Volkswagen užitkové vozy - Nový VW Multivan
Volkswagen užitkové vozy - Nový VW Multivan

Nový Volkswagen Multivan 2021

Inovace na základech tradice

Co dělá Multivan Multivanem?

Multivan ve všech svých generacích charakterizuje několik společných vlastností. Jsou to zejména prostor, využitelná flexibilita a unikátní design. Na těchto stavebních kamenech byl vytvořen i nový Multivan, který přináší mnoho odpovědí na otázky moderní doby, aniž by zapomněl na to, co bylo příčinou jeho fenomenálního úspěchu.

Nevídaná variabilita interiéru

Samostatná sedadla v každé řadě

Nový Multivan přináší ještě více svobody při konfiguraci interiéru. Tři řady ve směru jízdy, nebo sezení tváří v tvář v prostoru pro cestující, či průchozí ulička přes celou délku interiéru!

To vše a ještě více se dá vykouzlit díky samostatným sedadlům v každé řadě. Sedadla jsou nejen výrazně lehčí, ale také díky kolejnicovému systému je požadované uspořádání interiéru daleko variabilnější a jednodušší.

Přehled jako nikdy

360° kamera Area View

Multivan byl vždy nezdolným univerzálem. I nový Multivan zůstane této DNA věrný, interpretuje ji ale nově. S 360° kamerou okolí Area view získává řidič nového Multivanu přehled jako doposud nikdy. Díky tomu se v novém Multivanu dokážete proplést úzkými uličkami, parkovat do těsného prostoru, otáčet se v nepřehledných vjezdech, prodírat se skrz městský chaos.

Ve spojení s 360° kamerou se stane každý manévr jednoduchým úkolem. Nový Multivan se nejen řídí jako osobní vůz, ale je stejně jako běžný osobní vůz vhodný pro každodenní použití.

Flexibilní multitalent

Multifunkční stolek

Nově vyvinutý multifunkční stůl se stává univerzálním pomocníkem. Ve složeném stavu slouží mezi předními sedadly jako držák nápojů a úložný prostor, aby se z něj v případě potřeby stal plnohodnotný stolek pro cestující ve druhé a třetí řadě.

Minulost se potkává s budoucností

Pohony nové generace

Pro spojení tradičních nároků na vysoký výkon a hospodárnost kombinovaných s čím dál většími nároky na šetrnost k životnímu prostředí bude Multivan poprvé vybaven výkonným plug-in-hybridním pohonem eHybrid. Díky čistě elektrickém pohonu můžete docílit lokálně bezemisní jízdy např. po městě.

Pokud jde ale o cestování na velké vzdálenosti je hybridní pohon Multivanu připraven k velkým výkonům, jichž dosáhne souhrou efektivního motoru TSI a výkonného elektromotoru.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.