Kia nové logo
Kia nové logo

První vozy Kia s novým logem v ČR

  • Prvními vozy Kia v České republice s novým logem jsou modely Rio a Stonic
  • Ve 3. a 4. čtvrtletí bude následovat faceliftovaný model Ceed a Kia EV6
  • Do konce roku bude nové logo zdobit téměř všechny modely značky

Do České republiky dorazily první vozy značky Kia se zcela novým logem, které automobilka představila na začátku letošního roku. Logo, které připomíná ručně psaný podpis a které ztělesňuje nové hodnoty a cíle značky, nahrazuje původní oválné logo, se kterým se zákazníci Kia setkávali téměř třicet let, od roku 1994. První vozy, které do České republiky logo přivezly, jsou modely Kia Rio a Kia Stonic v modelovém provedení 2022 (MY22). První zákaznické vozy budou k převzetí do konce července.

Už v průběhu 3. čtvrtletí se k modelům Rio a Stonic přidá očekávaná modernizace bestselleru Kia Ceed v provedení Hatchback, Sportswagon a Kia ProCeed (Kia XCeed bude představen ve 2022). Během 4. čtvrtletí bude následovat téměř celá modelová řada Kia v modelovém provedení 2022, včetně revolučního elektromobilu Kia EV6, který jako první používá novou podvozkovou platformu E-GMP určenou pro elektromobily značky Kia a na němž mohli zákazníci spatřit nové logo vůbec poprvé. Poslední model, který na české silnice přiveze nové logo, bude 5. generace SUV Sportage. Evropská verze populárního modelu se veřejnosti představí v září. Zahájení prodeje se očekává na přelomu roku.

„V průběhu letošního a na přelomu příštího roku tak na českém trhu vizuálně zakončíme transformaci značky Kia, kterou jsme představili v lednu 2021. Díky tomu, že nejprodávanější modely získají nové logo ještě během 3. čtvrtletí, budou moci lidé do konce roku potkat na českých silnicích tisíce vozů se zcela novým logem,“ říká Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech.

kia vozy s novym logem 02 kia vozy s novym logem 03