Nový Volkswagen T-Cross
Nový T-Cross – „I am safe“: Rozpoznávání chodců v sériové výbavě zvýší bezpečnost ve městech

Volkswagen zveřejnil první upoutávku s modelem T-Cross bez maskování. Nové SUV přijde na trh s mnoha asistenčními systémy.

Dva týdny před světovou premiérou modelu T-Cross ukazuje Volkswagen své nejnovější SUV poprvé bez maskování, a to za jízdy v nové upoutávce "I am safe". Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen na konci 14sekundového klipu automaticky aktivuje maximální brzdění prostřednictvím funkce nouzového brzdění City včetně rozpoznávání chodců, aby nedošlo ke kolizi s nepozorným člověkem, který náhle vkročil do vozovky. "I am safe" je jednou ze čtyř tematických oblastí, které definují nejdůležitější vlastnosti modelu T-Cross. Nový T-Cross bude uveden na trh na jaře 2019.

T-Cross vstoupí na trh se sloganem "I am more", který vyjadřuje jeho postavení na trhu a zároveň i příslib zákazníkům. Toto motto je rozděleno do čtyř dílčích oblastí: "I am practical", "I am cool", "I am intuitive" a "I am safe". Ke každé z těchto oblastí vznikla jedna upoutávka. Nyní byl zveřejněn čtvrtý klip "I am safe" na: https://youtu.be/FMEa2PlGBqU.

"I am safe" zdůrazňuje, že T-Cross přijde na trh jako jedno z nejbezpečnějších vozidel své třídy - s vynikající úrovní pasivní bezpečnosti a mimořádně širokou nabídkou asistenčních systémů. Všechny verze budou sériově vybaveny asistentem pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist", systémem pro detekci překážek před vozem "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City a již zmíněným rozpoznáváním chodců. Mezi další nabízené asistenční systémy patří mimo jiné asistent pro sledování slepého úhlu (upozorňuje na vozidla v zóně slepého úhlu) včetně "asistenta pro vyjetí z parkovacího místa" (upozorňuje na vozidla, která přijíždějí k vozu T-Cross vzadu ze stran), "systém preventivní ochrany cestujících" (při riziku kolize uzavře okna dveří a posuvné střešní okno, přitáhne bezpečnostní pásy a zvýší brzdný tlak) a adaptivní tempomat ACC (automaticky brzdí a zrychluje na základě dat z radarového senzoru).

1) Vozidlo je studií ve stavu blízkém sériové výrobě.
2) Údaje o výbavě platí pro německý trh.