Volkswagen T-Cross
Nový Volkswagen T-Cross – skvělý partner pro cestování kdykoli a kamkoli

Zcela nový T-Cross rozšiřuje rodinu modelů SUV značky Volkswagen o mnohostranný, praktický a mladý model v segmentu A0.

Přírůstek do rodiny: T-Cross je praktickým, skvělým a mnohostranným doplněním nabídky modelů SUV značky Volkswagen. Praktický, varia-bilně využitelný a - stejně jako všichni členové rodiny SUV - s nezaměnitelným a snadno rozpoznatelným vzhledem. Pečlivě vyváže-ná kombinace nenuceného stylu, promyšlené praktičnosti a mimořádné hospodárnosti osloví zákazníky s mladým duchem, kteří chtějí sebevě-domě prezentovat svůj pozitivní postoj k životu, zároveň však také poža-dují od svého partnera pro mobilitu nízké náklady a vynikající užitnou hodnotu.

T-Cross je městský crossover, který překonává model Polo svou vnější délkou 4,11 m o 54 mm a vnější výškou 1,56 metru o 112 mm. V mnoha ohledech stanovuje nová měřítka ve své třídě, a to za atraktivní cenu: Již vstupní verze (T-Cross 1.0 s výkonem 70 kW/95 k) splní prakticky všechna přání z hlediska využitelnosti, bezpečnosti a konektivity. Zákaz-níci mají kromě toho velký prostor pro individualizaci.

Markantní příď s dominantní maskou chladiče - exteriér

T-Cross zaujme na první pohled. Markantní příď zdůrazňuje rodinnou příslušnost a zároveň umocňuje originální charakter nového modelu. Vý-raznými stylistickými prvky jsou dominantní kapota motoru a široká maska chladiče, na kterou navazují světlomety. Profil je zvýrazněn dvě-ma horizontálními charakterovými liniemi, které přispívají k mužnému vzhledu. Tyto linie tvoří svalnatou ramenní oblast a ústí do nového, rov-něž charakteristického stylistického prvku, jímž je pás odrazových skel v černém rámečku, který model T-Cross vizuálně rozšiřuje.

Přestože je T-Cross s vnější délkou 4,11 metru o dvanáct centimetrů kratší než T-Roc, umožňuje komfortní nastupování čtyřmi velkými boč-ními dveřmi. Je to jedna z mnoha zásadních výhod modulární koncerno-vé platformy MQB, u níž je poháněná přední náprava umístěna co nejblí-že k přednímu okraji vozidla. Dlouhý rozvor 2,56 metru vytváří předpo-klady pro velkorysý interiér s dostatkem prostoru pro až pět osob. Zava-zadlový prostor má objem 385 až 455 litrů. Díky sklopným opěradlům zadních sedadel lze z modelu T-Cross během chvilky vytvořit malý au-tomobil pro přepravu velkého nákladu s rovnou ložnou plochou a obje-mem zavazadlového prostoru až 1281 litrů.

Útulný interiér

T-Cross poskytuje skvělý výhled z vozu všemi směry díky vyšší poloze sedadel. Řidič a spolujezdec vpředu sedí 597 mm nad vozovkou, cestují-cí vzadu 652 mm. Interiér má opravdu velkorysé rozměry, takže cestující získají dojem, že sedí ve větším automobilu. Uspořádání vnitřního prosto-ru lze navíc variabilně, rychle a snadno přizpůsobit nejrůznějším poža-davkům. K variabilitě přispívají například zadní sedadla, která jsou podél-ně posuvná v rozsahu 14 centimetrů. Díky tomu je možné zvětšit prostor pro nohy cestujících vzadu nebo objem zavazadlového prostoru. Dalším praktickým řešením jsou opěradla zadních sedadel, která jsou dělená v poměru 60:40 a částečně nebo kompletně sklopná. Na přání je sklop-ným opěradlem vybaveno také sedadlo spolujezdce vpředu. V kombinaci se sklopenými opěradly zadních sedadel tak lze přepravo-vat i velmi dlouhé předměty.

Velkoplošná ozdobná obložení přístrojové desky korespondují svou bar-vou a povrchovou strukturou s příslušnými materiály na sedadlech, oz-dobným prvkem na volantu, lakovanou středovou konzolou, barvou ob-ložení interiéru šedá Platinum a barvou karoserie. Tím vzniká uvnitř vozu příjemná, sportovní atmosféra. Pro obě výbavové linie Life a Style nabí-zené stylistické pakety kromě toho nabízejí ozdobná obložení pro přístro-jovou desku s povrchovou úpravou 3D, dvoubarevná čalounění sedadel, barevně sladěný ozdobný prvek na volantu a středovou konzolu, jakož i rovněž vzájemně barevně ladící vnější zpětná zrcátka a kola. Na výběr jsou barevné odstíny černá, oranžová Energetic a zelená Garden. Ne-přímé dekorační osvětlení vytváří v interiéru působivou atmosféru. Elek-trické ovládání oken všech čtyř dveří a výškově nastavitelné sedadlo řidiče patří k sériové výbavě.

Výkonné a hospodárné - přeplňované motory

Pro svižnou jízdu s modelem T-Cross budou zpočátku k dispozici čtyři úsporné motory přeplňované turbodmychadlem. Dvě výkonové verze zážehového tříválce 1.0 TSI s filtrem pevných částic poskytují nejvyšší výkon 70 kW/95 k, resp. 85 kW/115 k. Čtyřválec 1.5 TSI dosahuje nej-vyššího výkonu 110 kW/150 k. Nabídku završuje čtyřválec 1.6 TDI s výkonem 70 kW/95 k. Oba tyto motory budou uvedeny později. Všechny jednotky splňují nejnovější emisní normu Euro 6d-TEMP. V závislosti na vybraném motoru je hnací síla přenášena na vozovku prostřednictvím pětistupňové, resp. šestistupňové přímo řazené převodovky nebo sed-mistupňové převodovky DSG. Všechny verze mají pohon předních kol.

Bezpečná jízda - asistenční systémy

T-Cross disponuje asistenčními systémy velkých automobilů. Jeho roz-sáhlá výbava zahrnuje bezpečnostní prvky, které byly dosud vyhrazeny větším vozidlům. T-Cross se tak řadí mezi nejbezpečnější SUV své třídy. Vynikající úroveň pasivní bezpečnosti a příkladnou ochranu cestujících doplňuje mimořádně široká nabídka asistenčních systémů, které minima-lizují riziko kolize a zvyšují jízdní komfort. Mezi ně patří sériově dodávaný asistent pro detekci překážek vpředu Front Assist včetně rozpoznávání chodců a funkce nouzového brzdění City, asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, asistent pro rozjezd do kopce, systém preventivní ochrany cestujících, asistent pro změnu jízdního pruhu Blind Spot De-tection a s ním kombinovaný asistent pro vyjetí z parkovacího místa. Kromě toho je na přání k dispozici asistent pro rozpoznání únavy řidiče, adaptivní tempomat ACC a parkovací asistent Park Assist.

Intuitivní ovládání - konektivita

T-Cross nabízí náročným uživatelům síťové propojení a spojení s okolním světem na nejvyšší úrovni. Již ovládání a individualizace funkcí uvnitř vozu probíhá intuitivně. Optimální připojení a dostatek energie pro chytré telefony zajišťují až čtyři vstupy USB a indukční bezkabelové nabíjení. Na přání dodávaný bezklíčkový přístupový systém "Keyless Access" zvyšuje komfort při nastupování do vozu T-Cross. Rovněž na přání do-dávaný asistent dálkových světel Light Assist samočinně zapíná a vypíná dálková světla v závislosti na vpředu jedoucích a protijedoucích vozi-dlech. Mezi výjimečné prvky výbavy na přání patří také audiosystém renomované americké značky Beats s osmikanálovým zesilovačem o výkonu 300 W a samostatným subwooferem v zavazadlovém prostoru.

Výbavové pakety

T-Cross lze ve velké míře individualizovat a vylepšit díky široké nabídce prvků výbavy na přání a atraktivních paketů. Již vstupní verze má ve své sériové výbavě palubní počítač, audiosystém, variabilní zadní sedadla, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, omezovač rychlosti a prvky pro ochranu chodců. Vyšší výbava Life nabízí navíc například multifunkční volant, parkovací senzory PDC (Park Distance Control) vpředu a vzadu, klimatizaci, výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce vpředu, výsuvnou schránku pod sedadlem spolujezdce vpředu a 16" kola z lehké slitiny. Třetí výbavová linie Style zahrnuje kromě toho také přední světlomety LED, multifunkční volant obšitý kůží, sportovní/komfortní sedadla vpředu, dekorační osvětlení, automatickou klimatizaci Climatronic a 17" kola z lehké slitiny. Ve spojení s výbavovými liniemi Life a Style nabízí Volkswagen také stylistické pakety, které zahrnují mimo jiné exkluzivní tkaniny pro čalounění sedadel "neutrální Diag", "oranžová Diag" nebo "tyrkysová Diag". Pro tyto dvě výbavové linie jsou navíc na výběr také pakety R pro exteriér a interiér.