ŠKODA AUTO
Prvních 10 organizací převzalo vozy OCTAVIA

Prvních 10 organizací převzalo vozy Octavia v Zákaznickém centru Škoda AUTO, další budou následovat

Mladoboleslavská automobilka daruje organizacím, které poskytují terénní zdravotní a sociální služby, a také pomáhaly s bojem proti nemoci Covid-19, celkem 100 vozů Škoda Octavia Combi.

Zákaznické centrum Škoda AUTO v Mladé Boleslavi se stalo místem slavnostního předání prvních 10 vozů Škoda Octavia Style vybraným organizacím, které v ČR poskytují terénní zdravotní a sociální služby. Zbývajících 90 vozů bude předáno v následujících týdnech u místně příslušných autorizovaných prodejců.

Škoda AUTO se aktivně zapojila do boje proti šíření pandemie koronaviru a také po skončení nouzového stavu podporuje řadu organizací, které pomáhají těm, kdo pomoc potřebují nejvíce. Zdravotním a sociálním službám, které poskytují terénní pomoc ohroženým spoluobčanům v České republice, věnuje 100 vozů Škoda Octavia v celkové hodnotě zhruba 85 milionů korun. Prvních 10 z nich bylo slavnostně předáno následujícím institucím:

  • Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s., nemocnice Středočeského kraje
  • Oblastní nemocnice Kolín, a.s., nemocnice Středočeského kraje
  • Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, příspěvková organizace
  • Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze
  • Oblastní charita Červený Kostelec
  • PFERDA
  • ParaCENTRUM Fenix, z. s.
  • Národní ústav pro autismus, z.ú.
  • DEBRA ČR,z.ú.
  • Sdružení Neratov, z. s.

Slavnostní předání proběhlo v Zákaznickém centru Škoda AUTO v Mladé Boleslavi za přítomnosti nejvyšších představitelů společnosti Škoda AUTO. „Během této náročné doby sázíme ve Škoda AUTO na rychlou, nekomplikovanou a efektivní pomoc. Proto podporujeme všechny, kteří jsou nyní závislí na mobilitě,“ vysvětluje Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda AUTO. „Darujeme proto 100 vozů Škoda Octavia v hodnotě zhruba 85 milionů korun organizacím působícím ve zdravotních a sociálních službách. Naše odpovědnost jako podniku sahá daleko za brány našich závodů. V těchto časech víc, než kdy jindy,“ dodává Bernhard Maier.

Od 27. 4. do 31. 5. 2020 probíhala také jednorázová zaměstnanecká sbírka „Pomoc zdravotníkům v boji s COVID-19“, kterou společně založila Škoda AUTO s Odbory KOVO ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Prostřednictvím sbírky se vybralo celkem 1 148 490 Kč. Částka míří do nemocnic v Mladé Boleslavi, Rychnově nad Kněžnou a Semilech na pořízení ochranných pomůcek, zdravotnického vybavení a zlepšení pracovních podmínek.

Společnost Škoda AUTO se dlouhodobě snaží prostřednictvím dostupné mobility zajistit zvýšení kvality života znevýhodněných jedinců. Proto v rámci programu Škoda Handy od roku 2010 pomáhá osobám s hendikepem získat mobilitu a nezávislost. V rámci podpory mobility bez bariér Škoda AUTO mimo jiné v minulých letech navázala partnerství s organizacemi Cesta za snem, Český červený kříž, Konto bariéry, Centrum paraple a od roku 2018 podporuje rehabilitační ústavy Kladruby, Luže Košumberk a Hrabyně. V návaznosti na tuto podporu je poskytnutí 100 vozů významným milníkem, který prostřednictvím dostupné mobility pomůže zajistit kvalitnější a dostupnější péči o hendikepované, seniory či jinak znevýhodněné obyvatele ČR.

O vozy se mohly ucházet organizace a zařízení působící ve zdravotních a sociálních službách – například nemocnice, terénní hospicové a paliativní služby, domovy seniorů nebo nevládní organizace nabízející terénní pomoc ohroženým spoluobčanům. Formu daru oznámila Škoda AUTO společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Předávání vozů dalším vybraným subjektům bude probíhat u místně příslušných autorizovaných prodejců z obchodní sítě Škoda AUTO Česká republika. Všech 100 automobilů Škoda Octavia bude předáno v nejbližších týdnech. Kompletní seznam všech obdarovaných organizací je k dispozici na webových stránkách automobilky https://www.skodaautopomaha.cz/.