Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan

Praha, 22-11-2023 - Exteriér modelu CUPRA Tavascan jasně ukazuje směr, jakým se značka CUPRA ubírá, a interiér je pokračováním tohoto designového stylu. David Jofré, vedoucí oddělení interiérového designu vozů CUPRA, k tomu podává následující vysvětlení: "Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom vytvořili silné propojení mezi všemi částmi. Skulpturální designový styl je součástí všech prvků jak v exteriéru, tak v interiéru."

Klíč k revolučnímu interiéru modelu CUPRA Tavascan spočívá v nové hierarchii prvků rozdělených do tří úrovní. Prvním z nich je "páteř". "Centrální páteř propojuje ostatní prvky a nese přístrojovou desku. Páteř jsme vytvořili pomocí parametrického designu, který se rozvíjí z její základny, jako silný prvek propojující zbývající úrovně. Vznikl tak soudržný celek," poznamenal designér.

"Druhým prvkem je měděná lišta, používající naši stěžejní barvu, která hraje ve strategii barev a materiálů pro model CUPRA Tavascan zásadní roli. Tato lišta nám pomáhá zdůraznit celkové horizontální proporce," dodává David. Třetím prvkem je horní část přístrojové desky. "Tato část má měkký povrch a vypadá jako křídlo, které se vznáší nad ostatními úrovněmi."

Toto uspořádání je v naprostém souladu s designovou strategií značky CUPRA zaměřenou na řidiče a "také vyvažuje vnitřní prostor, a hraje tak významnou roli pro ostatní cestující," dodává nakonec vedoucí oddělení vnitřního designu vozů CUPRA.


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.