ŠKODA OCTAVIA skica
Nová Škoda Octavia: Designové skici ukazují nový koncept interiéru

Dvě designové skici nabízejí první ukázku nového konceptu interiéru nové generace vozu Škoda Octavia. Škoda v nové generaci svého bestselleru poprvé sází na přístrojovou desku uspořádanou v několika různých úrovních. Novinkou bude i dvouramenný volant. Čtvrtá generace modelu Škoda Octavia bude mít svou světovou premiéru 11. listopadu v Praze.

Skici, které vytvořil Škoda Design, ukazují nově tvarovanou palubní desku nové generace modelu Octavia. Je rozdělena do několika úrovní, které svými liniemi a barvami pod velkým a volně v prostoru stojícím centrálním displejem citují typické tvary masky chladiče vozů značky Škoda. Pocit velkorysé prostornosti interiéru posiluje vizuální šířka přístrojové desky. Ve své čtvrté generaci nabídne nejprodávanější model v historii značky Škoda uvnitř ještě více místa než jeho předchůdce.

Součástí nového konceptu interiéru je také dvouramenný volant s tlačítky a otočnými ovladači, usnadňujícími ovládání jednotlivých funkcí. Na elegantním a jasně tvarovaném středovém panelu nahrazuje jinak běžný volič automatické převodovky malý přepínač. Jeho prostřednictvím se řadí jednotlivé režimy převodovky DSG pomocí technologie shift-by-wire, tedy bez přímé mechanické vazby. V nové generaci modelu Octavia bude kromě toho k dispozici poprvé i třízónová klimatizace Climatronic.