Agrotec ŠKODA
Agrotec ŠKODA

Pilot týmu Agrotec Škoda potvrdil svou letošní dominanci

6 posádek dealerských týmů Škoda v cíli rychlé a technicky náročné 42. Invelt Rally Pačejov.

Konkurencí nabité mistrovství ČR v automobilových soutěžích pokračovalo o víkendu 42. ročníkem Invelt Rally Pačejov. Vítězství v předposledním podniku letošního českého rally šampionátu si suverénním stylem připsala dvojice Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu. Za již jisté mistry ČR se na stupních vítězů postavil Václav Pech, na třetím místě dojel Filip Mareš. Pilot Laureta Auto Škoda Teamu si tak soutěž před koncem sezony pojistil stříbrnou pozici v konečném hodnocení v českém mistrovství.

Rally Pačejov se po loňské vydařené premiéře již podruhé jela jako podnik českého mistrovství vícedenních automobilových soutěží, kam postoupila ze série jednodenních sprintrally. Západočeští pořadatelé i letos dokázali, že mezi tzv. „velké rally kluky“ patří právem, protože pro posádky i pro diváky představili atraktivní soutěž okořeněnou rychlými a technicky náročnými rychlostními testy v okolí Strakonic a Horažďovic. Již jistý domácí šampion Jan Kopecký zde zopakoval své loňské vítězství a i letos dokázal, že díky špičkové spolupráci se svým spolujezdcem Janem Hlouškem dokáže jet rychle i na tratích, na kterých v minulosti tak často nezávodil. Dnes již osminásobný mistr ČR a bývalý tovární pilot týmu Škoda Motorsport to připisuje především své schopnosti dobře si připravit navigační rozpis pro jednotlivé vložky a ten následně 100% dodržovat.

“Rychlostní zkoušky pačejovské rally stále beru jako něco nového. Něco jsme si oživili startem v loňském roce, ale letos se na některých zkouškách obrátil směr a to byla novinka. Naštěstí jsme se i přes tlak konkurence vyvarovali jakékoliv chybě a dojeli si s Honzou Hlouškem pro další letošní vítězství. Chtěl bych svému týmu poděkovat za tradičně špičkově připravený vůz i kvalitní zázemí. Jeden z posledních letošních závodních víkendů jsme si všichni moc užili,“ zhodnotil své účinkování v soutěži Jan Kopecký. Rodák z východočeského Opočna byl nejrychlejší v sedmi z celkových čtrnácti rychlostních zkoušek. Zbylých sedm rychlostních testů vyhrál Václav Pech, který tak společně s Janem Kopeckým znovu potvrdili, že i přes svůj vyšší věk oba stále patří mezi zatím těžko ohrozitelnou českou špičku.

Velké souboje se na Rally Pačejov 2021 sváděly o třetí místo, o které se mezi sebou prala trojice Škoda dealerských týmů – konkrétně zkušení matadoři Filip Mareš a Jan Černý, kterým zdatně sekundoval mladíček Dominik Stříteský. Radost v podobě třetího místa měl nakonec Filip Mareš navigovaný Radovanem Buchou, kteří společně usedají do speciálu Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120. Tímto vozem značka Škoda AUTO oslavuje výročí 120 let svých aktivit v motoristickém sportu. Filip Mareš hájící barvy dealerského Laureta Auto Škoda Teamu je jediným Čechem, který má možnost závodit s tímto speciálem z limitované dvanáctikusové série a toto unikátní privilegium oslavil předčasným ziskem titulu vicemistra ČR v automobilových rally pro rok 2021. Posledním podnikem českého šampionátu by měla být Rally Český Krumlov, která je v kalendáři naplánovaná na polovinu listopadu.

Zajímavé číslo soutěže: 2

Pouze dva muži Rally Pačejov 2021 mohou prohlásit, že vyhráli rychlostní zkoušku této soutěže. Jan Kopecký jich vyhrál 7, stejný počet nejrychlejších časů si připsal Václav Pech.

Konečné výsledky Invelt Rally Pačejov 2021

  • 1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec Škoda Rally Team/Škoda Fabia Rally2 evo), 1:15:00,8
  • 2. Václav Pech jun./Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus WRC 06), +25,0
  • 3. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo), +28,5
  • 4. Jan Černý/Petr Černohorský (Louda Auto Škoda Racing Team/Škoda Fabia Rally2 evo), +1:16,4
  • 5. Roman Odložilík/Martin Tureček (TRT Technology/ Škoda Fabia Rally2 evo), +2:06,2
  • 6.Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2), +2:23,7
  • 7. Adam Březík/Ondřej Krajča (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2), +2:30,1
  • 8. Fracois Delecour/Sabrina DeCastelli (F/F, Invelt Racing Team/Alpine A110 RGT), +3:55,1
  • 9. Karel Trněný/Václav Pritzl (Karel Trněný/Ford Fiesta Rally2), +4:44,9
  • 10. Karel Trojan jun./Petr Chlup (Karel Trojan/Škoda Fabia Rally2), +5:35,6