zázemím. V současné době disponuje přibližně 350 exponáty, z nichž nejstarší je bicykl SLAVIA z roku 1899, nesmí chybět ani první automobil Laurin & Klement VOITURETTE A. Na recepci Škoda Muzea, po zakoupení vstupného, si uživatel aplikace načtením piktogramu odemkne sedm úkolů. Může je plnit v libovolném pořadí, přičemž správné odpovědi nalezne přímo v muzejní expozici. Zodpovězení otázky nemusí nutně znamenat výběr správné odpovědi, ale třeba i nalezení příslušného výstavního exponátu a naskenování piktogramu. Ostatně u každého úkolu jsou uvedeny srozumitelné pokyny.

Škoda Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin.