Originální olej Kia

Originální olej Kia
Originální olej Kia

Originální olej Kia

Navrhli jsme olej speciálně pro Váš vůz Kia. Maximálně chrání motor Vašeho vozu Kia při minimální spotřebě. K dispozici jsou různé typy olejů, které dokáží vyhovět potřebám konkrétního motoru i Vašeho stylu jízdy. Zjistěte, který originální olej Kia je pro Váš vůz Kia nejlepší. Níže naleznete nejčastější otázky a k nim odpovědi.

Čas na výměnu?

Pokud se blíží doba výměny oleje Vašeho vozu Kia u servisního partnera, tak je ten nejlepší čas na sjednání termínu návštěvy. Proč? Protože právě teď máme pro Vás originální olej Kia, který je navržen speciálně pro Váš vůz Kia. Maximálně chrání motor Vašeho vozu Kia při minimální spotřebě.

Originální olej Kia

Navržen speciálně pro Vás

Ať už Vaše vozidlo využívá k pohonu jakýkoli typ paliva, nový originální olej Kia je dodáván v 1l a 5l lahvích a rovněž v různých viskozitách vytvořených tak, aby dokonale vyhovovaly Vašemu vozidlu.

Otázky a odpovědi

 • Váš vůz lze provozovat, pouze pokud je motor naplněn dostatečným množstvím správného typu oleje. Po určité době však olej přestane být účinným a je třeba jej nahradit novým olejem. Při výměně oleje se starý olej odstraní z motoru vozidla a nahradí se novým, čerstvým olejem. Současně se rovněž obvykle vymění i filtr motorového oleje.
 • V uživatelské příručce bude uveden typ a viskozita oleje vhodného pro Vaše vozidlo.
 • Pokud chcete zjistit, jak často byste měli kontrolovat hladinu oleje, přečtěte si podrobnosti v uživatelské příručce. Hladinu motorového oleje byste měli pravidelně kontrolovat a udržovat na správné úrovni. Jízda bez dostatečného množství oleje může mít za následek takové poškození motoru, na které se nevztahuje záruka.
 • Olej doplňte, pokud je hladina oleje velmi nízká, avšak po doplnění oleje by měla následovat kompletní výměna oleje. Pamatujte: Když dolijete nový motorový olej za účelem dosažení optimální hladiny oleje, starý, zakalený a znečištěný olej nezmizí – jen se smíchá s novým, čerstvým a čistým olejem. To má negativní vliv na nový olej a brání mu v efektivní funkci. Proto je tak důležité provést co nejdříve výměnu oleje, jelikož doplňování je jen dočasné řešení.
 • Pokud je tlak motorového oleje nízký, opatrně dojeďte na nejbližší bezpečné místo a zastavte vozidlo. Vypněte motor a zkontrolujte hladinu motorového oleje. Je-li hladina nízká, doplňte potřebné množství oleje. Pokud výstražná kontrolka zůstane rozsvícena i po doplnění oleje nebo nemáte-li k dispozici žádný olej, nechejte vozidlo co nejdříve zkontrolovat v odborném servisu. Doporučujeme navštívit autorizovaný servis Kia.
 • Pokud chcete zjistit, jak často byste měli olej měnit, přečtěte si podrobnosti v uživatelské příručce.
 • Jestliže výměnu oleje nebude provádět odborník, zvyšuje se tím riziko výskytu chyby nebo přehlédnutí již existujícího problému. Před první výměnou oleje svépomocí byste si museli vyhledat potřebné kroky a požadovaný materiál a zakoupit jej. Odborná výměna oleje snižuje nebezpečí vzniku případného problému. Certifikovaní technici společnosti Kia jsou speciálně vyškoleni k bezchybnému zvládnutí této činnosti. Jejich odbornost znamená, že velmi pravděpodobně neudělají žádnou amatérskou chybu, jako je použití nesprávného oleje, přehlédnutí netěsnosti nebo poškození závitu při montáži filtru.
 • Zachování mazání motoru: pravidelně měněný olej maže všechny pohyblivé díly motoru, aby vše hladce běželo.
 • Chlazení dílů motoru: výměna oleje pomáhá zabraňovat přehřátí snížením tření, přenosem tepla a absorbováním vedlejších produktů spalování.
 • Prodloužení životnosti: pravidelná údržba
 • Snížení spotřeby paliva: špatné mazání motoru může vést k vyšší spotřebě paliva, proto se ujistěte, že je v motoru vždy dostatek čistého oleje.
 • Zajistěte, aby vozidlo stálo na rovném povrchu. Nastartujte motor a nechejte jej zahřát na běžnou provozní teplotu. Vypněte motor a vyčkejte přibližně 5 minut, dokud olej nesteče zpět do olejové vany. Vytáhněte měrku, otřete ji dočista a zasuňte ji zpět na místo. Znovu vytáhněte měrku a zkontrolujte hladinu oleje. Hladina by měla být v rozsahu uvedeném v uživatelské příručce.
 • Otevřete kapotu svého vozu, vyhledejte měrku a otřete ji dočista. Zasuňte ji zpět na místo, znovu ji vytáhněte a zkontrolujte hladinu oleje. Na měrce jsou dvě značky, které znázorňují optimální hladinu oleje. Pokud je hladina oleje pod ryskou, měli byste motorový olej okamžitě doplnit. Nepřeplňujte jej. Použijte trychtýř, aby nedošlo k rozlití oleje na součásti motoru. Používejte pouze konkrétní typy olejů vhodné pro Vaše vozidlo. V uživatelské příručce můžete zjistit, které typy olejů jsou určeny pro Váš motor.
 • Výměnu motorového oleje a filtru svěřte profesionálnímu servisu. Společnost Kia doporučuje navštívit autorizovaný servis Kia.

Zaujala Vás tato jedinečná nabídka?

Pro více informací o této exkluzivní akci nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka