Projekt Lyžování dětem oslovuje stále více mladých sportovců

Projekt Lyžování dětem

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje již čtvrtým rokem v podpoře úspěšného projektu Lyžování dětem. Bilance 3. ročníku: 22 soutěží, 9019 startujících, 14 000 diváků. Lyžování dětem vstupuje do roku 2019 v osvědčeném formátu s několika novinkami.

Praha, 3. ledna 2019 - Volkswagen Užitkové vozy je i nadále generálním partnerem úspěšného projektu Lyžování dětem, který vstupuje již do své čtvrté sezony. Pod vlajkou s logem značky Volkswagen Užitkové vozy se letos uskuteční celkem 21 regionálních i celostátních soutěží pro děti a mládež. Organizátoři přitom očekávají účast 10 000 mladých sportovců.

"Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v dlouhodobé podpoře českého běžeckého lyžování i v roce 2019 a Lyžování dětem patří mezi naše stěžejní projekty v této oblasti," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Máme velkou radost, že obětavá práce trenérů a organizátorů již nese své ovoce a Lyžování dětem přitahuje stále více mladých sportovců, a to nejen z Libereckého a Královéhradeckého kraje. Všem závodníkům přejeme úspěšnou sezonu a mnoho nezapomenutelných zážitků ze zdravého pohybu v přírodě."

projekt lyzovani detem 2

Již čtvrtým rokem je Volkswagen Užitkové vozy generálním partnerem velmi úspěšného projektu Lyžování dětem, který ve spolupráci s místními lyžařskými kluby organizuje závody, soutěže a rozmanité sportovní aktivity pro děti a mládež v Libereckém a Královéhradeckém kraji. V loňském roce se postavilo na start 22 soutěží celkem 9019 mladých sportovců, které přišlo povzbudit přibližně 14 000 diváků. Stejně jako v uplynulých letech došlo loni k významnému meziročnímu nárůstu počtu registrovaných závodníků, a to o více než 800 v obou krajích.

Program projektu Lyžování dětem pro rok 2019 zahrnuje 21 soutěží v běhu na lyžích a v přespolním běhu, z toho 11 v zimním a 10 v letním období. Stejně jako dosud bude mít většina soutěží regionální charakter, některé soutěže však přivítají účastníky z celé republiky. Organizátoři očekávají, že se do soutěží přihlásí podobně jako v uplynulých letech přibližně 10 000 mladých sportovců. Zimní část vyvrcholí Celostátním finále ve dnech 2. až 3. března 2019 v Novém Městě na Moravě. Finále podzimní části se uskuteční 12. října 2019 v Liberci.

V rámci Lyžování dětem 2019 budou členové lyžařských klubů nově soutěžit mimo jiné "O pohár našich partnerů". Nového ocenění, "Za lyžařskou dřinu", se na konci letošní sezony dočkají také trenéři a ostatní dobrovolní organizátoři. Pro nové trenéry byla v rámci projektu Lyžování dětem připravena nová metodická řada "Podívej, jak trénujeme". Lyžování dětem kromě mnoha dalších aktivit podporuje i nadále také krajské letní a zimní lyžařské kempy pro mladé závodníky.

O všech aktuálních aktivitách projektu Lyžování dětem informují širokou veřejnost webové stránky www.lyzovanidetem.cz, které měly v roce 2018 až 800 návštěvníků za den. Fotografie, videa a výsledky jsou na webových stránkách zveřejňovány nejpozději 4 hodiny po skončení každé soutěže. Cenné informace ze světa lyžování nabízí také facebookový profil "Lyžování dětem" s více než 5000 návštěvníky týdně.

Volkswagen Užitkové vozy podporuje prostřednictvím projektu Lyžování dětem sportování dětí a mládeže všech věkových kategorií. Smyslem projektu je také vytvářet vhodné podmínky pro objevování a rozvíjení nových lyžařských talentů. Soutěže Lyžování dětem pořádají Krajské svazy lyžařů Libereckého a Královéhradeckého kraje, lyžařské oddíly a kluby, a to pod záštitou Svazu lyžařů České republiky a České unie sportu. Generálním partnerem je značka Volkswagen Užitkové vozy.

projekt lyzovani detem 3projekt lyzovani detem 4