KIA EV6
KIA EV6

Rekordní tržní podíl značky Kia na evropském trhu s osobními automobily

  • Podle oficiálních údajů Evropského sdružení automobilových výrobců (ACEA) dosáhla Kia rekordního tržního podílu 5,4 %
  • Nabídka technicky vyspělých a ekologických produktů Kia se odrazila v meziročním zvýšení registrací nových osobních vozů Kia o 21,9 %
  • Růst značky Kia je o to pozoruhodnější, že celkový trh s osobními automobily vzrostl pouze o 2,7 %

Podle nových údajů dnes zveřejněných Evropským sdružením automobilových výrobců (ACEA)* dosáhla Kia letos v říjnu nového rekordu na evropském automobilovém trhu s podílem 5,4 %. Zpráva přichází na pozadí rekordních výsledků, které značka vykázala za prvních devět měsíců letošního roku; ve třetím čtvrtletí zaznamenala Kia v Evropě od počátku roku tržní podíl na úrovni 4,2 %.

V průběhu prvních 10 měsíců roku 2021 v zemích EU, EFTA a Velké Británii se registrace nových osobních vozů meziročně zvýšily pouze o 2,7 %, což ještě více podtrhuje pozoruhodný nárůst, kterého Kia v Evropě dosáhla. Analytici se zaměřením na automobilový průmysl v poslední době evropskému trhu s osobními vozy věští období poklesu, přičemž poslední číselné údaje ukazují již čtvrtý měsíc padajících registrací v řadě. Na pozadí klesajících prodejů vlivem pandemie, zahlcených přístavů a kritického nedostatku počítačových čipů byly celkové říjnové prodeje nejnižší od počátku vedení evidence.

V zemích EU, EFTA a Velké Británii se celkem prodalo 798 693 vozidel, z toho 42 809 vozů značky Kia (podíl 5,4 %). Údaje od počátku roku do této doby ukazují pozoruhodný 21,9% růst korejské značky s prodeji v roce 2021 na úrovni 430 525 kusů (oproti 353 053 vozům za stejné období v roce 2020).

Kia nedávno na evropském trhu zahájila prodej modelu Kia EV6, prvního vyhrazeného elektromobilu Kia s akumulátorovým pohonem. Rozšířením modelové nabídky o EV6 s ultra rychlým nabíjením a dojezdem 528 kilometrů Kia opět posílila svoji připravenost k dalšímu růstu.