ŠKODA  AUTO
ŠKODA AUTO

Podpora týmů ŠKODA pokračuje, letos se čtveřicí posádek

ŠKODA AUTO Česká republika navazuje na úspěšný model z loňského roku a i v sezoně 2022 podpoří týmy vybraných autorizovaných obchodníků v seriálu MČR v rally.

Do startu mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2022 zbývají přibližně dva týdny. ŠKODA AUTO Česká republika bude opět zastoupena ve startovním poli prostřednictvím svých dealerských týmů, čímž navazuje na úspěšný model z předchozích let. Jako oficiální reprezentanti vybraných partnerů značky ŠKODA vstoupí do letošní sezony piloti: Adam Březík, Jan Kopecký, Filip Mareš, a Dominik Stříteský.

Výběrové řízení probíhalo na přelomu roku a sešla se v něm řada zajímavých projektů. Významnou roli při vyhodnocování hrál důraz na rozvoj a podporu mladých talentovaných jezdců. „Jako silný výrobce osobních i závodních vozů a dlouholetý lídr českého trhu vnímáme nepsaný závazek aktivně se podílet na podpoře a rozvoji talentovaných jezdců tohoto divácky i mediálně atraktivního sportu,“ vysvětluje vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Libor Šedivák. Podpora tuzemského importéra značky ŠKODA vybraným dealerským týmům bude mít stejnou podobu jako v roce 2021 ‑ vedle finančního plnění zahrnuje mj. možnost čerpání závodních náhradních dílů.

Libor Šedivák, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika:

„Chceme zůstat i nadále viditelní v rámci domácího motoristického sportu. Osvědčený koncept spolupráce našich autorizovaných obchodních partnerů s privátními týmy nasazujícími soutěžní speciály ŠKODA FABIA Rally 2 a ŠKODA FABIA Rally2 evo nám z marketingového hlediska dává největší smysl.“

Pro letošní rok byly vybrány 4 závodní týmy, které budou oficiálně zastupovat značku ŠKODA v domácím rallysportu. Obhájci mistrovského titulu Jak Kopecký a Jan Hloušek znovu nastoupí s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo v Agrotec ŠKODA Rally Teamu. Laureta Auto ŠKODA Team postaví osvědčenou posádku úřadujících vicemistrů ČR ve složení Filip Mareš/Radovan Bucha. I ta bude mít k dispozici speciál ŠKODA FABIA Rally2 evo. Vedle dvaadvacetiletého Dominika Stříteského se na sedadlo spolujezdce posadí zkušený Jiří Hovorka a s vozem ŠKODA FABIA Rally2 budou hájit barvy týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport. Čtvrtým podporovaným jezdcem se stal šestadvacetiletý Adam Březík, jehož navigátorem zůstává Ondřej Krajča. Jejich ŠKODA FABIA Rally2 bude reprezentovat Samohýl ŠKODA Team.

Vedle této čtveřice využije služeb soutěžních vozů ŠKODA mnoho dalších posádek startujících na klientské bázi. Značka ŠKODA tak bude znovu hojně zastoupena ve startovním poli, ale viditelné budou i její aktivity mimo závodní tratě. Stejně jako v předchozích letech se počítá s řadou doprovodných akcí pro příznivce motorsportu. Plánují se e‑sportové turnaje pro profesionální hráče i fanoušky z různých věkových skupin. Na mnoha akcích po celé republice budou přítomni autorizovaní obchodníci ŠKODA, kteří nabídnou propagační předměty či testovací jízdy v osobních vozech mladoboleslavské automobilky. V druhé polovině letošního roku se pak široké veřejnosti představí nová generace soutěžního speciálu ŠKODA FABIA Rally2.

Kalendář mistrovství ČR v rally 2022:

  • 8. – 10. 4. Valašská Rally ValMez
  • 7. – 8. 5. Rallye Šumava Klatovy
  • 20. – 21. 5. Rallye Šumava Klatovy
  • 17. – 18. 6. Agrotec Rally Hustopeče
  • 9. – 10. 7. Rally Bohemia
  • 26. – 28. 8. Barum Czech Rally Zlín
  • 1. – 2. 10. Invelt Rally Pačejov
  • 14. – 15. 10. 3-Städte Rallye (Německo)