Kia - První skici nové Sportage
Kia - První skici nové Sportage

První skici nové evropské Kia Sportage

  • SUV Kia poprvé s variantou určenou pro Evropu
  • Výrazná přední část, dynamický profil, mohutná sportovní záď
  • Online premiéra 1. září v 11 hodin

1. září v 11 hodin dopoledne oslaví evropská verze nového modelu Kia Sportage svou digitální světovou premiéru. Výrobce již zveřejnil první skici SUV, které formátově vychází z předchozí generace modelu, zatímco globální varianta Sportage výrazně narostla do délky. Kia představí novinku veřejnosti 1. září na internetových kanálech značky a poté ji představí na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (7. až 12. září). Uvedení na český trh je naplánováno na začátek roku 2022.

Pátá generace nejprodávanějšího SUV značky chce díky pokrokovému designu, moderním aplikacím konektivity, agilním a vysoce účinným pohonným jednotkám a nejnovějším asistenčním systémům nastavit nová měřítka ve svém segmentu. Jízdní vlastnosti a ovladatelnost modelu, který je založen na nové architektuře, byly optimálně vyladěny pro evropské silniční podmínky.

První skici nového modelu ukazují na sportovní, sebevědomý a inovativní vzhled. Vzhled a charakter vozu charakterizuje nový designový jazyk Kia "Spojené protiklady". Design vychází z konceptu ‚Výrazný jako příroda sama‘ (Bold for Nature), a kombinuje poctu dokonalosti a jednoduchosti přírody s novým designovým směrem značky.

V porovnání s variantou modelu pro globální trh má evropský model Sportage kompaktnější, rozmáchlejší profil, který naznačuje zvláštní agilitu a výkon, jež jsou pro evropské zákazníky důležité. Nová Sportage, navržená s cílem být nejdynamičtějším a nejstylovějším SUV ve svém segmentu, se vyznačuje svalnatým postojem a silně elegantní siluetou. Mezi nové výrazné detaily patří ostré charakterové linie, které strukturují povrchy.

Přední část vozu zaujme také detailní černou grafikou mřížky chladiče, která se táhne po celé šířce "obličeje". Kombinuje novou interpretaci pro značku Kia typického "tygřího nosu" s charakteristickým bumerangem ve tvaru LED denního svícení a Matrix LED světlomety. Ve verzi GT-line je Sportage poprvé nabízena se střechou v kontrastní barvě (černé), která ještě více zdůrazňuje sportovní profil a zároveň podtrhuje dynamický design C-sloupku. Na zádi se výrazné ramenní linie jemně svažují do štíhlých zadních světel, která jsou spojena lištou nad logem Kia. Spodní část zadního nárazníku se výrazně odlišuje od globální verze a podtrhuje sportovní, mladistvě svěží charakter nové Sportage.

kia prvni skici nove kia sportage 01

kia prvni skici nove kia sportage 03 kia prvni skici nove kia sportage 04