Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan

Praha, 18-07-2023 - Tým z oddělení barev a materiálů vynaložil při vytváření nového designového konceptu pro model CUPRA Tavascan mimořádné úsilí. Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů pro vozy značky CUPRA, vysvětlila, jak využili parametrické metody při vytváření světa hmatových a vizuálních vjemů, který bude utvářet budoucí design značky CUPRA.


Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan


"Inspirovali jsme se obory mimo automobilový průmysl, například módou a architekturou, které parametrickou technologii již používají. V modelu CUPRA Tavascan jsme vytvořili nový smyslový zážitek - jak hmatový, tak vizuální - rozvržením 3D grafických prvků na povrchy s parametrickým designem. Tím jsme interiér proměnili v lehkou strukturu," vysvětluje designérka. Části interiéru, například centrální "páteř" a přístrojová deska, společně vytvářejí jedinečný design, který se přizpůsobuje různým tvarům. Vzniká tak dojem vznikajícího pohybu a objímající muskulatury, který je konzistentní s vnějším designem.

Tímto způsobem vznikl design, jehož základem je autenticita. "Parametrickým designem jsme příslušnému dílu dodali větší hodnotu, protože ho už nemusíme zakrývat ozdobným panelem. Je to odvážný a inovativní, ale také udržitelný přístup, jímž snižujeme naši ekologickou stopu," říká Francesca.

Tento nový koncept je aplikován rovněž na měkké povrchy, například sedadla. "Vytvořili jsme grafické prvky s perforacemi, které dodávají dílům sofistikovanost a ušlechtilost. Společně s přidanou hodnotou, kterou poskytuje naše charakteristická barva mědi na atraktivních detailech, jež vzájemně propojují prvky interiéru, a vytvářejí tak opravdový klenot," říká na závěr Francesca.


Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.