Sachsen Classic 2023: Sedm vozů Škoda se zúčastní rallye
Sachsen Classic 2023: Sedm vozů Škoda se zúčastní rallye

Sachsen Classic 2023: Sedm vozů Škoda se zúčastní rallye

Tým Škoda Classic patří k tradičním účastníkům veteránské rallye Sachsen Classic. V jubilejním 20. ročníku hájí čest značky sedm atraktivních exponátů Škoda Muzea ze 40. až 80. let minulého století. Setinová rallye startuje ve čtvrtek 17. srpna ve Cvikově. Více než 180 posádek v sobotu zavítá i na české území, diváci mohou historické vozy obdivovat v okolí Krásné Lípy. V sobotním odpoledni, po celkem 544 km, projedou vozy v Drážďanech cílem populární soutěže.

Nejstaršími vozy, které Škoda Auto vysílá na trať Sachsen Classic, jsou zástupci klasické řady Škoda 1101 „Tudor“ v provedení kabriolet a roadster, oba vyrobené v roce 1948. K létu tradičně patří i otevřená Škoda Felicia (1961), další z ikonických modelů české automobilky. Různé podoby dvoudveřových uzavřených karoserií reprezentují čtyři další vozy: Škoda 440 „Spartak“ připomíná, jak v roce 1957 vypadalo soutěžní provedení základního modelu tehdejší nabídky. Novou éru vozů Škoda s motorem v zádi samonosné karoserie uvádí nadčasově elegantní Škoda 1100 MBX DeLuxe (1969), poskytující posádce krásný výhled do krajiny nerušený obvyklými B-sloupky. K ikonickým modelům patří také oblíbená kupé jako legendární Škoda 110 R (1971) nebo o 17 let mladší Škoda Rapid 135.

Veteránská soutěž Sachsen Classic patří k tzv. setinovým rallye. O úspěchu tak nerozhoduje rychlost jízdy, ale její pravidelnost a přesnost. Jubilejní 20. ročník rallye představí divákům více než 180 automobilů. První z posádek vyrazí na trať z centra saského Cvikova ve čtvrtek 17. srpna minutu po poledni. Úvodní etapu dlouhou 109 km zpestří mimo jiné časová kontrola na závodním okruhu Sachsenring. V pátek čeká účastníky takřka dvojnásobná porce kilometrů (215 km), třetí den historické vozy zavítají také na české území. Diváci je během sobotního dopoledne mohou obdivovat třeba při průjezdu Krásnou Lípou. V sobotu odpoledne, po absolvování celkem 544 km rovinami i náročnějšími úseky v Krušných horách, čeká úspěšné posádky rallye Sachsen Classic 2023 cíl v Drážďanech.