Škoda Motosport
Posádka Škoda Motorsport zabojuje o 5. titul v řadě

Škoda Park na náměstí Míru ve Zlíně láká na bohatý doprovodný program pro malé i velké fanoušky motorsportu.

Mistrovství ČR v rally vrcholí o víkendu v okolí Zlína 49. ročníkem nejslavnější tuzemské soutěže. Barum Czech Rally Zlín 2019 slibuje dramatickou bitvu o domácí i evropské body. K největším favoritům na vítězství i zisk mistrovského titulu patří aktuálně vedoucí posádka českého šampionátu ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler s továrním vozem Škoda Fabia R5 evo.

Barum Czech Rally Zlín je i letos součástí mistrovství Evropy, a tak k domácím favoritům přibude silná zahraniční konkurence. Úřadující mistr ČR, obhájce loňského prvenství a osminásobný vítěz Barum rally, Jan Kopecký nastupuje se startovním číslem 4 a netají se vysokými ambicemi.

„Chceme bojovat o vítězství, ale prioritou je pro nás zisk titulu mistrů republiky. Na startu bude kromě domácí špičky řada prioritních účastníků mistrovství Evropy, vyhrát tedy nebude snadné. K úspěchu povedou vyrovnané výkony bez chyb po celou dobu soutěže, jejíž délka převyšuje obvyklé parametry domácích podniků. Těšíme se na souboje se silnou konkurencí a doufáme, že si na své přijdou i diváci,“ říká Jan Kopecký, pilot továrního týmu Škoda Motorsport.

Populární „Barumka“ startuje v pátek 16. srpna večer noční speciálkou v centru Zlína a po 15 rychlostních zkouškách skončí tamtéž v neděli 18. srpna odpoledne. Kromě tovární posádky Kopecký/Dresler, která útočí na 5. mistrovský titul v řadě za sebou, bude o přední příčky usilovat řada dalších automobilů Škoda pod hlavičkou klientských týmů. S nejnovější specifikací Fabia R5 evo pojedou posádky: Němci Marijan Griebel a Pirmin Winklhofer, Albert von Thurn und Taxis/Bernhard Ettel, Rakušané Simon Wagner/Gerald Winter, Portugalci Aloisio Monteiro/Sancho Eiró i domácí dvojice Tomáš Kostka/Ladislav Kučera. Mnoho dalších posádek usedne do osvědčeného vozu Škoda Fabia R5, který sbírá úspěchy po celém světě již od roku 2015. Mezi nimi budou i aspiranti na medaile v konečném pořadí mistrovství ČR – Jan Mareš/Filip Hloušek (ACA Škoda Autoklub Team), Jan Černý/Petr Černohorský (Mogul Auto Šídlo Škoda Team) nebo Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl Škoda Team).

Nejen pro všechny fanoušky motorsportu bude od pátečního do nedělního odpoledne na náměstí Míru ve Zlíně otevřen Škoda Park, který nabídne doprovodný program pro celé rodiny včetně občerstvení. K jeho hlavním atrakcím bude patřit rally simulátor s virtuální realitou, ale zájemci si budou moci zajezdit i s RC modely soutěžního speciálu Škoda Fabia R5. Hvězdou stánku se stane exponát nového modelu Scala. Na místě budou vystavena jízdní kola z kolekce Škoda a fungovat bude rovněž prodej dárkových předmětů a značkového příslušenství. O to, aby návštěvníci byli stále v obraze, se postará velkoplošná LED obrazovka s aktuálními výsledky soutěže. Na své si přijdou také nejmenší fanoušci rallysportu, pro něž bude připraven dětský rallysimulátor, koutek s malováním na obličej a další části těla, skákací automobil, dětské dopravní hřiště We Love Cycling a další atrakce.