Zcela nový Hyundai KONA dostane odvážnější a dynamičtější design s jedinečným stylem pro jednotlivé varianty pohonů

hyundai kona odvaznejsi a dynamictejsi design 1200

  • Hyundai začal u nové generace svého městského SUV navrhovat nejprve plně elektrickou verzi, technicky orientovaný přístup k designu následně přenesl na celou modelovou řadu.
  • Čtyři varianty malého SUV – elektromobil, hybrid, varianty poháněné spalovacím motorem a sportovní N Line – budou sdílet univerzální platformu, ale každá bude mít svůj jedinečný design.
  • Plně elektrická verze je oproti svému předchůdci o 15 centimetrů delší a o 25 milimetrů širší, rozvor byl prodloužen o 6 centimetrů.

Značka Hyundai dnes odhalila futuristický design nové generace malého SUV KONA, založený na verzi s elektrickým pohonem. Model bude k dispozici ve čtyřech variantách, zahrnujících elektromobil, hybrid, varianty poháněné spalovacím motorem a sportovní stupeň výbavy N Line. Jejich základem bude univerzální platforma, ale každá z nich se bude odlišovat jedinečným designem.

Zcela novým modelem Hyundai KONA potvrzuje Hyundai své zaměření na trvale udržitelnou mobilitu a technicky orientovaný přístup k designu. Současně jím zatraktivní svou nabídku elektromobilů, kterou inovovala a posunula na ještě vyšší úroveň oceňovaná produktová řada IONIQ. Značka Hyundai bude pro zcela nový model KONA nabízet rozmanité pohony, aby uspokojila různé požadavky svých zákazníků na mobilitu.


SangYup Lee - Výkonný viceprezident a vedoucí designérského centra Hyundai

"Svým unikátní designem vylepšená Kona sebevědomě vyjadřuje svůj dynamický charakter. Vyvinula se ve všech směrech, je rozmanitá a podporuje jakýkoliv životní styl."


Nová KONA zaujme na silnici dynamičtějším vzhledem a nabídne více „životního prostoru“

Nová KONA je větším SUV než dosud, ale stále zůstává zaměřena na městský provoz. Její odvážnější design dodává vozu na silnici dynamičtější vzhled a interiér je cíleně orientovaný na řidiče. Hyundai v něm chce zákazníkům poskytnout maximální „životní prostor“. Zcela nový model proto povyrostl v plně elektrické variantě do délky na 4355 mm, což je o 150 mm více než u předchozí generace. V porovnání s dosavadním modelem se zvětšila také šířka, a to o 25 mm, a rozvor náprav o 60 mm, aniž by KONA ztratila cokoli ze své ikonické designové identity.

hyundai kona odvaznejsi a dynamictejsi design 01

Na rozdíl od většiny vozidel nabízených s různými pohony začaly designérské a vývojářské týmy pracovat na plně elektrické verzi, a teprve poté se věnovaly variantám se spalovacími motory, hybridy a výbavovém stupni N Line. Tento nekonvenční přístup umožnil značce Hyundai realizovat technicky orientovaný design u všech variant modelu. Navzdory sdílené platformě má každá varianta svůj originální futuristický design.

Osobitá příď se vyznačuje čistým tvarovým řešením, což přispívá k vynikajícím aerodynamickým vlastnostem vozu. Čisté plochy rozděluje nepřerušovaná horizontální linie světlometů, které používají u elektricky poháněné verze technologii parametrických pixelů. Nová elektrická KONA je tak prvním modelem značky Hyundai se souvislými horizontálními světlomety osazenými parametrickými pixely, které zvýrazňují jeho unikátní charakter. S parametrickými pixely přebírá KONA také osobitý designový prvek od oblíbené produktové řady elektromobilů Hyundai.

 

Nová KONA navzdory svému futuristickému vzhledu nenechá nikoho na pochybách, že patří do kategorie SUV. Její dynamický design je umocněn odvážně tvarovanými lemy podběhů kol, na které navazují vpředu světlomety a vzadu koncové svítilny. Tím je zvýrazněna její robustní konstrukce.

Nová KONA překypuje parametrickými povrchy. Ostré diagonální prolisy na bocích propojují chromovanou lištu se spoilerem a výsledná kontura obepíná celé vozidlo. Rovněž zadní svítilny mají podobu nepřerušované horizontální linie, kterou doplňuje třetí brzdové světlo hladce zapuštěné do chromované lišty.

Design jednotlivých variant pohonu se odlišuje v několika ohledech. Elektromobil má pixelové grafické detaily na mřížce otvoru pro přívod vzduchu a na zadním nárazníku, 19“ kola z lehké slitiny s designem inspirovaným pixely, aerodynamické boční prahy, černou obvodovou linii a volitelná černá vnější zpětná zrcátka a černou střechu. Varianty poháněné spalovacími motory nebo hybridními systémy sdílejí odvážný a robustní design nárazníku se spodním ochranným krytem a černé lemy podběhů kol. Stupeň výbavy N Line se může pochlubit volitelnými černými vnějšími zpětnými zrcátky a černou střechou, spoilerem s motivem křídla, agresivnějším designem přídě a zádě s křídlovitě tvarovaným nárazníkem, který vůz vizuálně snižuje, osobitými 19“ koly z lehké slitiny, dvojitou koncovkou výfuku a stříbrným obložením bočních prahů.

Uspořádání orientované na řidiče umožňuje využitelnost pro různé životní styly

Větší „životní prostor“ v interiéru zcela nové KONY nabízí praktické prvky výbavy, které vycházejí vstříc požadavkům různých životních stylů. Univerzální platforma odvozená od elektrické verze ponechala prostor pro sportovní uspořádání s horizontálně řešeným, „plovoucím“ ovládacím panelem. Toto řešení umocňuje šířku interiéru vozu, který nabízí řidiči a cestujícím všestranně využitelný prostor.

hyundai kona odvaznejsi a dynamictejsi design 02

Displej s úhlopříčkou 12,3 palce vytváří společně s „plovoucím“ modulem moderní atmosféru. Uživatelské zážitky umocňuje ambientní osvětlení, plnící i praktickou funkci a zvyšuje komfort. Volič převodovky byl přemístěa ze středové konzoly za volant. Výsledkem je přehledné uspořádání a velkorysý prostor pro odložení nejrůznějších předmětů.

Speciálně navržená spojitá sedadla ve druhé řadě umocňují estetické pojetí 21. století, které ztělesňuje městský design modelu. Tento nově koncipovaný životní prostor v interiéru nabízí jedinečné zážitky s maximální využitelností, komfortem a všestranností. Za druhou řadou sedadel je podstatně zvětšený zavazadlový prostor.

Podrobnější informace o zcela novém modelu Hyundai KONA budou zveřejněny v nadcházejících měsících.