Nové motorizace modelu Škoda Octavia

Mild hybrid, plug-in hybrid a CNG: Nové motorizace modelu Škoda Octavia

Nejprodávanější model značky Škoda nabízí tři různé alternativní pohony: plug-in hybrid, mild-hybrid a pohon na zemní plyn.

Portfolio čtvrté generace modelu Octavia se rozrůstá. Bestseller značky má emotivní vzhled, vysokou míru aktivní a pasivní bezpečnosti, nabízí mnoho nových asistenčních systémů a moderní infotainment. Nejnovější Octavia s úspornými benzinovými a naftovými motory a třemi alternativními pohony je i výrazně šetrnější k životnímu prostředí. V modelu Škoda Octavia e-TEC je použita mild-hybridní technologie. Modely Škoda Octavia iV a sportovní verze Octavia RS iV využívají moderní plug-in hybridní pohon. Škoda Octavia G-TEC nabízí pohon na ekologický zemní plyn (CNG). Díky třem ekologickým variantám pohonu jsou tak u nového vozu Octavia výrazně sníženy emise CO₂.

Základem nabídky čtvrté generace modelu Škoda Octavia je opět verze liftback a verze kombi. Modelovou řadu Octavia doplňuje robustní verze Scout a sportovně laděná verze RS. Díky nabídce pohonu předních kol, pohonu všech kol, manuální nebo automatické převodovky DSG si každý zákazník vybere ten správný vůz Octavia.

Od roku 1996, kdy byla uvedena první moderní Octavia, se jedná již o čtvrtou generaci, která dále upevní pozici nejprodávanější modelové řady a srdce značky Škoda. Díky více než 7 milionům vyrobených vozů je Octavia historicky nejprodávanějším modelem značky Škoda vůbec. V České republice i mnoha jiných zemích po celém světě je již řadu let zavedeným pojmem. Octavia je nejprodávanějším vozem na českém trhu a také v dalších sedmi zemích, například v Polsku, Rakousku, ve Švýcarsku nebo ve Finsku. Na druhém největším odbytovém trhu modelu Octavia, v Německu, je již několik let nejoblíbenějším importovaným vozem. Na tomto úspěchu má velký podíl zejména model Octavia Combi, který je v rámci Evropy vůbec nejprodávanějším vozem kategorie kombi.

V současnosti je ročně vyrobeno až 400 000 vozů Škoda Octavia, který je jako jediný vůz značky Škoda vyráběn ve čtyřech různých zemích. Vedle České republiky a Číny je Octavia dále vyráběna v Rusku a Indii.

Důvody úspěchu modelu Octavia jsou jasné – srdce značky Škoda přesvědčuje typickým velkorysým prostorem, vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty a také vysokou úrovní bezpečnosti, kterou dokládá pětihvězdičkové hodnocení v testu Euro NCAP. Čtvrtá generace modelu Octavia nabízí mnoho inovativních asistenčních systémů, mezi které patří například asistovaná jízda 2.0 s panoramatickým kamerovým systémem, který pomocí čtyř kamer a zobrazení 360° pohledu promítá okolí vozu na obrazovku infotainmentu. Adaptivní vedení v pruhu, které nově rozpozná i práce na silnici, nebo místní dopravní informace, které automaticky upozorňují řidiče na komplikace v dopravě v bezprostřední blízkosti vozu, například na dopravní zácpu. Premiéru ve voze Octavia má nový head-up displej, který zobrazuje důležité informace o rychlosti, údaje z navigace, informace o rozpoznaných dopravních značkách nebo aktivovaných asistenčních systémech přímo na čelním skle.

Škoda Octavia nabízí tři infotainment systémy s displeji o velikosti 8,25" a 10", které jsou postaveny na poslední generaci modulární stavebnice infotainmentu. Octavia je vždy online díky zabudované eSIM, která umožňuje přístup k novým službám Škoda Connect.

skoda octavia iv nove motorizace skoda octavia iv nove motorizace 02