KIA - Rafael Nadal ambasador značky
KIA - Rafael Nadal ambasador značky

Rafael Nadal v roli celosvětového ambasadora značky Kia přispěje k širšímu používání elektromobilů prostřednictvím nového crossoveru EV6

Legendární tenista Rafael Nadal se zasazuje podporovat ekologicky šetrnou mobilitu častějším využíváním prvního vyhrazeného elektromobilu značky Kia, kterým je nový crossover EV6.Tenistovi byl vůz slavnostně předán v centru Rafa Nadal Academy v jeho rodném městě Manacoru na španělské Mallorce.

Nadal obdržel na zakázku upravené EV6 GT-Line coby doklad dlouhodobé společné vize obou partnerů vytvářet lepší svět a inspirovat novou generaci řidičů na cestě k elektrické mobilitě. Slavnostní předání navázalo na evropskou premiéru crossoveru EV6 a napomohlo zdůraznit nový záměr značky „Movement that inspires“.

V duchu tohoto zasazení bude Nadal aktivně používat crossover Kia EV6 pro potřeby osobní mobility na Mallorce a hlavních tenisových turnajích vč. Australian Open 2022. Dále vyjádřil záměr do roku 2022 vyměnit za elektromobily všechny vozy používané školicím střediskem Rafa Nadal Academy a nadací Rafa Nadal Foundation.

„Moje práce přirozeně vyžaduje spoustu cestování a můj životní styl nelze označit jako plně udržitelný. Ale jsem odhodlán změnit vše, co změnit mohu, počínaje mým osobním používáním crossoveru EV6 na Mallorce i jinde,“ uvedl Nadal. „Podporu ze strany Kia vnímám jako přízeň osudu, což platí i pro nové EV6, které mi pomůže naplnit mé cíle. Rád bych povzbudil i ostatní, aby vozy tohoto druhu používali všude, kde je to jen možné.“

Rafael Nadal si nový vůz převzal na tenisovém kurtu přezdívaném „Dvorec EV6“, k jehož osvětlení posloužila elektřina z paluby upraveného vozu EV6 GT-Line. První vyhrazený elektrifikovaný crossover značky Kia se chlubí vyspělou funkcí V2L (vehicle-to-load), a může tak posloužit jako nezávislý mobilní napájecí zdroj.

„V Kia jsme zcela přesvědčeni o tom, že pohyb inspiruje vznik nových nápadů. Kia EV6 je modelem, který zhmotňuje tento nový étos naší značky, a vnímáme jako určité privilegium, že Rafa již 15 let sehrává roli celosvětového ambasadora naší značky,“ uvedl Artur Martins, viceprezident a vedoucí globální divize značky a zákaznických zkušeností společnosti Kia Corporation. „Je nejen jedním z největších sportovců historie, ale i ikona inspirace, která se neúnavně snaží o pozitivní dopady na svět prostřednictvím svých různorodých aktivit se společenským přínosem.“

Uvedení crossoveru EV6 sehraje klíčovou roli v nové vizi značky Kia nabízet dostupná, udržitelná a pokroková řešení mobility lidem z celého světa. Představuje průkopnické řešení budoucí elektrifikované mobility a snaží se posouvat odvětvové standardy v době, kdy celý automobilový svět zaznamenává rychlý přechod k plné elektrifikaci. Funkce V2L (vehicle-to-load), demonstrovaná vozem EV6 na tenisovém dvorci Rafa Nadal Academy, dokáže zajistit elektrické napájení až 3,6 kW, a poslouží tak jako pohodlný mobilní zdroj pro volnočasové i jakékoli všední aktivity.