Volkswagen užitkové vozy - Nový Multivan
Volkswagen užitkové vozy - Nový Multivan

Nový Multivan získal renomované ocenění Red Dot Award Product Design

Vynikající design: Nový Multivan obdržel nejvyšší ocenění „Red Dot: Best of the Best“. Nový Multivan je krátce po světové premiéře považován za produkt, který určuje trendy.

Porota soutěže Red Dot Award každoročně oceňuje nejlepší produkty roku. V kategorii "Automobily a motocykly" obdržel prestižní ocenění "Red Dot: Best of the Best" nový Volkswagen Multivan, který je novou interpretací ikony Bulli.

Volkswagen Užitkové vozy zahájil světovou premiérou nového modelu Multivan novou epochu značky a mobility. Typické vlastnosti Multivanu - funkčnost, flexibilita, komfort, prostornost, modernost a inovativnost - přitom zůstaly zachovány a současně byly přizpůsobeny budoucím požadavkům. Ocenění mimořádně potěšilo šéfdesignéra značky Volkswagen Užitkové vozy Alberta Kirzingera, který k němu říká: "Jsme mimořádně hrdí na to, že jsme krátce po světové premiéře získali Red Dot Design Award, jedno z nejrenomovanějších designových ocenění. Děkuji všem, kteří to umožnili."

Red Dot Award patří mezi nejrenomovanější designové soutěže na světě. Společnosti z 60 zemí do ní v roce 2021 přihlásily více než 7800 produktů. Porota tvořená 50 mezinárodními odborníky posuzovala mimo jiné inovativnost, funkčnost, ergonomii, životnost, ekologičnost, kvalitu a symbolický i emocionální obsah.

"Nový Multivan nás nadchnul inovativním designem interiéru, který umožňuje přizpůsobit vnitřní prostor nejrůznějším scénářům používání vozidla a díky rovné podlaze a mnoha pečlivě navrženým detailům zprostředkovává zcela nové vnímání prostoru. Tvarové řešení navíc pozoruhodným způsobem kombinuje designové prvky, které jsou pro modely Bulli typické, s moderním a sympatickým vzhledem, který přesvědčí vyváženými proporcemi, a i po mnoha letech bude aktuální," uvádí porota.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.