Škoda vozy pro Policii ČR
Škoda vozy pro Policii ČR

Policie ČR rozšiřuje svoji flotilu o vozy Škoda Kodiaq

Celkem 289 vozů Škoda Kodiaq pro Policii ČR do konce letošního roku, prvních 50 z nich již bylo předáno na polygonu automobilky Škoda Auto v Úhelnici u Mladé Boleslavi.

Polygon automobilky Škoda Auto v Úhelnici u Mladé Boleslavi se stal místem předání prvních 50 speciálně upravených vozů Škoda Kodiaq pro potřeby Policie ČR. Slavnostního aktu se zúčastnili ministr vnitra a místopředseda vlády ČR Vít Rakušan, policejní prezident Martin Vondrášek, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za prodej a marketing Martin Jahn a vedoucí prodeje českého zastoupení Škoda Auto Tomáš Duchoň.

Policie ČR slavnostně převzala prvních 50 vozů Škoda Kodiaq, dalších 239 obdrží do konce roku

Resort vnitra tak pokračuje v obměně policejního vozového parku na všech úrovních. „Postupná výměna starých vozů za nové je naprostá nutnost a je skvělé, že se nám v obměně daří pokračovat. Nová, kvalitní a speciálně vybavená vozidla jsou zárukou, že policie bude schopná vždy zasáhnout tam, kde je bezprostředně ohrožen život či zdraví občanů,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan. Policejní prezident Martin Vondrášek dodává: „Mám radost, že se nám podařilo zajistit obměnu policejních vozidel pro více než 240 prvosledových hlídek, které vyjíždějí k těm nejzávažnějším incidentům na území celé České republiky. Nová vozidla bez problému pojmou speciální vybavení včetně dlouhých zbraní a budou hlídkám zajišťovat vyšší bezpečnost i komfort každodenní náročné služby.“


Tomáš Duchoň - vedoucí prodeje tuzemského zastoupení Škoda Auto

"Jsme rádi, že jsme uspěli v tomto náročném výběrovém řízení. Automobily ve službách Policie ČR jsou vystaveny mimořádné zátěži zejména s ohledem na drsné zacházení a vysoké nájezdy, přičemž za všech okolností musejí spolehlivě fungovat. Těší nás, že jsme v těchto tendrech historicky úspěšní. Je to mimo jiné ocenění technických i ekonomických předností našich vozů, které si v těžkých podmínkách vedou velmi dobře."


Navrženo speciálně pro potřeby pořádkové a dopravní služby

Policie ČR převezme do konce letošního roku 289 kusů modelu Kodiaq, které budou vybaveny prostředky zvláštního určení. Všechna vozidla jsou vpředu osazena speciálním ochranným rámem, nově vyvinutým na míru modelové řadě Škoda Kodiaq. Vozy absolvovaly povinné nárazové testy, které potvrdily jejich způsobilost k provozu na pozemních komunikacích. Škoda Kodiaq v této podobě má homologaci jako speciální policejní vůz. Podvozek i pohonné ústrojí dostaly dodatečnou ochranu pro zajištění plné funkčnosti při zhoršených jízdních podmínkách. Interiér byl upraven tak, aby umožňoval převoz zadržené osoby. Vozy budou nasazeny ve výkonu služby u dopravní a pořádkové policie. Všechny jsou poháněny zážehovým motorem 2,0 TSI o výkonu 180 kW v kombinaci se samočinnou převodovkou DSG a vycházejí z výbavového stupně Active. Samozřejmostí je v tomto případě pohon všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných lokalitách.

Kodiaq vstupuje do policejních řad po boku dalších modelů značky Škoda

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 23 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů, nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Škoda Octavia, Škoda Scala a Škoda Superb, nyní se k nim ve větším počtu přidává SUV Škoda Kodiaq.