ŠKODA KAMIQ GT
Prestižní cenu ‚Red Dot‘ získal model Škoda Kamiq GT

Prestižní cenu ‚Red Dot‘ za vynikající produktový design získal také model Škoda Kamiq GT

Vedle vozu Škoda Octavia je to již druhý oceněný model značky Škoda v roce 2020.

Dvojnásobný úspěch při letošním udělování jedné z celosvětově neprestižnějších designových cen: Po modelu Škoda Octavia získala renomovanou cenu ‚Red Dot‘ za vynikající produktový design také Škoda Kamiq GT. Toto městské SUV kupé, vyvinuté speciálně dle potřeb a požadavků čínského trhu, přesvědčilo mezinárodní odbornou porotu svým dynamickým designovým jazykem a moderním vzhledem. Je to první ‚Red Dot‘ ocenění pro společnost SAIC Volkswagen Automotive Co. Ltd., která ve společném podniku pro značky Volkswagen a Škoda vyvíjí a vyrábí vozy určené pro čínský trh. Cena ‚Red Dot‘, která je letos udělována už po pětašedesáté, patří spolu s další německou cenou ‚IF‘ a americkým oceněním ‚IDEA‘ k nejdůležitějším designovým cenám na světě. Škoda Kamiq GT je již 15. vozem značky Škoda, který od roku 2006 tuto cenu získal.

Exkluzivně v Číně nabízený model Škoda Kamiq GT je kupé verzí čínského modelu Škoda Kamiq. Dynamický vzhled se tu snoubí s velkorysou prostorností a praktickými detaily výbavy. SUV kupé je uzpůsobeno tak, aby vyhovovalo mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům, kteří kladou důraz na potěšení z jízdy, každodenní využitelnost a emotivní design. Přídi dominují ostře vykreslené linie a avantgadní designové prvky, jako je maska chladiče s výrazným vertikálním žebrováním nebo krystalické LED světlomety s LED světly pro denní svícení. Sebevědomý vzhled podtrhují velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní ozdobné lišty ve tvaru písmene L. Z profilu obzvlášť vynikne linie střechy, která kompaktnímu SUV kupé dodává dynamičtější vzhled. Plynulá line střechy se mírně svažuje dozadu a přechází v zadní spojler. Elegantní ráz dodávají vozu chromované lišty podél linie oken a stříbrné střešní nosiče. Na zádi upoutají pozornost LED koncová světla s krystalickými strukturami, která nově interpretují pro značku typický tvar písmene C a nárazník se světelným pruhem táhnoucím se přes celou šíři vozu.

Porota ‚Red Dot‘: zhruba 40 odborníků z celého světa hodnotí kolem 6500 produktů

Cena ‚Red Dot‘ je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě. Mezinárodní porota je složená z nezávislých odborníků – profesorů designu, odborných novinářů a výtvarníků. Ti každoročně hodnotí zhruba 6500 přihlášených produktů, přímo na místě, dle kritérií jako je stupeň inovace, formální kvalita, funkčnost, životnost a ekologie. V roce 2020 se cena ‚Red Dot‚ která je na celém světě považována za pečeť kvalitního produktového designu, uděluje už po pětašedesáté.

Letos získal tuto renomovanou designovou cenu jak vůz Kamiq GT, tak i nový model Octavia čtvrté generace. Jde tak již v pořadí o čtrnáctý a patnáctý model značky Škoda, který získal tuto prestižní pečeť kvality. Prvním byla roce 2006 Škoda Octavia II Combi.

Přehled všech oceněných modelů značky Škoda:

 • 2020 Škoda Octavia IV a Škoda Kamiq GT
 • 2019 Škoda
 • 2018 Škoda Karoq
 • 2017 Škoda Kodiaq a Škoda Octavia III Combi
 • 2016 Škoda Superb III
 • 2015 Škoda Fabia III
 • 2014 Škoda Rapid Spaceback
 • 2013 Škoda Rapid
 • 2010 Škoda Superb II a Škoda Yeti
 • 2008 Škoda Fabia II
 • 2007 Škoda ROOMSTER
 • 2006 Škoda Octavia II Combi