ŠKODA - ARCTIC RALLY VE FINSKU

Arctic Rally ve Finsku: Andreas Mikkelsen za podpory Škoda Motorsport zvýšil své celkové vedení v kategorii WRC2

Andreas Mikkelsen a jeho spolujezdec Ola Fløene (Škoda Fabia Rally2 evo) z Norska dojeli v první zimní rallye konané v rámci FIA Mistrovství světa ve Finsku na druhém místě v kategorii WRC2.

Druhým místem na Arctic Rally ve Finsku (26.–28. února 2021) zvýšila norská posádka Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Ola Fløenem (Škoda Fabia Rally2 evo) své celkové vedení v průběžném pořadí FIA Mistrovství světa v kategorii WRC2. Jejich kolegové z týmu Toksport WRT Eyvind Brynildsen/Veronica Gulbæk Engan (N/N) si na první zimní finské rallye konané v rámci FIA Mistrovství světa dojeli pro čtvrté místo v kategorii WRC2. Na sněhem a ledem pokrytých lesních cestách kolem polárního kruhu místní hrdinové Teemu Asunmaa/Marko Salminen (Škoda Fabia Rally2 evo) vyhráli v kategorii WRC3 určené pro privátní posádky.

Po vítězství ve své kategorii v úvodním podniku letošní sezóny – na Rallye Monte-Carlo – a zisku druhého místa tento víkend na Arctic Rally ve Finsku Andreas Mikkelsen a spolujezdec Ola Fløene (Škoda Fabia Rally2 evo) jasně vedou v celkovém hodnocení kategorie WRC2. Po druhém kole FIA Mistrovství světa v rallye 2021, které se do kalendáře dostalo jako pozdní náhrada za zrušenou Švédskou rallye, má tato norská posádka jedoucí s podporou Škoda Motorsport náskok ve vedení 24 bodů před dvojicí Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN/FIN). „Mám opravdu rád závodění, ale tento víkend jsem se nemohl vyrovnat Esapekkově rychlosti. Druhé místo bylo to nejlepší, čeho jsem mohl dosáhnout,“ poblahopřál Mikkelsen vítězi WRC2 Lappimu. „Vypadá to, že nás ještě čeká nějaká práce na zlepšení nastavení vozu na kluzkých površích.“

Jejich týmoví kolegové Eyvind Brynildsen/Veronica Gulbæk Engan (N/N) dojeli v soutěži, jejíž centrum bylo ve městě Rovaniemi, na čtvrté pozici v kategorii WRC2. To znamená, že do celkového hodnocení v rámci kategorie WRC2 přidali cenné body aktuálně úřadujícímu mistrovskému týmu Toksport WRT. „Jsem spokojen s počtem bodů získaným oběma posádkami. Skvělé bylo vítězství Andrease v Power Stage, současně byl dostatečně chytrý na to, aby dojel do cíle na druhém místě. S ohledem na to, že Eyvind neměl moc času na bližší seznámení s vozem, odvedl také velmi dobrý výkon,“ komentoval účast šéf týmu Serkan Duru.

Zákaznické týmy Škoda dominovaly v kategorii WRC3 určené pro privátní posádky. Sedm z deseti nejlepších vozů v konečném pořadí nese logo české značky. Na prvním místě: Teemu Asunmaa/Marko Salminen (Škoda Fabia Rally2 evo), kteří se ujali vedení během druhé etapy a po deseti rychlostních zkouškách ho udrželi až do cíle. Finové nyní sdílí průběžné vedení v kategorii WRC3 se stejným počtem bodů, jako mají vítězové Rallye Monte-Carlo Rossel/Fulcrand z Francie. Další finská posádka Mikko Heikkilä se spolujezdcem Topim Luhtinenem jedoucí s vozem Škoda Fabia Rally2 evo vybojovala na Arctic Rally ve Finsku třetí místo na stupních vítězů v kategorii WRC3. Bývalý mistr světa v rallycrossu Mattias Ekström (Škoda Fabia Rally2 evo) ze Švédska dokončil svoji první účast ve FIA Mistrovství světa po 15 letech na pátém místě v kategorii WRC3.

Následující soutěž FIA Mistrovství světa v rallye je dalším nováčkem v letošním kalendáři. Od 22. do 25. dubna se posádky vozů Škoda Fabia Rally2 evo a jejich konkurenti setkají na asfaltové Chorvatské rallye, jejímž centrem bude hlavní město Záhřeb.

Celkové výsledky Arctic Rally ve Finsku (WRC2)