Sébastien Loeb spojí své síly s týmem ABT CUPRA

  • Loeb bude v příštím podniku Extreme E, Island X Prix na Sardinii, týmovým kolegou Klary Anderssonové.
  • Loeb nahradí Nassera Al-Attiyaha, který se ve stejný termín zúčastní světového poháru Baja World Cup.
  • Loeb získal během své dlouhé a dobře známé kariéry devět titulů mistra světa v rallye a jeden titul mistra světa v Extreme E.

Praha, 29-06-2023 - Proslulý soutěžní jezdec Sébastien Loeb spojí své síly s týmem ABT CUPRA pro nadcházející závod seriálu Extreme E na Sardinii, který se uskuteční ve dnech 8. až 9. července 2023. Tým ABT CUPRA XE bude díky výjimečným Loebovým dovednostem a zkušenostem v Extreme E bojovat v podniku Island X Prix o vítězství.

Loeb se bude za volantem vozu CUPRA Tavascan XE střídat s vycházející hvězdou seriálu World RX Klarou Anderssonovou. Rozhodnutí týmu ABT CUPRA angažovat Loeba dokládá jeho úsilí o sestavení nejlepší možné jezdecké dvojice, která bude bojovat o umístění na stupních vítězů a o vítězství.

Sébastien Loeb se může pochlubit mimořádně úspěšnou kariérou s bezpočtem titulů v mnoha různých disciplínách. Kromě celkového vítězství v loňském mistrovství Extreme E má Loeb na svém kontě neuvěřitelných devět titulů mistra světa v rallye. Loeb je pro tým ABT CUPRA XE neocenitelným přínosem díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a odhodlání.

Sébastien Loeb vyjádřil ohledně své nové spolupráce s týmem ABT CUPRA XE nadšení: "Těším se na návrat do seriálu Extreme E, v němž jsem absolvoval již dvě sezony. Je to podobný sport jako rallycross, takže si myslím, že budu rychlý a připravený bojovat. Bude také skvělé objevovat nový tým a znovu se setkat s Klarou."

Cílem seriálu Extreme E je povzbuzovat všechny lidi, aby dělali pozitivní kroky k ochraně budoucnosti planety, a to prostřednictvím závodů terénních elektromobilů v přírodních krajinách, které jsou ohroženy klimatickou změnou. Záměrem je ukazovat, jak můžeme zabránit dalším škodám a přispívat k trvalé udržitelnosti. CUPRA je součástí Extreme E od samého začátku - toto partnerství přirozeně vyrůstá z mnoha sdílených hodnot.

Extreme E se odlišuje mimo jiné průkopnickým nasazením smíšených týmů, což je ve významných kategoriích motoristického sportu vzácné. Tento progresivní přístup dokonale rezonuje s neochvějným závazkem značky CUPRA k rovnosti pohlaví.

"Se Sébastienem v našich řadách je cíl jasný: chceme bojovat o umístění na stupních vítězů a o vítězství. Být součástí Kmene CUPRA je otázkou ducha a přístupu," řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing. "Jsme hrdí na tento étos, s nímž závodíme na závodních okruzích i v terénu. Těšíme se, až Sébastiena přivítáme jako člena Kmene CUPRA pro nadcházející závod na Sardinii."

Nadcházející závod v kalendáři Extreme E se uskuteční na Sardinii o víkendu 8. až 9. července. Tým ABT CUPRA, se Sébastienem Loebem a Klarou Anderssonovou za volantem, bude ve svých dalších bitvách v Extreme E připraven předvést své výjimečné dovednosti a úsilí.

cupra xe klara andersson 800 cupra xe sebastian loeb 800


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.